Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

 

a co mnie powstrzyma przed dłubaniem przy wyłączniku ????? :-) w trakcie jazdy

 

 

Gdyby to było takie proste to byłbym bardzo bogaty "obsługując" firmy transportowe.Niestety nie jest łatwo ucieć przed czytnikiem, ja wyłaczysz to zrobi ci zdjęcie tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że musiałby robić fotę każdego auta jadącego obok czytnika .... rzecz oczywiście analizuję niejako "dla sportu" bo na południe wole jechać gratisową autostradą, na wschód się nie wybieram a lokalnie mnie skroją na 100-300zł za sezon więc szkoda sobie zawracać gitarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli .............. to skąd system będzie wiedział że jestem "płatnym" zestawem

 

z wagi, zamontowanej kilka metrów wcześniej

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczaca to będzie kara za wyłączenie, przykładowo jedziesz na Cieszyn , nadajnik wyłączony, na granicy stoi IDT (a stoi zawsze) zatrzymuje cie do kontroli i co powiesz? Teleprotowało cię 1000m wczesniej ?

Tak samo w trasie, kontorla wyrywkowa.

Przykład który z kamerą dotyczy głownie ciezarówek, ponieważ nigdzie w europie nie ma drguiego takiego błazna który wymyslił opłate za przyczepę kempingową.Osobiście to zlewam ponieważ mnie nie dotyczy pomimo przekorczenia 3.5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to zlewam ponieważ mnie nie dotyczy pomimo przekorczenia 3.5t

 

Jak może Ciebie nie dotyczyć pomimo przekroczenia jak wszyscy powyżej 3,5t to wszyscy babcia też.:nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste , mam 30km do granicy po drogach bezpłatnych , nie jeżdze z przyczepa po kraju ;) bez przyczepy również sporadycznie.

Wogóle ten przepis jest dziwny ,będzie dotyczył również solarek , pługów ,zamiatarek, itp.? Czy pojazdy specjalne nie sa wyłączone z opłaty? Jesli tak to przyczepa kempingowa jest pojazdem specjalnym a nie cieżarowym.

Ehh szkoda klawiatury polskie ustawy to farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste , mam 30km do granicy po drogach bezpłatnych , nie jeżdze z przyczepa po kraju ;) bez przyczepy również sporadycznie.

Wogóle ten przepis jest dziwny ,będzie dotyczył również solarek , pługów ,zamiatarek, itp.? Czy pojazdy specjalne nie sa wyłączone z opłaty? Jesli tak to przyczepa kempingowa jest pojazdem specjalnym a nie cieżarowym.

Ehh szkoda klawiatury polskie ustawy to farsa.

 

pamiętam z dawnych czasów granic i sprowadzania aut była różnica pojazd specjalny i pojazd specjalistyczny teraz pewnie będzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle ten przepis jest dziwny ,będzie dotyczył również solarek , pługów ,zamiatarek, itp.? Czy pojazdy specjalne nie sa wyłączone z opłaty? Jesli tak to przyczepa kempingowa jest pojazdem specjalnym a nie cieżarowym.

 

W przepisie jest o zestawie pojazdów i nic o pojazdach specjalnych. wiec wszystkie.. :)

Akurat mnie też nie dotyczy bo moja waga to 3440kg ale łącze się z Wami i popieram petycje.. tak jak jazda na światłach latem jest dla mnie głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któremuś z szanownych forumowiczów udało się na stacji diagnostycznej ustalić klasę emisji spalin, bo ja dzwoniłem do kilku SKP (okręgowej też) i wszędzie spuszczali mnie na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem cennik przejazdu dla e-myta i muszę przyznać, że jestem w szoku jeśli chodzi o samochody ciężarowe i autobusy. Ceny za przejazd są uzależnione od spełnienie przez TIRa normy spalinowej Euro. Im bardziej ekologiczny pojazd tym stawka mniejsza.

 

Np. Autobusy niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej i normie spalania Euro 5 zapłacą 16 groszy za km, ale Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej (2) powyżej 3,5 t i poniżej 12 t i normie spalania Euro 2 zapłacą już 32 grosze. Dotyczy to opłat dla dróg krajowych klasy GP i G lub ich odcinków.

 

Czyli 100 km jazdy autobusem to 32 zł !!! a przejazd nad morze to koszt 160 zł!!! A kto za to zapłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.