Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Żyjemy w kraju pełnym absurdów i jest to bardzo przykre że co rusz spotykamy się się z jakimiś pomysłami mającymi na celu wyssać pieniądze ze społeczeństwa. Co jeszcze zostanie wymyślone pytam?! Kiedy do cholery wdrażać będziemy racjonalizm zamiast idiotyzmów???

Na razie największym moim hitem debilizmu jest moja "lista przebojów" a w niej na miejscu:

1. Dziwnów, CENNIK: P-pa mała xx -zł, P-pa średnia xx-zł, P-pa duża xx-zł, Powyżej 4,5 m z dyszlem xx-zł.

ad1: Rozchorowałem się w 15 sekund. Zapytałem kto to wymyślił? Zostawiłem wizytówkę z odręcznym dopiskiem: Debil długo szukał swojej połowy, chyba znalazł, proszę o kontakt.

2. Gubin (lubuskie) , projekt który wdrożono, podwyżek opłat za zużycie wody. Podstawą jego naliczania nie są wskazania wodomierzy tylko... średnica rury jaką budynek jest podłączony do sieci !!!!Najwięksi debile mieszkają w Gubinie!!! Ja chyba też :(

3. Tu walka między: opłaty za drogi kontra przyzwoleństwo otumaniania narodu różnymi metodami typu "Promocja"

Komentarz: Jesteśmy niestety zbyt prymitywnym społeczeństwem, by bronić racjonalnych rozwiązań. Nie mamy sił, wiedzy i chęci by walczyć z debilizmem dnia codziennego i ludźmi, których wybraliśmy.

x

x

x

A teraz kubeł zimnej wody na głowę: O ile wzbogaciłoby się Państwo Niemieckie, jeśli wprowadziłoby absurdalne opłaty za ich autostrady?

JumboJet na każdym Niemieckim podwórku z pionowym startem i tyle.

Niemcy jednak nie poniżą się z narodowym IQ tak łatwo, jak nam to przychodzi. Nie teraz.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kubeł zimnej wody na głowę: O ile wzbogaciłoby się Państwo Niemieckie, jeśli wprowadziłoby absurdalne opłaty za ich autostrady?

JumboJet na każdym Niemieckim podwórku z pionowym startem i tyle.

Niemcy jednak nie poniżą się z narodowym IQ tak łatwo, jak nam to przychodzi. Nie teraz.

 

o ile się nie mylę to opłaty w Niemczech są już od jakiegoś czasu i to system podobny do tego co wprowadzają w PL (e-myto) :hmm:

ostatnio oglądałem też że jeden z landów chce wprowadzić ograniczenia na A do 120km/h ... więc kolejny mit niemieckich autstrad pada

jak to mówią, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a za płotem trawa bardziej zielona :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od kilku lat trwa dyskusja na temat wprowadzenia odpłatności dla samochodów osobowych za przejazdy autobahnami. Przygotowani do tego są - elektroniczne opłaty funkcjonują od stycznia 2005 dla pojazdów o DMC powyżej 12t i teraz wystarczy nakazać wykupić urządzenia kierowcom osobówek - system jest wydolny i przygotowany na to. Na szczęście kierowcy niemieccy mają w swoim ręku potężną broń - ADAC. ADAC w samych Niemczech ma ponad 17 milionów członków i potrafi naprawdę dobrze reprezentować ich interesy. Jest to jedno z najbardziej wpływowych i poważanych lobby w Niemczech.

O wprowadzeniu ograniczeń prędkości ma autostradach też prowadzone są od dłuższego czasu rozmowy, ale na razie Niemcy pozostają chyba jedynym państwem bez takich ograniczeń.

Z drugiej strony najwięcej pojazdów na autostradzie porusza się z prędkością około 120-140 km/h, więc dla nich wprowadzenie ograniczeń nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to opłaty w Niemczech są już od jakiegoś czasu i to system podobny do tego co wprowadzają w PL (e-myto) :hmm:

 

Witam!

 

Konrad! Ale nie porównuj niemieckiego myta z polskim! Tam za Odrą mają pełną infrastrukturę drogową, rozwiązania, warunki i co najważniejsze stan i jakość dróg a te które odbiegają od standardu są na bieżąco remontowane i modernizowane! a co mamy u nas ? dziura na dziurze, dziurę pogania i bubel prawny !

