Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Udało się zamontować. Temat rzeczywiście prosty jeśli ktoś ma zdolności manualne.Teraz testy. Od czwartku grzeje i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Na zewnątrz ok.4 st. wewnątrz 22. Prąd na kempingu ryczałtem więc gazu nie używam.

Ja w zeszłym tygodniu byłem na weekendzie haloweenowym. W nocy było w okolicy 0 stopni. Cały weekend jechałem tylko na tej grzałce i powiem, że komfort użytkowania jest dużo większy niż w przypadku grzania na gazie. Sama grzałka ma czujnik temperatury w pokrętle i jak się buda nagrzeje na danym poziomie to grzałka jest wyłączana. Efekt był taki, że niczego nie musiałem zmniejszać ani zwiększać jak ma to miejsce w przypadku piecyka gdzie w nocy zdarzało mi się wiele razy wstawać i albo podkręcać temperaturę albo ją zmniejszać :) 

 

Cytat

Na 10A zabezpieczeniu działa bez problemu nawet w połączeniu z termą na wodę. 

Ja miałem ustawienie na 1000W, na pokrętle ustawiałem 5-7 i w środku było bardzo ciepło :)

Cytat

Do grzania myślę, że lepsze niż klima.

 

Klima hałasuje co nie jest przyjemne. Do tego ciepło z klimy zostaje pod sufitem. Grzałka z rozprowadzaniem ciepła ma jednak większy sens. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Grzałka z rozprowadzaniem ciepła ma jednak większy sens. 

Dokładnie. U mnie też elektryczne sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem czy u Ciebie się da ale u mnie można też robić mix jakby prąd nie dawał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie też elektryczne sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem czy u Ciebie się da ale u mnie można też robić mix jakby prąd nie dawał rady.
Tak, można robić miks. Ale na razie nie widzę sensu. Jak wspominałem grzałka nawet nie była ustawiona na maksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jak wspominałem grzałka nawet nie była ustawiona na maksa

Ja to bym chętnie sprawdził jak by się to grzanie sprawdzało przy takich -10 stopniach ale może wyjść że dawałoby radę ;). Wtedy byłaby ta ciekawą alternatywa dla propanu w zimie (oczywiście na kempingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Ja to bym chętnie sprawdził jak by się to grzanie sprawdzało przy takich -10 stopniach ale może wyjść że dawałoby radę ;). Wtedy byłaby ta ciekawą alternatywa dla propanu w zimie (oczywiście na kempingu).

To wszystko zależy od przyczepy. U mnie standardowo gaz mam 5kW więc grzałka 2kW na pewno nie zastąpi przy bardzo niskich temperaturach. Niemniej jednak jak jest pow. 0 to w zupełności wystarczy. W razie "w" można się wspomóc gazem. Jutro kończę czterodniowe testy w Harrachov. Zobaczymy ile pradu zjadło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 20:24, Bercik77 napisał(a):

Zobaczymy ile pradu zjadło ?

Testy zakończone. 4 dni temp. na zewnątrz ok.3-4 st. W przyczepie 22-22.5 st. Zużycie prądu 169 kWh. Więc tam gdzie prąd ryczałtem (tu gdzie byłem ok. 18 zł/db) ma to jak najbardziej sens. Jeśli płacić wg zużycia to gaz wyjdzie dużo taniej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oficjalnie po zdanym egzaminie dołączyłem do grona osób posiadających B96:) Także teraz można planować wyjazd jesienny:) 

Może ktoś nie wie(bo ja nie wiedziałem) - Teraz jak się zda egzamin na jakąkolwiek kategorie to tergo samego dnia pojawia się miesięczne wirtualne prawo jazdy w mObywatelu i można odrazu jeździć i nie trzeba czekać 2 tyg na wydanie plastiku:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 21:27, Bercik77 napisał(a):

Testy zakończone. 4 dni temp. na zewnątrz ok.3-4 st. W przyczepie 22-22.5 st. Zużycie prądu 169 kWh. Więc tam gdzie prąd ryczałtem (tu gdzie byłem ok. 18 zł/db) ma to jak najbardziej sens. Jeśli płacić wg zużycia to gaz wyjdzie dużo taniej. 

W dniu 5.11.2023 o 20:24, Bercik77 napisał(a):

U mnie standardowo gaz mam 5kW więc grzałka 2kW na pewno nie zastąpi przy bardzo niskich temperaturach. Niemniej jednak jak jest pow. 0 to w zupełności wystarczy.

