Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marian36 napisał(a):

A tak nawiasem, to zamawiając wersję z potrójnym łóżkiem pietrowym, to:

1. Mamy 2, czy 3 okna?

2. Dolne i środkowe łóżko jakoś się składa (na wzór dolnego z wersji z podwójnym piętrowym), czy wszystkie są stałe?

Kuchenki się różnią? Wydawało mi się, że są jednakowe.

Z innych różnic, to Weinsberg jest dłuższy, co przekłada się na większy blat kuchenny.

1. Nie wiem czy w Weinsbergu jest identycznie jak w Knausie, ale ilość okien zależała od tego czy bierzemy wersję z otwieraną ścianą w tym miejscu). Jak bez tej dużej klapy to okna są trzy. Jak z klapą to okna są dwa. 
2. Dolne i środkowe łóżka się składają. Oś obrotu dolnego łóżka jest od wewnątrz przyczepy. Oś obrotu środkowego łóżka jest od strony ściany zewnętrznej. 
3. O ile wierzyć możemy w zdjęcia z aukcji przywołanych przeze mnie powyżej to w Weinsbergu 550 mamy kuchenkę gdzie fajerki ustawiono w trójkąt:

550.jpeg

W Knausie Sporcie kuchenka ma fajerki w jednej linii.

494a130e-a2cf-4653-bb47-741f31632445.jpeg

Tak blat w Weinsbergu będzie dłuższy, ale np. ścianka po prawej stronie od blatu nie ma już zabezpieczenia szkłem. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, marian36 napisał(a):

Kuchenki się różnią? Wydawało mi się, że są jednakowe.

Mogą być różne. W Sudwindzie są z zapalarkami w pokrętle. W Sporcie nie ma zapalarki. W Weinsbergu nie wiem jak jest

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

1. Nie wiem czy w Weinsbergu jest identycznie jak w Knausie, ale ilość okien zależała od tego czy bierzemy wersję z otwieraną ścianą w tym miejscu). Jak bez tej dużej klapy to okna są trzy. Jak z klapą to okna są dwa. 
2. Dolne i środkowe łóżka się składają. Oś obrotu dolnego łóżka jest od wewnątrz przyczepy. Oś obrotu środkowego łóżka jest od strony ściany zewnętrznej. 
3. O ile wierzyć możemy w zdjęcia z aukcji przywołanych przeze mnie powyżej to w Weinsbergu 550 mamy kuchenkę gdzie fajerki ustawiono w trójkąt:

550.jpeg

W Knausie Sporcie kuchenka ma fajerki w jednej linii.

494a130e-a2cf-4653-bb47-741f31632445.jpeg

Tak blat w Weinsbergu będzie dłuższy, ale np. ścianka po prawej stronie od blatu nie ma już zabezpieczenia szkłem. 
 

Zwróc uwagę, że w Weinsbergu masz zabudowane okno kuchenne jak w Sudwindzie. W Sporcie jest gruba ramka okienna. Dlatego zawsze podkreślam, że wchodząc do Weinsberga ma się poczucie, że we wnętrzu bliżej mu do Sudwinda niż do Sporta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał(a):

Tak blat w Weinsbergu będzie dłuższy, ale np. ścianka po prawej stronie od blatu nie ma już zabezpieczenia szkłem.

Nie ma szkła, bo kuchenka jest po drugiej stronie, zatem ten detal jest zbędny.

Za to jest konkretny kawałek blatu np. na czajnik, ekspres, przygotowanie jadła i co tam jeszcze komu trzeba. Tylko krawaciarz w pracowni projektowej wymyślił, że gniazdka będą na złość użytkownikowi - po drugiej stronie blatu pod wiszącymi szafkami :unsure:

Btw dziwnie wyglądają te blaty, w których na środku zainstalowano kuchenkę narożnikową. Tak trochę na odp.... Montujemy, co mamy na stanie.

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Zwróc uwagę, że w Weinsbergu masz zabudowane okno kuchenne jak w Sudwindzie. W Sporcie jest gruba ramka okienna.

No tu poszli po kosztach. W SSS mam ramkę jak w Sudwindzie.

Te nowe sporty są wewnątrz jakieś takie blade, bez wyrazu. To oczywiście kwestia gustu, ale faktycznie Weinsberg wydaje się wewnątrz cieplejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Zwróc uwagę, że w Weinsbergu masz zabudowane okno kuchenne jak w Sudwindzie. W Sporcie jest gruba ramka okienna.

