Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi



Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi - Ty wiesz! 
Masa własna suchej przyczepy to 1221kg. DMC 1500KG i więcej być nie mogło - wiadomo stockowy egzemplarz. 
Mover manual, ładowarka, aku, klima, butla x 1(stal11kg), Woda 45l. to myślę, ze da 1400kg więc około 100 zostanie na bagaże. Dużo bagaży nie wozimy, ale teraz jak będzie półtora razy większa przyczepa niz poprzednio to może się to zmienić i możemy dużo wozić hehe:) 
Tak czy siak, będzie albo pod limit albo ze 100kg przekroczone. 


No to oszczędzaj na czym się da. Dowiedz się jaki Aku chce Ci zamontować Procamp. Jeśli to kwasiak albo agm to zrezygnuj i bierz Lifepo4. Na samym Aku 100Ah oszczędzisz prawie 20 kg. Kolejna rzecz to butla. Nie bierz zwykłej stalówki a DomLight, i oszczędzasz nawet 4-5 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):


 

 


No to oszczędzaj na czym się da. Dowiedz się jaki Aku chce Ci zamontować Procamp. Jeśli to kwasiak albo agm to zrezygnuj i bierz Lifepo4. Na samym Aku 100Ah oszczędzisz prawie 20 kg. Kolejna rzecz to butla. Nie bierz zwykłej stalówki a DomLight, i oszczędzasz nawet 4-5 kg

 

Podejrzewam że zamontują AGM, nie wiem czy jakiś dealer się bawi w Lifepo4, ale mogę się mylić. U mnie też zamontowali AGM.

Butlę też używam Dom Light, jedyny "mały" problem to taki że AmeriGas rezygnuje z butlomatów więc zostają stację, a nie na każdych mają lekkie butle ?

Ja niedaleko siebie miałem dwa butlomaty, teraz muszę dzwonić i szukać gdzie akurat mają ?‍♂️ ostatnio dorwałem w sklepie technicznym we Władysławowie, :D pani akurat ma ich punkt wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, borek6 napisał(a):

Podejrzewam że zamontują AGM, nie wiem czy jakiś dealer się bawi w Lifepo4, ale mogę się mylić. U mnie też zamontowali AGM.

Dlatego o to pytam, zwłaszcza, że sam pamiętam, że Procamp za ładowarkę, boster i aku Bannera (za 600 zł) krzyczał sobie 3500 zł. Wtedy z tego zrezygnowałem, bo nie chciałem się pakować w byle jaki i ciężki akumulator, a innego montować nie chcieli.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał(a):

 

Ja niedaleko siebie miałem dwa butlomaty, teraz muszę dzwonić i szukać gdzie akurat mają ?‍♂️ ostatnio dorwałem w sklepie technicznym we Władysławowie, :D pani akurat ma ich punkt wymiany.

Jaki to punkt? Ja tam akurat często bywam. Zawsze brałem z butlomatu koło Biedry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gizbern napisał(a):

Jaki to punkt? Ja tam akurat często bywam. Zawsze brałem z butlomatu koło Biedry...

TU:

i kwota coś około 90 parę złoty, w butlomacie było ponad 100 zł, a na stancji BP (bo tam mają często Amerigas) chyba płaciłem coś koło 115 zł...

image.thumb.png.e76224f867009155df3e4985d648b4e9.png

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Dlatego o to pytam, zwłaszcza, że sam pamiętam, że Procamp za ładowarkę, boster i aku Bannera (za 600 zł) krzyczał sobie 3500 zł. Wtedy z tego zrezygnowałem, bo nie chciałem się pakować w byle jaki i ciężki akumulator, a innego montować nie chcieli.

 

To ciekawe bo w Kampi też mieli tylko Bannery...czy to jakiś monopol jest czy jak. Ja montowałem Optime bo na tamte czasy Lifpo4 było za drogie (3 lata temu). Teraz zmieniałem na LifePo4 o 2x większej pojemności (100ah) które waży 60% wagi AGM (47ah). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi - Ty wiesz! 

Masa własna suchej przyczepy to 1221kg. DMC 1500KG i więcej być nie mogło - wiadomo stockowy egzemplarz. 

Mover manual, ładowarka, aku, klima, butla x 1(stal11kg), Woda 45l. to myślę, ze da 1400kg więc około 100 zostanie na bagaże. Dużo bagaży nie wozimy, ale teraz jak będzie półtora razy większa przyczepa niz poprzednio to może się to zmienić i możemy dużo wozić hehe:) 

Tak czy siak, będzie albo pod limit albo ze 100kg przekroczone. 

Te 1221kg, to jest masa własna golasa w celach zważenia do katalogu, czy MR tego konkretnego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marian36 napisał(a):

Te 1221kg, to jest masa własna golasa w celach zważenia do katalogu, czy MR tego konkretnego egzemplarza?

MW do katalogu. Bez dodatkowego wyposażenia tj: Mover, aku, ładowarka, butla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gggorskyyy napisał(a):

MW do katalogu. Bez dodatkowego wyposażenia tj: Mover, aku, ładowarka, butla. 

Jeśli tak, to zwróć uwagę, że MW do katalogu nijak się ma do MR stojącej przyczepy na placu. Producenci odchudzają przyczepy, żeby móc legalnie zaoferować niższe DMC i tym konkurować (poza ceną). W efekcie nie masz nadmuchu powietrza, nie masz bojlera wody, nie masz prysznica, amortyzatorów, AKSa, zbiornika na szarą wodę i różnych innych (w zależności od producenta), masz zbiornik na wodę rzędu 15L. Później diler i tak kupuje 1, czy 2 pakiety opcji, które przyczepę doposażają w te elementy tak, żeby była w ogóle sprzedawalna. Ale te opcje nie tylko kosztują, ale też ważą i nagle do MW dochodzi 50kg na dzień dobry. A to jest 50kg, których w takim razie nie liczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 21:41, gggorskyyy napisał(a):

Mover manual, 

Tak czy siak, będzie albo pod limit albo ze 100kg przekroczone. 

Nie wiem jaki moover zamontujesz, ale na automatycznym z Obelinka można zaoszczędzić 2 kg. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):
11 godzin temu, Mars napisał(a):
Nie wiem jaki moover zamontujesz, ale na automatycznym z Obelinka można zaoszczędzić 2 kg. 

Skoro montuje dealer to zakładam, że będzie to P1

P1 Manual. Cenę najlepszą za manuala P1 dali mi z oferty na FENDTa z Kampi, ale ProCamp powiedział, ze będzie taka sama i jest. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, borek6 napisał(a):

jakieś postępy w temacie? ?

Dzisiaj dzwoniłem do ProCampu i ponoć juz jest na hali w celu montażu Klimy/Movera/aku/ładowarki/monocontrola i obiecano mi że max 10 dni i będzie gotowa i odbiór max za 2 tygodnie. Zobaczymy jak to będzie. Leasing juz dogadany na 100%, max za 7 dni będzie zarejestrowana. Czyli jak zazwyczaj bywa, leasing szybciej się uwinął niż dealer:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Dzisiaj dzwoniłem do ProCampu i ponoć juz jest na hali w celu montażu Klimy/Movera/aku/ładowarki/monocontrola i obiecano mi że max 10 dni i będzie gotowa i odbiór max za 2 tygodnie. Zobaczymy jak to będzie. Leasing juz dogadany na 100%, max za 7 dni będzie zarejestrowana. Czyli jak zazwyczaj bywa, leasing szybciej się uwinął niż dealer:) 

Upewnij się, że data produkcji zgadza się z tym co zamówiłeś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.