Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, diversKRK napisał(a):

Jacek,

sam montowałeś?

Tak, sam. Banalna sprawa. W zestawie jest wszystko co potrzebne, wraz z nową uszczelką komina od pieca

5 minut temu, diversKRK napisał(a):

Czujnik temperatury znajduje się w sterowniku, więc dodatkowy czujnik Ci jest potrzebny jedynie wtedy gdy sterownik grzałki masz tuż obok pieca. Ja swój sterownik zamontowałem na środku przyczepy więc czujnik jest mi niepotrzebny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrobiłem na szybko dwa zdjęcia łazienki. Jest naprawdę sporo szafek i miejsc do schowania kosmetyków. Moim zdaniem rozwiązanie z osobnym zbiornikiem do wody do toalety jest lepsze niż tak jak tutaj mam jeden wspólny zbiornik, dlatego że jak mamy osobny to mogę obojętnie jaka wodę do spłuczki nalać bez względu czy pitną czy nie. Osoby wyższe mogą mieć problem z miejscem na kolana, ale mnie to nie dotyczy hehe przewaga niskiego wzrostu hehe 

IMG_20231018_122115.jpg

IMG_20231018_122122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

Zrobiłem na szybko dwa zdjęcia łazienki. Jest naprawdę sporo szafek i miejsc do schowania kosmetyków. Moim zdaniem rozwiązanie z osobnym zbiornikiem do wody do toalety jest lepsze niż tak jak tutaj mam jeden wspólny zbiornik, dlatego że jak mamy osobny to mogę obojętnie jaka wodę do spłuczki nalać bez względu czy pitną czy nie. Osoby wyższe mogą mieć problem z miejscem na kolana, ale mnie to nie dotyczy hehe przewaga niskiego wzrostu hehe 

IMG_20231018_122115.jpg

 

Łazienka ma IMO lepszy układ niż w Sudwindzie czy Sporcie. Przez to, że umywalka jest wzłuż, a nie jak u mnie po skosie to między umywalką a kibelkiem mamy więcej miejsca. Sam kibelek ma obracaną "muszlę" więc można obrócić deskę w stronę umywalki, a tam już sporo miejsca na nogi się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nie wytrzymaliśmy:) Uruchomiłem ogrzewanie, ubraliśmy pościele, i spędziliśmy wieczór wraz ze spaniem z dzieciaczkami przed domem w przyczepie hehe:) Karawaning jest uzależniający:) 
Mega się spało, łóżko wygodne i miejsca w porównaniu z poprzednią w brud. Aż piesek sobie spacerki od łazienki do sypialni urządzał:) 

To co mogę powiedzieć, to poważnie myślimy ze względu na wielkość w środku i na to, że mamy prawie pełnowymiarowy prysznic o użytkowaniu teraz jej cały rok:)
W końcu zniknęły Nam te problemy jesienią/zimą/wczesną wiosną które mieliśmy w poprzedniej, czyli brak miejsca i kąpiel na kempingu dzieci, a w zasadzie przejście z mokrymi włosami do przyczepy:) Ja jako mors nie miałem problemu z zimnem, tylko z ilością miejsca jak dochodzą buty/kurtki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 20:30, jacek00 napisał(a):

Tak, do pieca Trumy dołożylem Ultraheat

Pytanie @jacek00 czy jak montowałeś to oslona tylna miała przygotowane otwory czy trzeba było je wycinać. 

Dziś będę montował i zastanawiam się czego się spodziewać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Pytanie @jacek00 czy jak montowałeś to oslona tylna miała przygotowane otwory czy trzeba było je wycinać. 

Dziś będę montował i zastanawiam się czego się spodziewać. ?

Wszystko było przygotowane. Jedynie chyba jakiś jeden otwór pod czujnik czy kabel trzeba było wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Prusiak napisał(a):

Kto tak nie robił... ?

Hi, hi, hi...

Ja z kumplem urządziliśmy w zeszłym roku imprezę z wódeczką na jesieni w budce pod domem - dzięki temu kobita nam nie truła, że pijemy...

Brakowało tylko możliwości zaproszenia obcych lasek - no tego już przeskoczyć się nie dało :(

pzdr

Wl

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, mamy wspólne podwórko, więc sąsiedzi gapili sie jak na idiotów, jak się zapoznawaliśmy z cepą, powiedzmy, do późnej nocy, bo cepa stoi przed domem. Ale dzieciaki nie raz robiły sobie własne imprezy w cepie. Za covid-u miała to być na wszelki słuczaj izolatka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak kupiliśmy naszą pierwszą przyczepę, to też spaliśmy w niej przez weekend.

A i nawet jakąś imprezkę udało się ogarnąć w środku ;)

Człowiek zawsze się cieszy z czegoś nowego, tym bardziej jak jest "fabrycznie" nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, borek6 napisał(a):

Bardzo ładnie to wyszło, i w sumie fajny patent jeśli nie ma się zamykanego zlewu szkłem ?

To będzie jakiś jesienno-zimowy wyjazd czy nie? ;)

Widziałem, że niektórzy producenci stosują właśnie takie deski, oczywiście one zazwyczaj są równe z blatem a mi wyszło jednak trochę wyżej. Ale tu chodziło o to, żeby w razie potrzeby coś postawić ciepłego itp:) Tylko ciekawe ile taki patent kosztuje w ori akcesoriach kempingowych hehe :) Ja lajcie zrobiłem za 25zł hehe a że nie ma znaczka, no coż przeżyję to:) hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 15:51, jacek00 napisał(a):

Wszystko było przygotowane. Jedynie chyba jakiś jeden otwór pod czujnik czy kabel trzeba było wyciąć.

Udało się zamontować. Temat rzeczywiście prosty jeśli ktoś ma zdolności manualne.

Teraz testy. Od czwartku grzeje i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Na zewnątrz ok.4 st. wewnątrz 22. Prąd na kempingu ryczałtem więc gazu nie używam. Na 10A zabezpieczeniu działa bez problemu nawet w połączeniu z termą na wodę. 

Do grzania myślę, że lepsze niż klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.