Ja w Sporcie mam zabudowaną ramę jak na zdjęciu. Różnica do Sudwinda była taka, że kuchenka bez zapalarek - doposażyłem za ok. 80 PLN i zlew był jakby płytszy. Generalnie w Weinsbergu widać oszczędności na wyposażeniu: zwykłe drzwi bez okna, brak szyby osłaniającej w kuchni, Zwykłe oświetlenie zewnętrzne na tylnej ścianie itp. Niższa cena z niczego się nie bierze. Przyczepy Knaus i Weinsberg produkowane są w tej samej fabryce, przez tych samych pracowników. Do tego dochodzi tzw. pozycjonowanie marki.knaus_sport_650_udf_11.thumb.jpg.42242996a9c0823bc64bbff1762ffdde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Zwróc uwagę, że w Weinsbergu masz zabudowane okno kuchenne jak w Sudwindzie. W Sporcie jest gruba ramka okienna. Dlatego zawsze podkreślam, że wchodząc do Weinsberga ma się poczucie, że we wnętrzu bliżej mu do Sudwinda niż do Sporta. 

I tak i nie. To często jest przypadek co zamontują w fabryce :sciana:. W widoku 360 na stronie Knausa przy 500 KD, prezentują nam wersje epower i okno wygląda tak:
500kd.png

Dla mnie Weinsberg nie będzie wyżej od Sporta. Wizualnie zewnętrznie bardziej jestem za Sportem. Teoretycznie solidniejsze podwozie, solidniejsza podłoga schowka, ładniejszy i zgrabniejszy tył przyczepy. Wewnętrznie konfigurator w Sporcie pozwala na więcej i więcej mamy w cenie podstawowej. Brak moskitier w oknach, czy termy ciepłej wody, zbiorni 15 litrów w podstawie - no jednak to sugeruje że wyjściowo ma być tanio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Różnica do Sudwinda była taka, że kuchenka bez zapalarek - doposażyłem za ok. 80 PLN

Jeśli dobrze rozumiem, że doposażyłeś w zapalarki - napisz coś więcej. Chętnie skorzystam :mellow:

3 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

zlew był jakby płytszy

Tak, zlew jest płytszy i z matowej blachy. To błyszczące wiadro w Sudwindzie jakoś tak średnio. Ciekawe czy z czasem się nie rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Przyczepy Knaus i Weinsberg produkowane są w tej samej fabryce, przez tych samych pracowników. Do tego dochodzi tzw. pozycjonowanie marki.

Oj to chyba nie tak. Jest to jedna grupa. Przyczepy Knausa produkuje się w fabryce w Jandelsbrunn i niektóre modele w Mottgers. Taberta podobno tylko w Mottgers (to mniejszy zakład teoretycznie lepiej pilnowany i łatwiejszy w zarządzaniu, jednak droższy w utrzymaniu). Natomiast Weinsberg robiony jest tylko na Węgrzech w Nagyoroszi. 

2 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Tak, zlew jest płytszy i z matowej blachy. To błyszczące wiadro w Sudwindzie jakoś tak średnio. Ciekawe czy z czasem się nie rysuje.

Rysuje się od samego patrzenia. Szczególnie rant wywinięty na blat. Chyba po zimie to polerką przelecę :]. Głęboki zlew na propsie, ale wolał bym go w macie. Bo jak nie rysy to kamień z wyschniętej wody i ładnie to wygląda tylko w katalogu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ja w Sporcie mam zabudowaną ramę jak na zdjęciu. Różnica do Sudwinda była taka, że kuchenka bez zapalarek - doposażyłem za ok. 80 PLN i zlew był jakby płytszy. Generalnie w Weinsbergu widać oszczędności na wyposażeniu: zwykłe drzwi bez okna,

Drzwi w Sportach zawsze były zwykłe. Ty mówisz o wersji Silver Selection, gdzie drzwi premium były dodatkiem. Po prostu Sport Silver Selection to był zwykły Sport z ekstra dodatkami :)

W obecnym Sporcie zwykłym też masz zwykłe drzwi już, a te z oknem są za dopłatą:

 

12 minut temu, Bercik77 napisał(a):

brak szyby osłaniającej w kuchni,

Ale po co ta szyba? Szyba ma chronić ściankę przed palnikami. 

12 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Zwykłe oświetlenie zewnętrzne na tylnej ścianie itp.

Zgadza się

12 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Niższa cena z niczego się nie bierze. Przyczepy Knaus i Weinsberg produkowane są w tej samej fabryce, przez tych samych pracowników. Do tego dochodzi tzw. pozycjonowanie marki.knaus_sport_650_udf_11.thumb.jpg.42242996a9c0823bc64bbff1762ffdde.jpg

Ale cena wcale nie jest taka niższa. Knaus Sport 500KD w DE katalogowo kosztuje 25340€, Weinsberg 550 QDK z pakietami aby mieć wyposażenie jak Sport kosztuje 24230€. Czyli już niewiele taniej. 