Nie do końca miarodajne jest porównanie 5kW na gazie, 2kW elektryczne. Gaz działa na zasadzie włącz-wyłącz, pali do osiągnięcia zadanej temeperatury. Prąd niby też, ale grzałki po prostu pracują dłużej, bo lepiej znoszą ciągłą pracę i przy nawet ciągłej pracy grzałek nic nie zagraża dalszym czy przylegajacym elementom. 5kW piec gazowy szybko nagrzeje powietrze i się wyłączy, do następnego załączenia. A z gazem generalnie tak ma być: ma szybko zagrzać i się wyłączyć, i tak w kółko, również po to, żeby nie następowało mocne i długotrwałe nagrzewanie elementów komina i przylegających, np. wystarczy permanentny piekarnik w szafie przez którą zwykle przechodzi komin przy odprowadzaniu spalin z pieca pracującego non stop.

Nawet jeśli spojrzeć na moce Trumatic'a: S 3002 (P): 3400 W,  S 5002: 5500 W. Te 3400W mocy cieplnej na mniejszym z powodzeniem dawałoby radę ogrzać nawet dość dużą przyczepę i do -10 czy nawet -15, ale kosztem ciągłej pracy, w dużych przyczepach montuje się większe piece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Dzisiaj oficjalnie po zdanym egzaminie dołączyłem do grona osób posiadających B96:) Także teraz można planować wyjazd jesienny:) 

Może ktoś nie wie(bo ja nie wiedziałem) - Teraz jak się zda egzamin na jakąkolwiek kategorie to tergo samego dnia pojawia się miesięczne wirtualne prawo jazdy w mObywatelu i można odrazu jeździć i nie trzeba czekać 2 tyg na wydanie plastiku:) 

No to jeszcze etoll i można legalnie jeździć ?.

Pamiętam swój pierwszy wyjazd pierwszą, nowozakupioną przyczepą. Bez E do B ( bo przecież do jednoosiowki nie potrzeba), bez viatolla ( bo to przecież to tylko dla ciężarówek), samochodem z zamałym uciagiem na haku (bo jak samochód ma hak to może ciągnąć przyczepę) taka młodzieńcza fantazja/głupota była ?

Szerokości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bercik77 napisał(a):

No to jeszcze etoll i można legalnie jeździć ?.

Pamiętam swój pierwszy wyjazd pierwszą, nowozakupioną przyczepą. Bez E do B ( bo przecież do jednoosiowki nie potrzeba), bez viatolla ( bo to przecież to tylko dla ciężarówek), samochodem z zamałym uciagiem na haku (bo jak samochód ma hak to może ciągnąć przyczepę) taka młodzieńcza fantazja/głupota była ?

Szerokości!!!

To widzę, że jesteś lepszy agent ode mnie:) Kiedyś też tak myślałem i jakie było moje zdziwienie jak się okazało, że jadąc z lawetą którą sprowadzałem auto z pomorza nie miałem viatolla a miałem mandat:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 14:11, gggorskyyy napisał(a):

Może ktoś nie wie(bo ja nie wiedziałem) - Teraz jak się zda egzamin na jakąkolwiek kategorie to tergo samego dnia pojawia się miesięczne wirtualne prawo jazdy w mObywatelu i można odrazu jeździć i nie trzeba czekać 2 tyg na wydanie plastiku:) 

Tutaj mam wątpliwości co do B96 bo u mnie w ogóle nie widnieje w mobywatel....być może jakiś błąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wilk530 napisał(a):

Tutaj mam wątpliwości co do B96 bo u mnie w ogóle nie widnieje w mobywatel....być może jakiś błąd??

W głównym prawo jazdy w mObywatelu jest tylko B - w tej zakładce jest nr tego prawka co mam teraz w porfelu. Ale obok jest tymczasowe i tam jest wydane na miesiac u mnie od 8 listopada a na dole jest kod 96 w ograniczeniach wpisany. 

1 godzinę temu, Wilk530 napisał(a):

Tutaj mam wątpliwości co do B96 bo u mnie w ogóle nie widnieje w mobywatel....być może jakiś błąd??

I do tego jest informacja, ze na tymczasowym można jeździć na terenie PL. Przed egzaminem nie miałem tymczasowego wogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie;) 

Koledzy powoli szykuje się do pierwszego jesiennego/zimowego wyjazdu w życiu. Testuje od kilku dni w obecnej aurze ogrzewanie przed domem i niestety jest jak myślałem, że ta wielkość budki zauważalnie dłużej się nagrzewa od poprzedniej. 
Wpadłem na pomysł używania piecyka podczas jazdy.
Monocontrol GOK jest, ten wzmacniany wąż z przyciskiem zabezpieczającym też(załadane z myślą o lodówce na gazie podczas jazdy). Butla to czysty propan a piecyk to  TRUMA S 3004 z nadmuchem. 

 

Czy musze dokładać coś do mojego pieca, żeby nie zdmuchnęło płomienia? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.