Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych wieczornych wiadomościach w TVP podali informację, że opłaty obejmą 1600km dróg w różnych częściach Polski i że właściciele zestawów powyżej 3500kg będą musieli kupić specjalne urządzenia do naliczania opłat. Jak nie będą go mieć, to kara za niemanie wyniesie 3000zł. Kurna, normalnie bandyctwo. W moim powiecie na drogach dziura na dziurze, a ci jeszcze pobierać chcę myto. Niech to szlak...

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych wieczornych wiadomościach w TVP podali informację, że opłaty obejmą 1600km dróg w różnych częściach Polski i że właściciele zestawów powyżej 3500kg będą musieli kupić specjalne urządzenia do naliczania opłat. Jak nie będą go mieć, to kara za niemanie wyniesie 3000zł. Kurna, normalnie bandyctwo. W moim powiecie na drogach dziura na dziurze, a ci jeszcze pobierać chcę myto. Niech to szlak...

 

Ciekawe co na to Bruksela?

A tak nam w łeb wbijali znany slogan: "By żyło się lepiej..."

Donald , działaj bo mnie w Polsce szlaG trafi...!!!!!!!!!!!

Kolejny absurd:

Od 1 sierpnia podatek od zużytego powietrza przez własne płuca.

Należy zakupić przepływomierz od Golfa 3 przerobić się na robocopa i płacić, bo jak nie...

To od tlenu komornik odetnie.

To ja już wolę alkaidę, mniejsi rozbójnicy.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to Bruksela?

A tak nam w łeb wbijali znany slogan: "By żyło się lepiej..."

Donald , działaj bo mnie w Polsce szlaG trafi...!!!!!!!!!!!

 

Nie chcę tu uprawiać polityki ale w myśl hasła "By Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej" Gierek wybudował gierkówkę, którą można było w 3 godziny przejechać z Katowic do Warszawy. Teraz ta sama droga zajmuje ok 5-6 godzin i jeszcze trzeba będzie za to płacić. Toż to czyste sku$@$%@.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja mam 3570kg :krzykacz:

 

słuchajcie, czytając powyższy artykuł mam pytanie: jeżeli mój scigant ma 1250kg, cycepa 1000kg to mogę hulać swobodnie?

 

w razie czego sezon zaczynam 24 czerwca więc w jedną stronę będzie za friko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, czytając powyższy artykuł mam pytanie: jeżeli mój scigant ma 1250kg, cycepa 1000kg to mogę hulać swobodnie?

 

w razie czego sezon zaczynam 24 czerwca więc w jedną stronę będzie za friko :)

 

Matematyka się kłania 3500kg > 2250kg chyba że się mylę..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj słyszałem,że do obsługi tego systemu ITD musi zatrudnić dodatkowo około 350 pracowników,ale nie dostanie na ten cel ani grosza.No i znowu coś wymyślili tylko nie wiadomo kto będzie to egzekwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, czytając powyższy artykuł mam pytanie: jeżeli mój scigant ma 1250kg, cycepa 1000kg to mogę hulać swobodnie?

 

w razie czego sezon zaczynam 24 czerwca więc w jedną stronę będzie za friko :)

 

auto ma chyba MW 1250kg ?, DMC pewnie koło 2000kg ?

ale i tak się zmieścisz i do 2014r. możesz spać spokojnie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Od 1 lipca 2011 roku kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony będą zobowiązani płacić za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA. Opłaty te będą pobierane w sposób manualny. Najpóźniej 1 stycznia 2012 roku kierowcom wyżej wymienio- nych pojazdów zostanie udos- tępniony System viaTOLL, który umożliwi im dokonywanie opłat metodą elektroniczną.<<

Panowie, nie ma co drzeć szat, zapłacimy wszyscy - a jaka będzie różnica pomiędzy >3,5t a <3,5t będzie zależeć od normy Euro jaką spełnia silnik. Różnica dla osób posiadających zestaw o DMC powyżej 3,5t będzie taka, że szybciej trzeba będzie mieć elektroniczne urządzenie viaTOLL, no i stawka będzie trochę inna.

Czyli prawdopodobnie okaże się, że wyjazdy do Włoch i Chorwacji ludzi z południa Polski, zamiast nad polskie morze, premiowane będą 400 - 500 złotową gratyfikacją przy ucieczce nad ciepłe morze (minus koszt winiet CZ, AU i włoskich opłat autostradowych co i tak w sumie da około 200-300 złotową oszczędność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? dlaczego do 2014r? czyżbyś to Ty te przepisy pisał :):bevil::klnie:

 

absolutnie nic pisałem :nono:

 

W styczniu 2014 r. kierowcy samochodów osobowych będą płacić już za korzystanie z ponad 2,8 tys. km tras

http://www.rp.pl/artykul/645996.html

 

ale może to tylko interpretacja dziennikarza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.