Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Też zamawiałeś w PC? Macie rację, żeby sprawdzić szczelność, bo fabryka mogła coś spartolić i Oni montując klimę też. 

Generalnie wszyscy którzy zamawiali Knausa 2 lata temu i wcześniej zamawiali w PC. Bo nie było konkurencji:-). A że wg mnie buda Knausa spoko to inna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

Dzisiaj dzwoniłem do ProCampu i ponoć juz jest na hali w celu montażu Klimy/Movera/aku/ładowarki/monocontrola i obiecano mi że max 10 dni i będzie gotowa i odbiór max za 2 tygodnie. Zobaczymy jak to będzie. Leasing juz dogadany na 100%, max za 7 dni będzie zarejestrowana. Czyli jak zazwyczaj bywa, leasing szybciej się uwinął niż dealer:) 

Duś ich mocno. Mi w Kampi całe akcesoria zamontowali w kilka dni ?‍?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borek6 napisał(a):

Duś ich mocno. Mi w Kampi całe akcesoria zamontowali w kilka dni ?‍?

To miałeś farta..bo mi mover montowali 2 miesiące :) 

Zresztą teraz sam robiąc rozbudowę wiem co można było zrobić lepiej. Np. klemy na akumulator dali z jakiegoś gównolitu..których zdejmowanie i nakładanie to maskara. Zresztą trzymają się tak na wiarę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gizbern napisał(a):

To miałeś farta..bo mi mover montowali 2 miesiące :) 

Zresztą teraz sam robiąc rozbudowę wiem co można było zrobić lepiej. Np. klemy na akumulator dali z jakiegoś gównolitu..których zdejmowanie i nakładanie to maskara. Zresztą trzymają się tak na wiarę. 

Dobrze, że Ci sprawdzili szczelność instalacji gazowej po zamontowaniu monocontrola. I dobrze, że nie było żadnej nieszczleności :hehe:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Dobrze, że Ci sprawdzili szczelność instalacji gazowej po zamontowaniu monocontrola. I dobrze, że nie było żadnej nieszczleności :hehe:

No dobrze ...:-) Jeszcze mover poprawiali bo rolki za bardzo docisgmeli i się zatrzymywał przez zbyt duże obciążenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - dzisiaj przyczepa przechodzi rejestracje przez Wydział Komunikacji:) Jak WK powie, ze wszystko ok to dzisiaj będziemy mieli nową przyczepę w PL dopuszczoną do ruchu:) 

I cisnę od tego momentu PC o szybki odbiór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie opinie macie o  elementach mojej specyfikacji z PC tj.:

- Jako booster do ładowania - Schaudt LAS 1218 Bus

- Jako Ładowanie z sieci 230v - Victron Energy Blue Smart IP22

- Mover P1 Manualnie dociągany 

- Klima Dometic Freshjet 2200

 

Średnio się znam, budżet mieliśmy ograniczony, a jak coś się nie będzie spisywało, to w przyszłości i tak wiadomo będziemy ulepszać itp. 

Edytowane przez gggorskyyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Koledzy, a jakie opinie macie o  elementach mojej specyfikacji z PC tj.:

- Jako booster do ładowania

- Schaudt LAS 1218 Bus

- Jako Ładowanie z sieci 230v - Victron Energy Blue Smart IP22

- Mover P1 Manualnie dociągany 

- Klima Dometic Freshjet 2200

 

Średnio się znam, budżet mieliśmy ograniczony, a jak coś się nie będzie spisywało, to w przyszłości i tak wiadomo będziemy ulepszać itp. 

Booster - wg mnie całkowicie zbędny element. Lepiej zainwestować w większy akumulator i panel

Ładowarka - jest ok.  jak masz panel i dobry akumulator to już przestanie mieć znaczenie

Mover P1 - za tą cenę masz już automat z obelinka.

Klima - nie wypowiem się bo nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gggorskyyy napisał(a):

- Klima Dometic Freshjet 2200

Z tego co wiem aktualnie najcichszym oraz z miękkim startem na rynku jest model 3000. Względem modelu 2200 podobno jest duża różnica w tym temacie. Nie wiem jaka różnica w cenie ale może warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Z tego co wiem aktualnie najcichszym oraz z miękkim startem na rynku jest model 3000. Względem modelu 2200 podobno jest duża różnica w tym temacie. Nie wiem jaka różnica w cenie ale może warto dopłacić?

