Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gggorskyyy napisał(a):

 

Mój weinsberg jest taki trochę pośredni jeśli chodzi o wielkość pomiędzy Knausem 500KD a 580QS. 580QS jest szerszy bo ma 2,50,  znowu najbliżej mu do 500KD, który jest krótszy o 40cm. Te 40cm dodatkowe to jest u mnie szafka nocna między sypialnią a częscią dzienną(której nie ma w 500KD). Czyli mamy w moim długość 5,7(bez dyszla) -podobnie jak w 580QS z szerokością 2,30 jak w 500KD. 

Po pierwsze gratulacje. Super cepa i układ.

Jeżeli chodzi o tą szafkę to akurat w 500 KD jest ona...ale modelach przed liftingiem świateł. Światła zabrały szafkę...co za głupota producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Gizbern napisał(a):

Po pierwsze gratulacje. Super cepa i układ.

Jeżeli chodzi o tą szafkę to akurat w 500 KD jest ona...ale modelach przed liftingiem świateł. Światła zabrały szafkę...co za głupota producenta.

Dzięki za gratulacje:) Faktycznie tak jak mówisz, ale mimo iż 500KD to prawie bliźniak to sugerowałem się tym że wg danych jest krótszy o około 30cm, więc o tą szafkę po lifcie która zniknęła. 

 

Mam pytanko do Was - mam tu klimatyzator Dometic Freshjet 2200 z funkcją grzania. Używacie do podgrzania przyczepy, jeśli tak to jak żeby było najwydajniej? Czytam że grzałka ma chyba 1100w, więc bez szału. 

Edytowane przez gggorskyyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

Czytam że grzałka ma chyba 1100w, 

Funkcja  grzania nie jest realizowana przez grzałkę tylko poprzez "zamianę" funkcji parownika ( tam gdzie zimno) i kondensatora ( tam gdzie gorąco). Z tego też powodu grzania nie włączy się przy temp. poniżej -2st C. 

Ze względu na hałas i wibracje pracujacego kompresora raczej lepiej grzać gazem.

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Funkcja  grzania nie jest realizowana przez grzałkę tylko poprzez "zamianę" funkcji parownika ( tam gdzie zimno) i kondensatora ( tam gdzie gorąco). Z tego też powodu grzania nie włączy się przy temp. poniżej -2st C. 

Ze względu na hałas i wibracje pracujacego kompresora raczej lepiej grzać gazem.

Muszę się temu przyjrzeć, bo dzisiaj było w okolicach 1 stopnia u mnie cały dzień i po 3 godzinach włączonego trybu grzania na 24 st w trybie auto w przyczepie zrobiło się 14 stopni. Więc zastanawiam się jak to działa. Wiadomo używał będę gazu głównie, ale czasami na polach warto by się było wesprzeć klimatyzatorem skoro już jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Muszę się temu przyjrzeć, bo dzisiaj było w okolicach 1 stopnia u mnie cały dzień i po 3 godzinach włączonego trybu grzania na 24 st w trybie auto w przyczepie zrobiło się 14 stopni. Więc zastanawiam się jak to działa. Wiadomo używał będę gazu głównie, ale czasami na polach warto by się było wesprzeć klimatyzatorem skoro już jest. 

To raczej sprawdzi się przy temp pow. 10-15 st jak bliżej 0 - za mała moc grzewcza. Poza tym ciepłe powietrze zbiera się na górze przez co na dole moze byc dużo chłodniej. Na kempingu jak prąd ryczałtem to ok, jesli jednak wg zużycia to ekonomii w tym nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gizbern napisał(a):

Po pierwsze gratulacje. Super cepa i układ.

Jeżeli chodzi o tą szafkę to akurat w 500 KD jest ona...ale modelach przed liftingiem świateł. Światła zabrały szafkę...co za głupota producenta.

Myślę że chodzi o inną szafkę. Ta przy łóżku poprzecznym na wprost wejścia. 
550_1.png
Weinsberg nigdy nie miał szafki między łazienką a lodówką. 
Pamiętaj że to nie jest głupota producenta, a głupota kupujących. Miało być ładnie - to jest ładnie. Kto by się tam szafką przejmował :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gggorskyyy jak chcesz używać prądu do grzania to już lepiej zainwestuj w grzałkę to tej trumy, @jacek00 tak robił i z tego co wiem jest zadowolony. Ja u siebie w tym roku też dołożyłem moduł elektryczny do swojego varioheat i sprawdza się nawet w okolicach zera, poniżej 0 stopni jeszcze nie testowałem.

