Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Koledzy, jak w temacie. Sprzedaliśmy nasza starą cepkę, bo zrobiła się zbyt mała i tak się z małżonką zastanawialiśmy i postanowiliśmy kupić coś nowego na dłużej. 

Na początku mocno wpadł nam w oko model Knaus Sport 450FU, dostaliśmy dwie oferty i dzisiaj postanowliśmy pojechać do pewnego miasta obejrzeć jedyną dostępną w PL od ręki 450FU Sport. Knaus super, ale....(czytaj niżej)

Na placu okazało się, że przez przypadek weszliśmy zobaczyć Weinsberg CaraOne 550QDK. I tak nam namieszała ta przyczepa w głowie ilością miejsca w środku, dobrą wyceną i stosunkiem ceny do tego co dostajemy za tą cenę, że już w drodze do domu wykluczyliśmy Kanusa 450FU Sport. 

Pasuje nam bardzo układ, kolorystyka średnio,  jest to egzemplarz stockowy i pod doposażeniu w to na czym mi zależy tzn: mover, aku, ładowarka, booster i klima wychodzi bardzo sensowna cena. Inni mają może i to doposażenie w lepszych cenach, ale cenę gołej przyczepy dużo wyższą. Finalnie u tego Dealera wychodzi cena niższa mimo, iż wyposażenie nie jest najatrakcyjniejsze cenowo. 

 

Co myślicie o tej przyczepie? Ma ktoś doświadczenie z Weinsbergiem? 

Porównywałem z Knausem 500KD bo to chyba bliźniacze układy i nie widzę sensu dla którego miałbym dopłacić około 30tys zł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Weisberg to budżetowy produkt Knausa. Z jakością Knausa jest różnie. Z weisbergiem raczej lepiej nie będzie. Dobrze aby do serwisu było niezbyt daleko i żeby serwis miał pojęcie o produktach,które serwisuje a z tym niestety najlepiej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

 

 

Co myślicie o tej przyczepie? Ma ktoś doświadczenie z Weinsbergiem? 

Porównywałem z Knausem 500KD bo to chyba bliźniacze układy i nie widzę sensu dla którego miałbym dopłacić około 30tys zł...

 

Mówi się, że Weinsbereg jest budżetową marką Knausa, ale to nie do końca prawda. To ma być równoległą marka grupy Tabbert i tak wg mnie jest. I osobiście uważam, że Weinsberg jest jakościowo ciut wyżej niż Sport. Z przyczepami raczej nic się złego nie dzieje (oczywiście można trafić pechowo). 

Jak wspomniał @Bercik77 ważne abyś do serwisu miał względnie blisko. Tak więc skąd jesteś? :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jacek00 napisał(a):

Mówi się, że Weinsbereg jest budżetową marką Knausa, ale to nie do końca prawda. To ma być równoległą marka grupy Tabbert i tak wg mnie jest. I osobiście uważam, że Weinsberg jest jakościowo ciut wyżej niż Sport. Z przyczepami raczej nic się złego nie dzieje (oczywiście można trafić pechowo). 

Jak wspomniał @Bercik77 ważne abyś do serwisu miał względnie blisko. Tak więc skąd jesteś? :)

Też  właśnie odnieśliśmy takie wrażenie, że mylnie się postrzega Weinsberga jako markę budżetową. W niektórych aspektach dostajemy więcej wyposażenia i jest ono bardziej przemyślane niż w przypadku Sporta. 

Jestem ze Słupcy(wielkopolskie). 

Serwis Weinsberga mam we Wrocławiu w ProCamp  lub w Jankach pod Warszawą u Wadowskich  - około 240km  od domu oba pkt. No chyba, że mam jeszcze gdzieś bliżej a o tym nie wiem. 

 

 

Mam do Was jeszcze jedno pytanko. Przyczepa ma wymiary bez dyszla 5,7mx2,3m. Poprzednią którą ciągaliśmy miała wymiary 4,5mx2,3m. Duża jest różnica w prowadzeniu? Nie mam zbytnio doświadczenia w ciąganiu tak długiej przyczepy i to jest moja jedyna obawa w sumie. 
Co prawda z poprzednia zrobiliśmy przez 3 lata 15 tys km, ale to inny wymiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba serwisy mają średnie opinie...;), ale jeśli decydujesz sie na konkretną marke, to musisz to przełknąć lub pomyśleć o serwisie na terwnie niemiec.

Co do długosci przyczepy, to raczej nie poczujesz róznicy, ale trzeba o tym pamietac np przy cofaniu lub parokowaniu. 

