Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, marian36 napisał(a):

Ps. Tak dla ścisłości - rozumiem, że opisywane problemy z instalacją/wtyczką/przewodami itp. dotyczą zasilania z 12V lodówek absorbcyjnych? I nie dotyczą lodówek kompresorowych, gdzie ilość prądu jest powiedzmy te 3x mniejsza?

Tak, u mnie problem dotyczył lodówki absorbcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Tak, u mnie problem dotyczył lodówki absorbcyjnej

OK, dzięki, to teraz pytanie totalnego laika w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Lodówkę kompresorową podczas jazdy siłą rzeczy zasilamy z 12V i problemu nie powinno być. Lodówkę absorbcyjną możemy zasilać z 12V (licząc się z ewentualnymi problemami w instalacji i stosunkowo niską wydajnością - o ile producent to przewidział) lub gazem (mając MonoControl CS lub DuoControl CS). I tu pytanie właściwe - czy mając gasbank i zatankowany do niego LPG lodówka będzie działać? Innymi słowy, czy lodówka też działa na LPG? A kuchenka? Zakładam, że z ogrzewaniem przyczemy na LPG nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG (mieszanina propanu i butanu) i gaz w butlach (też mieszanina propanu i butanu albo czysty propan) pod względem działania urządzeń - jeden pies. Wszystko będzie na tym działać (lodówka, piec, kuchenki, grille, bojlery, etcetera etcetera), i w domu, i w przyczepie. Zasila się fazą lotną, kwestia zredukowania ciśnienia fazy lotnej do wymaganego przez urzązenia (30mbar albo rzadziej 50 mbar - w przyczepach/kamperach, 37mbar - w urządzeniach domowych [w tym w dużej części grilli]).

Różnica LPG vs propan butan w butlach - to proporcja gazów, w LPG "zimowym" jest bliżej 60% propanu, 40%butanu, w letnim odwrotnie (bliżej 40/60), dla gazu "butlowego" proporcje teoretycznie się nie zmieniają, ale że butan tańszy :) różnie bywa. Propan paruje w niskich temperaturach, więc propanu używa się zimą (w mrozy). W mrozy z mieszanki odparuje propan, a butan może pozostać w stanie płynnym. Chemicznie i fizycznie to jest to samo, i nie ma co się nawet boczyć na LPG do grilla, bo to jest taki sam gaz, o podobnym stopniu oczyszczenia, co z butli. 

Fakt, różnica jest taka, że w LPG więcej będzie stałych i olejopochodnych zanieczyszczeń, któe jednak pozostaną na dnie butli i niczym nie wadzą, ale to wynika ze sposobu dystrybucji itp. Przy używaniu nawet kilku butli na rok, różnicy nie ma żadnej (nie czerpiemy frakcji płynnej z dna butli).  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - dzisiaj dostałem tel, że jutro będzie możliwy odbiór:) - jednak ze względów obowiązków umówiłem się na odbiór na poniedziałek. 
Już się nie mogę doczekać:) Pierwszy raz w życiu odbieram nowy sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Aktualizacja - dzisiaj dostałem tel, że jutro będzie możliwy odbiór:) - jednak ze względów obowiązków umówiłem się na odbiór na poniedziałek. 
Już się nie mogę doczekać:) Pierwszy raz w życiu odbieram nowy sprzęt :)

Ciesz się i celebruj ten moment :yes:. To na prawdę dobra budka i wygodny rodzinny układ. Przepalić Trume i cieszyć się wiosną w nowej przyczepie!

PS. Ciężko by mi było wysiedzieć, chociaż sam info o gotowości przyczepy dostałem 31 marca, 12 kwietnia była już zarejestrowana, a odbierałem dopiero 28 kwietnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał(a):

Ciesz się i celebruj ten moment :yes:. To na prawdę dobra budka i wygodny rodzinny układ. Przepalić Trume i cieszyć się wiosną w nowej przyczepie!

PS. Ciężko by mi było wysiedzieć, chociaż sam info o gotowości przyczepy dostałem 31 marca, 12 kwietnia była już zarejestrowana, a odbierałem dopiero 28 kwietnia. 

Dlaczego wiosną, przecież sezon trwa cały rok.

 

Ja odebrałem przyczepę na początku stycznia, a na koniec stycznia byliśmy już na nartach pod pół metra śniegu na campingu.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wąski P napisał(a):

Dlaczego wiosną, przecież sezon trwa cały rok.

Tomek miał raczej na myśli żeby przepalić piecyk z zapachów nowości a potem cieszyć się tą trwającą jeszcze wiosną w październiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki jest plan, żeby przepalić piecyk, szybko włożyć swoje rzeczy do szafek które mamy z poprzedniej przyczepy i jeszcze gdzieś skoczyć ze dwa razy w tym roku:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Aktualizacja - dzisiaj dostałem tel, że jutro będzie możliwy odbiór:) - jednak ze względów obowiązków umówiłem się na odbiór na poniedziałek. 
Już się nie mogę doczekać:) Pierwszy raz w życiu odbieram nowy sprzęt :)

jedź jutro ! ??‍?

Czekamy na zdjęcia z odbioru i w ogóle zdjęcia przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 14:37, Wąski P napisał(a):

Dlaczego wiosną, przecież sezon trwa cały rok.

Bo tej jesieni wyszło tak że mamy na razie wiosnę :bzik:. No a na poważnie, oczywiście że chodziło mi o jesień :yes: 

19 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Tomek miał raczej na myśli żeby przepalić piecyk z zapachów nowości a potem cieszyć się tą trwającą jeszcze wiosną w październiku ;)

Dokładnie o to chodziło!

17 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Może nie będzie trzeba niczego przepalać ;) U mnie ani w nowej Adrii ani w nowym Knausie niczego nie trzeba było robić :P 

Nie Jacek, to jest nie po "szfagrowemu". Zawsze jak nowe to trzeba "dać miodu", żeby się ułożyło :hehe:.
Ja do dziś pamiętam, jak zapach nowości aż gryzł w gardło :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomii napisał(a):

 

Nie Jacek, to jest nie po "szfagrowemu". Zawsze jak nowe to trzeba "dać miodu", żeby się ułożyło :hehe:.
Ja do dziś pamiętam, jak zapach nowości aż gryzł w gardło :]

Bo to chyba dealer powinien zrobić na przeglądzie zerowym. Pamiętam, że w Adrii mówili że to będą robić. W Knausie nie prosiłem, ale chyba też Szmit to zrobił. Ty odbierałeś z fabryki więc nie miał kto zrobić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.