Mi zależało po prostu na klimatyzacji. Nie jestem wymagajacy co do jej pracy w nocy itp. Klima już jest zamontowana, czekam na montaż movera i odbiór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Koledzy, a jakie opinie macie o  elementach mojej specyfikacji z PC tj.:

- Mover P1 Manualnie dociągany 

- Klima Dometic Freshjet 2200

Kupiłem moover z Obelinka i sam go założyłem. Wybrałem automat, bo manual jest cięższy. Moover od dealera był zdecydowanie droższy i tylko dlatego kupiłem z Obelinka.

Mam taki klimatyzator (Freshjet 2200) i jest bardzo wydajny w mojej przyczepie - sprawdzone nawet w gorącej Chorwacji. Jedyny minus, to drgania przyczepy podczas uruchamiania  i wyłączania się klimatyzatora, ale to pewnie dlatego, że ta przyczepa ma słabą konstrukcję.

Ładowarkę mam Ctek'a 5A i bardzo szybko ładuje akumulator 102 Ah.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mars napisał(a):

Kupiłem moover z Obelinka i sam go założyłem. Wybrałem automat, bo manual jest cięższy. Moover od dealera był zdecydowanie droższy i tylko dlatego kupiłem z Obelinka.

Mam taki klimatyzator (Freshjet 2200) i jest bardzo wydajny w mojej przyczepie - sprawdzone nawet w gorącej Chorwacji. Jedyny minus, to drgania przyczepy podczas uruchamiania  i wyłączania się klimatyzatora, ale to pewnie dlatego, że ta przyczepa ma słabą konstrukcję.

Ładowarkę mam Ctek'a 5A i bardzo szybko ładuje akumulator 102 Ah.

Wydajność klimy dla mnie jest najważniejsza nawet kosztem wibracji/głośniejszej pracy. Także super, że w upałach się sprawdza.:)
Nie wchodziło w gre dokupowanie i zakładanie samemu(mimo iż jakieś zdolności mam), bo wszystko musiałem mieć wliczone w cenę końcową do leasingu operacyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




- Jako Ładowanie z sieci 230v - Victron Energy Blue Smart IP22


Jaki konkretnie model i jaki Aku będziesz tym ładował?


- Mover P1 Manualnie dociągany 


Mover bardzo dobrej firmy. Szkoda, że nie automat.


- Klima Dometic Freshjet 2200


Ujdzie
 



Wydajność klimy dla mnie jest najważniejsza nawet kosztem wibracji/głośniejszej pracy. Także super, że w upałach się sprawdza.:)
Nie wchodziło w gre dokupowanie i zakładanie samemu(mimo iż jakieś zdolności mam), bo wszystko musiałem mieć wliczone w cenę końcową do leasingu operacyjnego. 


Nie będzie żadnych wibracji. W Adrii Aviva są wibracje bo tam jest cienki dach. W Knausie jest dużo grubszy więc i wibracje są niewyczuwalne. Klima da radę nawet w upały.

Niepotrzebnie brałeś ten booster. Zamiast boostera należało wziąć reduktor do jazdy na gazie albo panel solarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał(a):


 

 


Jaki konkretnie model i jaki Aku będziesz tym ładował?



Mover bardzo dobrej firmy. Szkoda, że nie automat.



Ujdzie https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png
 

 

 


 

 


Nie będzie żadnych wibracji. W Adrii Aviva są wibracje bo tam jest cienki dach. W Knausie jest dużo grubszy więc i wibracje są niewyczuwalne. Klima da radę nawet w upały.

Niepotrzebnie brałeś ten booster. Zamiast boostera należało wziąć reduktor do jazdy na gazie albo panel solarny.

 

Weinsberg ma dach chyba taki sam jak Knaus Sport, ale mogę się mylić. 
Aku niestety taki jak PC tylko i wyłącznie wkłada wszystkim czyli Banner AGM 100Ah. 

Monocontrol tez wlatuje, żeby lodówka chodziła podczas jazdy, bo oczywiście Knaus/Tabbert nie ma lodówki podłaczonej na 12v tak jak pisaliście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.