Serwis Weinsberga jest równiez w Bieruniu u Klaji. Zobacz czy nie mają na stanie czegoś interesujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weinsberg CaraOne 550QDK czy Knaus 500 KD to bardzo fajny układ dla rodziny 2+2. Co do Weinsberga się nie wypowiem bo nie widziałem na żywo. 500KD sami użytkuje i sobie bardzo cenię. Zresztą ich jest PL bardzo dużo - to pewnie najpopularniejszy model Knausa. Popatrz sobie na ofert tych dwóch modeli w DE. W PL zasadniczo wychodzi drożej. Dodatki o ktych piszesz ogarniesz za mniejsze pieniądze w innym serwisie bliżej domu za mniejsze pieniądze niż np. Procampie...możesz to sobie na spokojnie zrobić po odbiorze cepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gizbern napisał(a):

Weinsberg CaraOne 550QDK czy Knaus 500 KD to bardzo fajny układ dla rodziny 2+2. Co do Weinsberga się nie wypowiem bo nie widziałem na żywo. 500KD sami użytkuje i sobie bardzo cenię. Zresztą ich jest PL bardzo dużo - to pewnie najpopularniejszy model Knausa. Popatrz sobie na ofert tych dwóch modeli w DE. W PL zasadniczo wychodzi drożej. Dodatki o ktych piszesz ogarniesz za mniejsze pieniądze w innym serwisie bliżej domu za mniejsze pieniądze niż np. Procampie...możesz to sobie na spokojnie zrobić po odbiorze cepy.

Wiem o tym co piszesz, ale przyczepa będzie finansowana leasingiem a z leasing zwrotny nie wchodzi w grę, dlatego padło na to, żeby doposażenie było wliczone w cene końcową do FV do leasingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Też  właśnie odnieśliśmy takie wrażenie, że mylnie się postrzega Weinsberga jako markę budżetową. W niektórych aspektach dostajemy więcej wyposażenia i jest ono bardziej przemyślane niż w przypadku Sporta. 

Jestem ze Słupcy(wielkopolskie). 

Serwis Weinsberga mam we Wrocławiu w ProCamp  lub w Jankach pod Warszawą u Wadowskich  - około 240km  od domu oba pkt. No chyba, że mam jeszcze gdzieś bliżej a o tym nie wiem. 

Masz jeszcze we Frankfurcie nad Odrą. Odległość podobna jak do Wawy. Do Poznania masz najbliżej, ale tam tylko Sterckeman, Hobby (ale IMO już lepiej Weinsbeg), Adria, Dethleffs. Możesz jeszcze spojrzeć na te marki. 

1 godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Mam do Was jeszcze jedno pytanko. Przyczepa ma wymiary bez dyszla 5,7mx2,3m. Poprzednią którą ciągaliśmy miała wymiary 4,5mx2,3m. Duża jest różnica w prowadzeniu? Nie mam zbytnio doświadczenia w ciąganiu tak długiej przyczepy i to jest moja jedyna obawa w sumie. 
Co prawda z poprzednia zrobiliśmy przez 3 lata 15 tys km, ale to inny wymiar. 

Nie ma żadnej różnicy w ciągnięciu.  Szerokość ma znaczenie, ale długość jest w zasadzie nieistotna.  

Godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Wiem o tym co piszesz, ale przyczepa będzie finansowana leasingiem a z leasing zwrotny nie wchodzi w grę, dlatego padło na to, żeby doposażenie było wliczone w cene końcową do FV do leasingu. 

No to jak leasing to w zasadzie pozostaje CI tylko zakup w PL. Zakładam, że chcesz doposażać w ProCampie. W takim razie odpuść tego boostera bo nie ma to najmniejszego sensu. No chyba, że w aucie masz instalacje, która jest w stanie dać 25-30A po zapłonie (aby zasilić booster i lodówkę), w co wątpie, do tego jeszcze wtyczka 13 pin, która będzie słabym ogniwem. Zamontuj aku lifepo4 (bo procamp pewnie wciska CI jakiegoś badziewnego Bannera) i olej ładowanie z auta. Zamiast tego rozważ monocontrol, abyś mógł jeździć z lodówką na gazie, bo w Weinsbergu jest spora lodówka, gdzie standardowa instalacja w aucie może tego nie uciągnąć. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

No to jak leasing to w zasadzie pozostaje CI tylko zakup w PL. Zakładam, że chcesz doposażać w ProCampie. W takim razie odpuść tego boostera bo nie ma to najmniejszego sensu. No chyba, że w aucie masz instalacje, która jest w stanie dać 25-30A po zapłonie (aby zasilić booster i lodówkę), w co wątpie, do tego jeszcze wtyczka 13 pin, która będzie słabym ogniwem. Zamontuj aku lifepo4 (bo procamp pewnie wciska CI jakiegoś badziewnego Bannera) i olej ładowanie z auta. Zamiast tego rozważ monocontrol, abyś mógł jeździć z lodówką na gazie, bo w Weinsbergu jest spora lodówka, gdzie standardowa instalacja w aucie może tego nie uciągnąć. 