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Sama grzałka może pracować nawet z mocą 2000W

Czy ta grzałka współpracuje z rozprowadzaniem i nadmuchem ciepła czy tylko konwekcyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomii napisał(a):

Myślę że chodzi o inną szafkę. Ta przy łóżku poprzecznym na wprost wejścia. 
550_1.png
Weinsberg nigdy nie miał szafki między łazienką a lodówką. 
Pamiętaj że to nie jest głupota producenta, a głupota kupujących. Miało być ładnie - to jest ładnie. Kto by się tam szafką przejmował :hehe:

 

O tą szafkę mi chodzi. U mnie ona jest a w nowej 500KD jej nie ma i dlatego 500KD jest krótsza od mojej o 40cm. Dzięki tej szafce ja mam łóżko całe a nie ścięte i jest dużo miejsca w przejsciu. 

26 minut temu, Eastnomad napisał(a):

@gggorskyyy jak chcesz używać prądu do grzania to już lepiej zainwestuj w grzałkę to tej trumy, @jacek00 tak robił i z tego co wiem jest zadowolony. Ja u siebie w tym roku też dołożyłem moduł elektryczny do swojego varioheat i sprawdza się nawet w okolicach zera, poniżej 0 stopni jeszcze nie testowałem.

Nie chcę grzać prądem, będę polegał na gazie:) Tak tylko rozmyślam sobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Czy ta grzałka współpracuje z rozprowadzaniem i nadmuchem ciepła czy tylko konwekcyjnie?

Tak, montuje się ją normalnie w piecu i działa ona wraz z nadmuchem:

image.thumb.png.153bc02bf20b87ef6c0a3e21dbdddcbc.png

3 minuty temu, gggorskyyy napisał(a):

Nie chcę grzać prądem, będę polegał na gazie:) Tak tylko rozmyślam sobie:)

No ja też nie chciałem, ale jeśli za prąd sobie potrafią na kempingach sporo krzyczeć, to czemu mam marnować gaz? :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

U mnie ona jest a w nowej 500KD jej nie ma

W 500KD nigdy jej nie było ;) 

35 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Dzięki tej szafce ja mam łóżko całe a nie ścięte i jest dużo miejsca w przejsciu.

Przejścia z pewnością jest więcej ale samo ścięcie (mam podobny uklad) jest według mnie kosmetyczne i w niczym nie przeszkadza.

35 minut temu, jacek00 napisał(a):
37 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Nie chcę grzać prądem, będę polegał na gazie:) Tak tylko rozmyślam sobie:)

No ja też nie chciałem, ale jeśli za prąd sobie potrafią na kempingach sporo krzyczeć, to czemu mam marnować gaz? :)

Dokładnie. Poza tym to też dodatkowe źródło ogrzewania. Mnie np. na wiosnę odmówił pracy piecyk gazowy (działał tylko wentylator) więc gdybym wtedy miał moduł elektryczny to nic bym nie odczuł. Używałem wtedy klimatyzacji ale to jednak nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gggorskyyy napisał(a):

O tą szafkę mi chodzi. U mnie ona jest a w nowej 500KD jej nie ma i dlatego 500KD jest krótsza od mojej o 40cm. Dzięki tej szafce ja mam łóżko całe a nie ścięte i jest dużo miejsca w przejsciu. 

No ale w 500 KD przecież tej szafki nigdy nie było. 
500KD miało szafkę między lodówką a prysznicem, ale w 2022 szafka ta wyleciała bo do środka wjechały światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 12:56, gggorskyyy napisał(a):

Mam pytanko do Was - mam tu klimatyzator Dometic Freshjet 2200 z funkcją grzania. Używacie do podgrzania przyczepy, jeśli tak to jak żeby było najwydajniej? Czytam że grzałka ma chyba 1100w, więc bez szału. 

jak jest na dworze + 10 to można sobie klimą dogrzać ale w zimie przy mrozach grzania samą klimą nie podlecem, po pierwsze nie ma wtedy cyrkulacji powietrza " w zakamarkach"  gdzie idą przewody od nadmuchu z trumy  po drugie od podłogi może dojść do miejscowych wychłodzeń  i np może zadziałać zawór "antyfrost" co zaskutkuje zrzutem wody z instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 20:52, jacek00 napisał(a):

Tak, montuje się ją normalnie w piecu i działa ona wraz z nadmuchem:

image.thumb.png.153bc02bf20b87ef6c0a3e21dbdddcbc.png

No ja też nie chciałem, ale jeśli za prąd sobie potrafią na kempingach sporo krzyczeć, to czemu mam marnować gaz? :)

Jacek,

sam montowałeś? wziąłęś dodatkowo Truma FFC2 czujnik temperatury (obelink.pl)?

pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.