W Niemczech osobówką z przyczepa jedziesz za free a u nas będziesz bulił jak " za zboże" :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka :

jesteśmy biedni a mamy płacić za wszystko jak krezusi .

We wszystkim tłumaczy się nam że mamy ceny niższe o parę euro centów niż na zachodzie ,

ale zapominają dodać że my zarabiamy 1/4 lub 1/3 tego co nasi "bracia " z Unii.

Jak będą drogi jak np.w Niemczech to nie miałbym nic że trzeba płacić za Autostrady

jeżeli droga została wybudowana za pieniądze z podatków ,to dlaczego mamy za nią płacić niewiem.gif

W cenie każdego litra paliwa jest podatek na "budowę drug" i gdzie on jest niewiem.gif

budujemy drogi i autostrady z dofinansowań unijnych i oczywiście płatne .

Pieniądze z tytułu opłat za korzystanie z dróg do kieszeni właścicieli a koszty budowy (pożyczkę )państwo umorzy czyli przeniesie na barki podatników bananaevil.gif

 

Dla tego do puki będę mógł nie skorzystam z dróg płatnych w kochanej Rzeczy Pospolitej (nawet nie wiem który numer RP )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Konrad! Ale nie porównuj niemieckiego myta z polskim! Tam za Odrą mają pełną infrastrukturę drogową, rozwiązania, warunki i co najważniejsze stan i jakość dróg a te które odbiegają od standardu są na bieżąco remontowane i modernizowane! a co mamy u nas ? dziura na dziurze, dziurę pogania i bubel prawny !

W Niemczech osobówką z przyczepa jedziesz za free a u nas będziesz bulił jak " za zboże" :angry:

 

w PL osobówką też na razie pojadę za free ;)

oczywiście ciężko porównywać, ale chyba nie jest tak różowo jak czasem się pisze, mają opłaty, mają też nierówne drogi, mają masę ograniczeń prędkości na A

 

swoją drogą, u nas drogi krajowe są w coraz lepszym stanie, przynajmniej u nas, a jak jeżdżę np nad morze to też widzę że coraz mniej jest dróg w stylu "dziura na dziurze"

za to we wspomnianym materiałe była pokazaana autostarada niemiecka cała wyłatana :-]

 

widzę jeden plus, wreszcie po kieszeni dostaną ci co najbardziej niszczą nasze drogi - tranzytowe Tiry, może spowoduje to mniejszy ruch ? pojadą przez inne kraje :hmm:

a największym bublem nie jest IMO to nieszczęsne 3.5T dla zestawu, ale płatne obwodnice i niestety ruch po części przerzuci się do miast, oraz na drogi wojewódzkie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę jeden plus, wreszcie po kieszeni dostaną ci co najbardziej niszczą nasze drogi - tranzytowe Tiry, może spowoduje to mniejszy ruch ? pojadą przez inne kraje :hmm:

 

 

no tak, ale czy jazda "wokół Najjaśniejszej" będzie opłacalna ?? :niewiem: ?? wszak trzeba nadłożyć kilometrów + jakieś lokalne myta ( jeśli bierzemy pod uwagę tranzyt wschód - zachód ) chyba, że w chwale i glorii wróci opcja " tir-y na pociągi" albo co jest bardzo realne :niewiem: tir-y opłyną Polskę promami przez Bałtyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest chore. Mój zestaw ma 3570kg. Już poniosłem koszty dodatkowe, bo musiałem zrobić BE. Teraz będę płacił więcej, bo mam 70kg nadwagi!:krzykacz:

Auta osobowe powinny być wyłączone. Razem z przyczepami. Przecież ktoś dostawczym autem będzie ciągnął przyczepkę lekką, to go opłaty nie będą obowiązywały. A dmc będzie 4250kg... chore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ktoś dostawczym autem będzie ciągnął przyczepkę lekką, to go opłaty nie będą obowiązywały. A dmc będzie 4250kg... chore!

 

chyba nie, z tego co piszą to właśnie jest zapis o zestawie powyżej 3500kg, a nie pojeździe, więc zapłaci osobówka z przeczpką inna niż lekka - jak Ty

ale zapłaci też dostawczak z lekką, bo przekracza te 3500kg jako zestaw :hmm:

 

ale chyba poczekać aż faktycznie będzie już wszystko jasne, bo na razie to opieramy się na doniesieniach dziennikarzy, a tu różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.