Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Tak wtrącę się, czy aby dobrze patrzyłem na listę płatnych odcinków i dla przykładu pomiędzy Łodzią i przejściem w Zwardoniu jest ilość płatnych odcinków dosłownie 16,5 km (pomiędzy Rzgowem, a węzłem w Piotrkowie Trybunalskim), czy aby mam rację ? Cała stara jedynka jest od Bielska-Białej do Nowych Marzów nie licząc wspomnianego odcinka - bezpłatna ?

 

Pozdrawiam

 

Na razie. Ale od przyszłego roku, po modernizacji B-B - Tychy, Obwodnica górnośląska i nie chce mi się sprawdzać co jeszcze. Nazbiera się ze 150 km. W sumie, nie będzie trasy tranzytowej, żeby kilka -kiladziesiąt zł państwu nie podarować na ochotnika :klnie: Pole do popisu dla programistów GPS za opracowanie tras alternatywnych :ee:. Albo sami stworzymy taki wątek. Potrzeba - matką wynalazków :puk:

 

Argumentem dla ustawodawcy może być też spadek zainteresowania zagranicznych turystów naszą ofertą. Swoją drogą może dobrze by to zrobiło kempingom nastawionym wyłącznie na Niemców czy Holendrów, a ignorującym nas jako klientów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak. Ale już niebawem śladem jedynki (i nie tylko) poleci A1 i wtedy z pewnością odpłatności nie unikniemy.

Sama budowa systemu pochłania masę forsy, więc nie ma się co dziwić że lista jest na razie dosyć krótka - ale to tylko początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie jak to jest - czy oprócz ViaTool będzie się jeszcze płacić na bramkach autostradowych u nas w Polsce. np. jak nad morze się leci? bo to chyba niezgodne z Konstytucją. dwa razy pobierana opłata za ten sam odcinek trasy. (zresztą zarządcy dróg "autostrad" i tak płacą do zarządu dróg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jechał z Viatoll'em to na bramkach nie będziesz płacił. Z tego co wyczytałem na www.viatoll.pl dojeżdżając do bramek na autostradzie będą się automatycznie otwierać i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem rejestrację ;-)

zobaczymy co mi zaproponują za rozwiązanie w momencie jak jadę bez budy i jestem autem "cywilnym" ............. bo raczej nie odkleję tego cuda od szyby :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem rejestrację ;-)

zobaczymy co mi zaproponują za rozwiązanie w momencie jak jadę bez budy i jestem autem "cywilnym" ............. bo raczej nie odkleję tego cuda od szyby :-)

 

 

macieku , zapytaj przy okazji co należy zrobić w przypadku awarii auta, gdy te auto trafia na lawete a laweta z niesprawnym autem jedzie drogą płatną . Niesprawne autko ma oczywiście naklejone te cudo na szybie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie ma 2 tryby pracy (jest przełącznik). Przy rejestracji podajesz jako tryb 1 - z przyczepą, tryb 2 - bez przyczepy, wtedy nie pobiera opłat. Najpewniej zarejestrować osobiście w jednym z punktów obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!

Może zamiast biadolić i szukać sposobów na obejscie tego durnego przepisu, spróbujcie zadzwonić, napisać do lokalnego posła czy polityka i przekażcie mu mu swoje zdanie na ten temat.

Może ktoś ma kontakt z organizacjami typu PZMot, Automobilkluby czy może z organizacjami, które twierdzą, że nas reprezentują.

Jest nas wielu, a za sobą mamy wodniaków ciągających przyczepy z motorówkami, żaglówkami, kajakami itp. Poszkodowani też są wszyscy uprawiający sporty motorowe, którzy jeżdżą na zawody ciągnąc swój sprzęt na przyczepce, są też ci, którzy przewożą swoje konie na zawody, i tacy, którzy maja przyczepę z psami zaprzęgowymi. Pewnie jest i wielu wielu innych, tak samo jak my dotkniętych durnotą tego rozporządzenia.

Ja jestem po rozmowach z Wiceprezesem Zarządu Związku Powiatów Polskich, przekazałem mu nasze poglądy na ten temat. Spotkałem się z zainteresowaniem i zrozumieniem. Pan Grabkowski obiecał zgłębić temat i w najbliższym czasie wystosować petycję w tej sprawie do ministra Grabarczyka. Zgadza się z naszym poglądem, że przepisy w tej formie są przeszkodą dla rozwoju turystyki w Polsce. Będzie sugerował koncepcję przyjęcia rozwiązania wyłączającego spod tego przepisu pojazdy o DMC < 3,500 ciągnące przyczepy o charakterze turystycznym, rekreacyjnym lub sportowym.

Ale to jest jeden kamyczek. Zasypmy Grabarczyka stertą takich kamieni! :chaja:

Edytowane przez tadek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem trzeba zasypać każdą instytucję państwową PZM, PTTK itp oraz media TVN , Polsat itp, przedstawicieli Rządowych - kancelarie Premiera i Prezydenta listami , petycjami , emei..... przedstawiając problematykę ograniczającą turystykę w naszym pięknym kraju. Na zlotach organizować zbiorowe petycje . Może ktoś się zainteresuje naszym problemem, Mniejsze firmy przewozowe będą omijać płatne drogi i większe natężenie ruch drogowego skierowane będzie na węższe drogi i wzrośnie na nich zagrożenie wypadkiem. Tak jak kiedyś z alkoholem - pędzili, obniżyli cenę i problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie ma 2 tryby pracy (jest przełącznik). Przy rejestracji podajesz jako tryb 1 - z przyczepą, tryb 2 - bez przyczepy, wtedy nie pobiera opłat. Najpewniej zarejestrować osobiście w jednym z punktów obsługi klienta.

 

marfi ............ a co mnie powstrzyma przed dłubaniem przy wyłączniku ????? :-) w trakcie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.