Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie viatoll wszystko jest wyjasnione . Niestety moi drodzy forumowicze kto przekracza 3500 MUSI kupić viaBox i musi płacić . Nawet bym to przełknoł jesli by chodziło o autostrady bo nie trza by było na bramkach stawać ale jak chodzi o "zwykłe" drogi krajowe no to już chyba przesada . Rozumiem że mam euro 3 i przekraczam 3500 no ale nie zarabiam na tym jako przewoźnik ! To tak jakby karać 3 letnie dziecko bo za dużo waży i zużywa za dużo powietrza oraz niszczy chodnik chodząc ! Ja wiem że moje porównanie to "delikatna paranoja" no ale patrząc na to co się dzieje w naszym kraju no to nie mam złudzeń - jestesmy w przedszkolu europy ( a dla tego przez małe e bo oni i tak gówno nam dają a My tzn. Rząd będziemy się wiecznie pławić w prosbach i inteligentnie przepychanych sprawach że to niby na Naszą korzysć ) . A tam szkoda słów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....- jestesmy w przedszkolu europy ......

 

Nie europy tylko jewropy :-( i nie w przedszkolu tylko w wyższej szkole socjalizmu /zasiłki i takie tam .... ktoś za to musi płacić/ :-)

Na całe szczęście mam blisko do granicy z IV rzeszą a tam drogi w gratisie dla turystów (nawet przejazdem). Tylko na mazury to już z buda raczej nie pojadę bo taniej na zachód. ........ a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi mniej uczęszczane będą uczęszczane bardziej. Bo ja z budką będę wolał pojechać kilka godzin dłużej, ale taniej. I tak jadę wolno, więc ... mam ich w d...:pupa:.

Ale pewnie i tak boxa będę musiał kupić. Mam nadzieję, że już niebawem w AutoMapie będą drogi płatne kompatybilne z viaTollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi mniej uczęszczane będą uczęszczane bardziej. Bo ja z budką będę wolał pojechać kilka godzin dłużej, ale taniej. I tak jadę wolno, więc ... mam ich w d...:pupa:.

Ale pewnie i tak boxa będę musiał kupić. Mam nadzieję, że już niebawem w AutoMapie będą drogi płatne kompatybilne z viaTollem.

 

omijać można jak najbardziej ale urządzenie i tak będzie trzeba kupić. wiec obłowią się producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj słyszałem,że do obsługi tego systemu ITD musi zatrudnić dodatkowo około 350 pracowników,ale nie dostanie na ten cel ani grosza.No i znowu coś wymyślili tylko nie wiadomo kto będzie to egzekwować

Luzik - do kontroli jest też uprawniona Policja, Straż Graniczna i Służba Celna - MYSZ SIĘ NIE PRZEMKNIE BEZ KONTROLI policia.gif

Edytowane przez gluszec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Urządzenia nie trzeba będzie wypożyczać lub kupować, będzie można też w tradycyjny sposób zapłacić w wyznaczonych miejscach (bramkach) -to jedna z trzech możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno trzeba płacić a co do odchudzenia przyczepki na papierze - jak ITD weźmie Cię na wagę to taką karę ci przy...... że już lepiej te cholerne pudełko przykleić . No cóż europa po ch.... . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu jakieś 2 tygodnie temu mówili że to bubel i mają to niby poprawić, ale znając życie trochę to potrwa (jeśli w ogóle się za ten przepis wezmą).

 

DMC to jest dopuszczalna masa całkowita! Czyli masa przyczepy + max ładunek.

 

To info dla tych co piszą w tym wątku że przekroczą, bo DMC ma tyle + dopuszczalny ładunek tyle.

 

Na tema tego że to przeszło w ogóle się nie wypowiadam bo szkoda słów – ręce opadają.

 

Za niedługo będziemy mogli jeździć tylko na wstecznym ( zgodnie z przepisami)

Edytowane przez Cichy80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym będzie, że za przejazd niektórzy będa musieli płacić. A ile może kosztować samo urządzenie viaToll? Gdyby ktoś wolał je kupić zamiast wypożyczać. Jaki to może być przedział cenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest nieźle..... będzie jeszcze weselej :/

Mieszkam w Zabierzowie przy krajówce Kraków-Trzebinia. To trasa alternatywna dla płatnego odcinka A4 + lokalny ruch ciężarówek z pobliskich kopalni kamienia. Teraz czytam że mają wprowadzić opłaty na drodze krajowej im. M. Pola czyli olkuskiej.... gdzie się przeniesie ruch? A obwodnicy Zabierzowa nie ma bo: ekoterroryści, grupka aktywistek z ogródków działkowych i co najważniejsze ANEKS DO UMOWY KONCESYJNEJ ZE STALEKSPORTEM zakazujący modernizacji i zwiększenia przepustowości dróg w bezpośrednim sąsiedztwie A4.. Państwo prawa?

Druga sprawa, w firmie wykorzystuję lekkie maszyny budowlane, ogrodnicze, które przewożę na przyczepie.... oczywiście zestaw powyżej 3,5 t. Holownik to Ducato'03 r lub Ford explorer benz+lpg. Jak naliczą opłaty? wg norm Euro? W ducato to jasne bo diesel, a w explozji??

 

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.