Tutaj się nie zgodzę. Procamp zamontował mi booster i chodzi rewelacyjnie (już  w 3 samochodzie). Co do lodówki to podejrzewam, że podobnie jak Knaus, Weinsberg będzie miał fabrycznie odłączoną instalację. Oczywiście mono/duo control a must....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, w79 napisał(a):

Tutaj się nie zgodzę. Procamp zamontował mi booster i chodzi rewelacyjnie (już  w 3 samochodzie). Co do lodówki to podejrzewam, że podobnie jak Knaus, Weinsberg będzie miał fabrycznie odłączoną instalację. Oczywiście mono/duo control a must....

Skoro już rozszyfrowaliście, to tak oglądaliśmy i ofertę wzieliśmy z PC na tego Weinsberga. Knausa 450Fu pierwotnie mieliśmy u nich obejrzeć a kupić u Wadowskich bo oferta była dużo lepsza.

Właśnie Knaus i weinsberg nie podłaczają lodówki do 12v podczas jazdy. Zapomniałem napisać, ze sprawę lodówki załatwi monocontrol który udało mi się z Nimi wynegocjować za free, ale ich cennik jest tak skomplikowany, że sam nie wiem. Oceniam cenę końcową z wyposażeniem dodatkowym które w kilku wycenach mam takie samo:) Myślę, że u mnie booster będzie działał, bo auto jest starsze a lodówka w poprzedniej przyczepie na 12v po stacyjce działała naprawdę spoko, tzn podtrzymywała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podczepię pod temat, bo też mnie taki Weinsberg interesuje. U Wadowskich w Gaju stoi podobny - 500FDK, chciałem go obejrzeć. W opisie jest informacja, że ma potrójne łóżko piętrowe, ale na zdjęciach widać normalne, podwójne. Napisałem do nich i okazuje się, że to błąd w opisie i w rzeczywistości jest podwójne. Mi zależało, aby obejrzeć potrójne (z racji trójki dzieci), ale u Wadowskich mi taki układ odradzają, że ciasno. Jestem tego świadomy, umiem liczyć, ale na żywca nie widziałem. Czy faktycznie potrójne łóżko piętrowe jest jak trumna?

Czy ktoś widział/ma takie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marian36 napisał(a):

To ja się podczepię pod temat, bo też mnie taki Weinsberg interesuje. U Wadowskich w Gaju stoi podobny - 500FDK, chciałem go obejrzeć. W opisie jest informacja, że ma potrójne łóżko piętrowe, ale na zdjęciach widać normalne, podwójne. Napisałem do nich i okazuje się, że to błąd w opisie i w rzeczywistości jest podwójne. Mi zależało, aby obejrzeć potrójne (z racji trójki dzieci), ale u Wadowskich mi taki układ odradzają, że ciasno. Jestem tego świadomy, umiem liczyć, ale na żywca nie widziałem. Czy faktycznie potrójne łóżko piętrowe jest jak trumna?

Czy ktoś widział/ma takie? 

Powiem Ci tak, w tym co oglądałem i jesteśmy praktycznie na niego zdecydowani czyli 550QDK w PROCAMP jest podwójne bo mam 2 dzieci i jest naprawdę dużo miejsca. Łóżka mają 185cm długości i są praktycznie pełnowymiarowe. Pod dolnym jest duży schowek. Wadowscy mają 550QDK z potrójnym łóżkiem i wtedy nie ma tego schowka pod nim. Moim zdaniem może być faktycznie ciaśniej, ergonomii  nie oszukasz, metraż jest ten sam. Może ktoś kto ma potrójne łóżko doradzi tutaj??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

To ja się podczepię pod temat, bo też mnie taki Weinsberg interesuje. U Wadowskich w Gaju stoi podobny - 500FDK, chciałem go obejrzeć. W opisie jest informacja, że ma potrójne łóżko piętrowe, ale na zdjęciach widać normalne, podwójne. Napisałem do nich i okazuje się, że to błąd w opisie i w rzeczywistości jest podwójne. Mi zależało, aby obejrzeć potrójne (z racji trójki dzieci), ale u Wadowskich mi taki układ odradzają, że ciasno. Jestem tego świadomy, umiem liczyć, ale na żywca nie widziałem. Czy faktycznie potrójne łóżko piętrowe jest jak trumna?

Czy ktoś widział/ma takie? 

Ja mam potrójne. Zdarza mi się spać na najniższym. Narzekać nie mogę. Do spania nie widzę żadnych problemów. Dzieciaki szczęśliwe że każdy ma swoje, choć córki (6 i 8 lat) są bardzo zżyte i często zasypiają razem na jednym. Syn 12 lat gramoli się na samą górę i widzę że lubi to miejsce (często wchodzi tam nawet w ciągu dnia jak ma dość towarzystwa sióstr. 

 

IMG_20220501_065601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia pieca? Ja mam 2 łóżka w 580 qs, ale na stałe zajęte jest tylko górne. Szczerze powiedziawczy nie bardzo widzę spanie dziecka na dole przy właczonej trumie. Przy 3 łózkach to już wogóle. Jednak nie mam takich doświadczeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.