19 minut temu, Tomii napisał(a):

I tak i nie. To często jest przypadek co zamontują w fabryce :sciana:. W widoku 360 na stronie Knausa przy 500 KD, prezentują nam wersje epower i okno wygląda tak:

Bo ePower to teraz wersja specjalna jak wcześniej Silver Selection. Zwykły Sport to obecnie golas z podstawowym wyposażeniem.

19 minut temu, Tomii napisał(a):


500kd.png

Dla mnie Weinsberg nie będzie wyżej od Sporta. Wizualnie zewnętrznie bardziej jestem za Sportem. Teoretycznie solidniejsze podwozie, solidniejsza podłoga schowka, ładniejszy i zgrabniejszy tył przyczepy. Wewnętrznie konfigurator w Sporcie pozwala na więcej i więcej mamy w cenie podstawowej. Brak moskitier w oknach, czy termy ciepłej wody, zbiorni 15 litrów w podstawie - no jednak to sugeruje że wyjściowo ma być tanio. 

Tak, wyjściowo ma być tanio. Po dobraniu pakietów cena różni się tylko o ok 1000€

16 minut temu, Marcin T napisał(a):

Ciekawe czy z czasem się nie rysuje.

Oczywiście, ze się rysuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomii napisał(a):

Natomiast Weinsberg robiony jest tylko na Węgrzech w Nagyoroszi. 

Czy aby na pewno?

Jak odbierałem swojego Knausa z fabryki w Jandelsbrunn to na placu kilka Weinsbergów - chyba, że to zwieźli z innej fabryki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Czy aby na pewno?

Na pewno

4 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Jak odbierałem swojego Knausa z fabryki w Jandelsbrunn to na placu kilka Weinsbergów - chyba, że to zwieźli z innej fabryki ;) 

Pewnie przywieźli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Jak odbierałem swojego Knausa z fabryki w Jandelsbrunn to na placu kilka Weinsbergów - chyba, że to zwieźli z innej fabryki ;) 

Kampery Weinsberga zdarza się że są produkowane w Jandelsbrunn.
Przyczepy Weinsberga tylko w Nagyoroszi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Głęboki zlew na propsie, ale wolał bym go w macie. Bo jak nie rysy to kamień z wyschniętej wody i ładnie to wygląda tylko w katalogu.

Ten błyszczący zlew jest ewidentnie jedną z bardziej denerwujących rzeczy. Na spód według mnie obowiązkowo jakaś  mata żeby choć trochę te rysowanie zminimalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Jeśli dobrze rozumiem, że doposażyłeś w zapalarki - napisz coś więcej. Chętnie skorzystam :mellow:

Proszę, 

https://allegro.pl/oferta/generator-iskry-iskrownik-zapalacz-12v-w09-4a-12v-13194428240

https://allegro.pl/oferta/zapalacz-iskrownik-do-plyty-kuchenki-gazowej-10180167990

Ok. 1.5 godz. pracy. Jak kuchenka ma trochę lat to może być problem z odkręcaniem palników od góry-wkrety są mocno filigranowe.

20230926_184640.jpg

20230926_185509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gggorskyyy tak jak korespondowaliśmy, układ bardzo fajny, kolorystyka połączenia mebli jasnego z ciemnym, wszystko wygląda bardzo fajnie.

Zastanawiam się tylko ile będziesz miał wolnej wagi po doposażeniu w klime, mover, aku... policz to sobie dokładnie ?

no i oficjalne Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, borek6 napisał(a):

@gggorskyyy tak jak korespondowaliśmy, układ bardzo fajny, kolorystyka połączenia mebli jasnego z ciemnym, wszystko wygląda bardzo fajnie.

Zastanawiam się tylko ile będziesz miał wolnej wagi po doposażeniu w klime, mover, aku... policz to sobie dokładnie ?

no i oficjalne Gratulacje !

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi - Ty wiesz! 

Masa własna suchej przyczepy to 1221kg. DMC 1500KG i więcej być nie mogło - wiadomo stockowy egzemplarz. 

Mover manual, ładowarka, aku, klima, butla x 1(stal11kg), Woda 45l. to myślę, ze da 1400kg więc około 100 zostanie na bagaże. Dużo bagaży nie wozimy, ale teraz jak będzie półtora razy większa przyczepa niz poprzednio to może się to zmienić i możemy dużo wozić hehe:) 

Tak czy siak, będzie albo pod limit albo ze 100kg przekroczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.