Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Bo u nas tak właśnie jest - zamiast zachęcić brakiem opłat lub niskimi opłatami do korzystania z dróg przelotowych stosuje się metodę kija (bez marchewki) - logiczne, że ruch pójdzie tam gdzie taniej no to stawiamy znak ograniczenia tonażu i po kłopocie.

 

chciałbyś żeby tiry z Litwy i Białorusi śmigały po niepłatnych ? i niszczyły drogi wojewódzkie czy nawet krajówki nie zostawiając złotówki w PL ?

głupota polega na tym że włączono w to auta z przyczepami, a już przynajmniej mogli wyłączyć niezarobkowy przewóz - jak z tacho

 

weź pod uwagę że np na bocznej ustawią 15T to już TIR nie pojedzie, a mniejszy spokojnie ominie :hmm:

 

tak w temacie, to jadąc na południe EU nigdzie nie spotkałem tyle ciężarówek jak u nas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad bo cześć krajów ma spójną politykę transportową (kolej+drogi). Jakby ceny na kolei były normalne to większość tranzytu jechałaby koleją (TIR na granicy wjeżdża na platformę kolejową, kierowca do wagonu i jedzie sobie przez cala polskę). Tylko, że jak ma zapłacić za taka usługe 3 czy 4 razy tyle co kosztuje transport drogami to mamy co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gazecie Wyborczej pojawił się następny artykuł w wiadomej sprawie.

Komentarze też dają wiele do myślenia..

 

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,9495720,Myto_za_auto_z_przyczepa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazał się artykuł na MOTO.PL o wprowadzeniu opłat za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami dla samochodów z przyczepą przekraczających 3,5 t .

Opłaty mogą być od 0,16 zł do nawet o,40 zł za kilometr . Poza tym trzeba będzie zakupić specjalny transponder za 120 zł i 100 zł przedpłaty . Będzie to obowiązywać od 1 lipca 2011 . Zresztą co się będę rozpisywał - przeczytajcie sami

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,9495720,Z_przyczepa_nad_morze__Zaplacisz_e_myto.html

CO O TYM SĄDZICIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeżeli dobrze rozumiem to opłaty będą musieli płacić właściciele zestawów powyżej 3,5 t. To pozostaje tylko szukać cepek tak żeby DMC zestawu nie przekraczała 3,5 t. To jedyne wyjście żeby nie płacić albo nie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a może zorganizować protest i przyjechać do warszawy i zakorkować ją na amen. niech jeden lub dwa zestawy staną na drodze jako uszkodzone i w-wa stoi może w ten sposób zwrócimy uwagę na ten bubel i jawną dyskryminację naszego pozytywnie zakręconego hobby. wprawdzie mnie bezpośrednio problem nie dotyczy ponieważ ja się mieszcze ale jestem skłonny ponieść koszta przyjazdy do w-wy (400km+400km) jeśli taka inicjatywa by powstała.

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a może zorganizować protest i przyjechać do warszawy i zakorkować ją na amen. niech jeden lub dwa zestawy staną na drodze jako uszkodzone i w-wa stoi może w ten sposób zwrócimy uwagę na ten bubel i jawną dyskryminację naszego pozytywnie zakręconego hobby. wprawdzie mnie bezpośrednio problem nie dotyczy ponieważ ja się mieszcze ale jestem skłonny ponieść koszta przyjazdy do w-wy (400km+400km) jeśli taka inicjatywa by powstała.

co wy na to?

 

na forum jest nas ponad 5800 gdyby przyjęć że przyjedzie co trzeci to wychodzi ok1900. to byłby dopiero zlocik w centrum warszawy.

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jest nas ponad 5800 gdyby przyjęć że przyjedzie co trzeci to wychodzi ok1900. to byłby dopiero zlocik w centrum warszawy.

 

 

ojeejjj..... przypuszczam, że jeszcze po latach opowiadano by legendy o naszym zlocie .... :gitara:

 

P.S. ja mam niezłego grilla na takie wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, teraz całkiem poważnie może założyć osobny temat i zrobić listę na taką pikietę i ustalić termin przyjazdu do warszawy. jeśli górnikom się udaje załatwić swoje interesy to myślę że nasza grupa ma ma spore szanse aby zaakcentować swój sprzeciw przeciwko tym zapisom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.