Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Witajcie;) 

Koledzy powoli szykuje się do pierwszego jesiennego/zimowego wyjazdu w życiu. Testuje od kilku dni w obecnej aurze ogrzewanie przed domem i niestety jest jak myślałem, że ta wielkość budki zauważalnie dłużej się nagrzewa od poprzedniej. 
Wpadłem na pomysł używania piecyka podczas jazdy.
Monocontrol GOK jest, ten wzmacniany wąż z przyciskiem zabezpieczającym też(załadane z myślą o lodówce na gazie podczas jazdy). Butla to czysty propan a piecyk to  TRUMA S 3004 z nadmuchem. 

 

Czy musze dokładać coś do mojego pieca, żeby nie zdmuchnęło płomienia? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
 

Grzanie przyczepy podczas jazdy nie ma sensu. Ogrzewanie, na max., można włączyć 0.5 do 1 godz. przed celem. Po paru godzinach przyczepa się wygrzeje i będzie komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja uważam że nasz kamper dogrzewa się przez około 2 dni...

Oczywiście- ciepło jest już po 1h grzania ale... wszystko nadal jest zimne

28 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Czy musze dokładać coś do mojego pieca, żeby nie zdmuchnęło płomienia? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

Wszystko zależy...

W przyczepie nie zdmuchiwało...

W kamperze powyżej 70-80km/h niestety mi zdmuchuje...I nie znalazłem (niezbyt szukałem) rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Grzanie przyczepy podczas jazdy nie ma sensu. Ogrzewanie, na max., można włączyć 0.5 do 1 godz. przed celem. Po paru godzinach przyczepa się wygrzeje i będzie komfortowo.

Nie zgodzę się, ja zawsze jadę z włączonym ogrzewaniem bo faktycznie nagrzeje się powietrze w pół godziny, ale materace, kołdry i poduszki są wyziębione i żadna przyjemność w takich się kłaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

materace, kołdry i poduszki są wyziębione i żadna przyjemność w takich się kłaść

Twardym trzeba :D:D:D

A tak na poważnie. Straty ciepła podczas jazdy są takie, że na dłuzszych trasach ilość zużytego gazu będzie bardzo duża, co może być problematyczne w kontekscie jego dostępności. Ja po dojechaniu ogrzewanie włączam na max., otwieram szafki i łóżka i po niedługim czasie jest już komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Czy musze dokładać coś do mojego pieca, żeby nie zdmuchnęło płomienia? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? 

Tak, musisz mieć nakładkę na kominek Truma T1, nr 30700-03:

https://sklep.ack.com.pl/kominek-truma-t3-pokrywa-daszek-s3002--30700,603

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Daszki są bardziej dla zabezpieczenia zasypania komina śniegiem...

Śnieg też, stąd zalecane jest podwyższenie kominka ponad dach, ale w czasie jazdy daszek zmniejszają trochę "cug" w kominie, duża część strumienia powetrza jest przez daszek "rozpraszana".

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał(a):

Śnieg też, stąd zalecane jest podwyższenie kominka ponad dach, ale w czasie jazdy daszek zmniejszają trochę "cug" w kominie, duża część strumienia powetrza jest przez daszek "rozpraszana".

Ja mam w mojej komin tak jak na tym zdjęciu poniżej. Najwyższy pkt na dachu poza klimą to komin właśnie. Montować ten dodatkowy daszek?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gggorskyyy napisał(a):

Ja mam w mojej komin tak jak na tym zdjęciu poniżej. Najwyższy pkt na dachu poza klimą to komin właśnie. Montować ten dodatkowy daszek?

Bez tytułu.jpg

U mnie podczas jazdy działało z ori daszkiem. Jak by miało nawalić śniegu to podwyższenie by się przydało. Z drugiej strony temp spalin nie powinna dopuścić do zasypania komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

U mnie podczas jazdy działało z ori daszkiem. Jak by miało nawalić śniegu to podwyższenie by się przydało. Z drugiej strony temp spalin nie powinna dopuścić do zasypania komina.

Dzisiaj na dachu miałem około 3cm śniegu i właśnie temperatura spalin rozpuściła śnieg dookoła komina spokojnie. Nie pozostało mi chyba nic, jak na pierwszym wyjeździe przetestować jak będzie działało podczas jazdy ogrzewanie i jakie będą efekty strat przez obiegające powietrze podczas jazdy. Jak pojedziemy blisko to chyba całą drogę włączę, a jak dalej to tek godzinę przed dojazdem na miejsce docelowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Dzisiaj na dachu miałem około 3cm śniegu i właśnie temperatura spalin rozpuściła śnieg dookoła komina spokojnie. Nie pozostało mi chyba nic, jak na pierwszym wyjeździe przetestować jak będzie działało podczas jazdy ogrzewanie i jakie będą efekty strat przez obiegające powietrze podczas jazdy. Jak pojedziemy blisko to chyba całą drogę włączę, a jak dalej to tek godzinę przed dojazdem na miejsce docelowe. 

Pamiętaj tylko, żeby propan zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Pamiętaj tylko, żeby propan zakupić.

Jedną butlę mam Nano i tam jest zawsze propan, a drugą wezmę stal, ale tu musze wymienić na propan. Czytałem gdzieś, że propan/butan potrafi w monocontrolu zamarznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle DomLight podobnie (a takową właśnie mam), napełniane są propanem, o czym nie wiedziałem. To też duży plus

https://www.amerigas.pl/butle-gazowe-domlight-do-foodtrucka#dlaczego-amerigas-domlight-jest-najlepszym-wyborem-do-foodtruckow

Pisz lepiej jaki masz plan na wyjazd zimowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, borek6 napisał(a):

Butle DomLight podobnie (a takową właśnie mam), napełniane są propanem, o czym nie wiedziałem. To też duży plus https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

https://www.amerigas.pl/butle-gazowe-domlight-do-foodtrucka#dlaczego-amerigas-domlight-jest-najlepszym-wyborem-do-foodtruckow

Pisz lepiej jaki masz plan na wyjazd zimowy https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji848.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Źle napisałem też mam jedną DomLight a nie Nano a drugą mam w domu do kuchenki gazowej zwykłą stalową i zabrałbym ją tylko wymienił najpierw u siebie na 100% propan. 
Planu jakiegoś sztywnego nie ma, chcemy się wybrać gdzieś między świętami a sylwestrem, lecz będziemy raczej szukać okienka pogodowego i plany zapadną na 2 dni przed wyjazdem:) Napewno będzie to PL. 

Od czasu jak 2 lata temu przepadła Nam rezerwacja na jeden wyjazd z powodów losowych oraz na powrocie z Rowów musieliśmy stanąć na noc, bo dzieciaczkowi coś zaszkodziło,  staram się nic nie rezerwować i cieszyć się karawaningiem na spontanie. Jest czas, jest pogoda to szybka decyzja i w drogę:) Jakoś to wychodzi i się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.