Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, borek6 napisał(a):

Super, będę czekał. 

A powiedzcie - co z kołem zapasowym? ? w standardzie nie ma prawda?

Nie ma

6 minut temu, borek6 napisał(a):

Dokupowaliście czy liczycie zawsze na Assistance?

Ja sobie zrobiłem samemu. Kupiłem oponę jaka szła na pierwszy montaż, do tego felga od V-klassy bo ma niemal identyczny rozmiar (jedynie ET się różni) i odpowiednią nośność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, borek6 napisał(a):

Super, będę czekał. 

A powiedzcie - co z kołem zapasowym? ? w standardzie nie ma prawda?

Dokupowaliście czy liczycie zawsze na Assistance?

No tylko co pomoże Asistance jeśli nie będziesz miał zapasu? Moim zdaniem jak nie masz zapasu, a awaria będzie polegała na zniszczeniu opony lub felgi to odholują Cię gdzieś na parking i będziesz musiał radzić sobie sam. 
Miej na uwadze że dostać felgę o takiej nośności nie jest łatwo. Opona też nie będzie w popularnym rozmiarze, a do kontynuacji podróży zgodnie z przepisami trzeba mieć oponę o tych samych parametrach i bieżniku. Największą pod względem nośności felgę przyczepową jaką znajdziesz, to 15 cali o nośności 900 kg (na takich np. Fendt wypuszcza przyczepy na standardowej osi). Przy osi 2 t, Fendt daje z tego co pamiętam 16 calowe, aluminiowe felgi. 
Dlatego szukał bym felgi stalowej, ale przynajmniej o takim samym R i jak największej nośności, żeby w razie przygody dojechać do wulkanizacji i mieć przynajmniej co przełożyć na aluminium. Jak by awarii uległo aluminium, to wolniej, ale na stalówce tez się do kraju doczołgasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przy ośce 2000 kg dają koło aluminiowe. Ok, poszukam może coś zaraz, a w sobotę tez o to dopytam.

Odkąd jeżdżę 5 lat, nigdy nie złapałem kapcia ale... nie chciałbym się znaleźć gdzieś na drodze, bez koła ?

spojrzałem jeszcze, chyba się ogarnie zestaw na zapas:

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Felga-5%2C5-J-x-15-H2%2C-ET-30%2C-5x112%2C-900kg/5685

i np ta opona:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-ct7000-195-70-r15-104-102-r-c/415182758

Swoja drogą, wszystkie wzmacniane na oponeo są 104/102 czyli do 900 kg. Jakie są na wzmacnianej osi ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, borek6 napisał(a):

no właśnie przy ośce 2000 kg dają koło aluminiowe. Ok, poszukam może coś zaraz, a w sobotę tez o to dopytam.

Odkąd jeżdżę 5 lat, nigdy nie złapałem kapcia ale... nie chciałbym się znaleźć gdzieś na drodze, bez koła ?

spojrzałem jeszcze, chyba się ogarnie zestaw na zapas:

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Felga-5%2C5-J-x-15-H2%2C-ET-30%2C-5x112%2C-900kg/5685

i np ta opona:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-ct7000-195-70-r15-104-102-r-c/415182758

Swoja drogą, wszystkie wzmacniane na oponeo są 104/102 czyli do 900 kg. Jakie są na wzmacnianej osi ktoś wie?

Daj sobie spokój z oponami chinskimi.

Ja wożę ze sobą zestaw naprawczy - taki z płynem i pompką. Mam też zestaw do kołkowania i odpowiedni podnośnik (trapezowy), żeby przy kapciu zmieścić się pod oś i podnieść przyczepę. Ale w sumie teraz naszedł mnie iny pomysł, Run Flat - zobaczę, czy są o takiej nośności i w takim rozmiarze - który wejdzie. No i oczywiście cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oponami racja, jak zakupie to coś lepszego, obecnie mam Hankook i Fulde na zapasie, ale same parametry tych opon są zastanawiające, Wszystkie na 900 kg. Ciekawi mnie jakie są oznaczenia w tych na przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wąski P napisał(a):

Ja wożę ze sobą zestaw naprawczy - taki z płynem i pompką. Mam też zestaw do kołkowania

Tylko na nic się to zda ja rozwalisz oponę o dziurę czy krawężnik. Poza tym zauważ, że jak powoli powietrze schodzi to nie czujesz tego w kole w przyczepie, zazwyczaj orientujesz sie jak kapeć jest już w trokach. Żaden glut tego nie zalepi. 
 

ja do budy założyłem tpms 70mai i widzę na bieżąco jakie jest ciśnienie, a w bagażniku mam zapas do budy i do auta (w aucie też był zestaw naprawczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szedł bym w zapas o innym rozmiarze i bieżniku opony niż będziesz miał koła na osi :skromny:.
 

Miałem wystrzał opony jadać na wakacje. Jak przychodzi co do czego, to dostanie nowego kompletu opon wzmacnianych w trasie robi się sporym problemem. Dopiero 6 punkt wulkanizacyjny miał na sprzedaż komplet nowych opon o odpowiednim rozmiarze i nośności. A i tak miałem mega szczęście bo było to w Czechach, przed 12:00 i w środę. Nauczony tym doświadczeniem wolę na zapasie mieć coś co mogę przełożyć, jechać spokojnie dalej w zgodzie z przepisami (ten sam bieżnik na jednej osi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomii napisał(a):

Nie szedł bym w zapas o innym rozmiarze i bieżniku opony niż będziesz miał koła na osi :skromny:.
 

Miałem wystrzał opony jadać na wakacje. Jak przychodzi co do czego, to dostanie nowego kompletu opon wzmacnianych w trasie robi się sporym problemem. Dopiero 6 punkt wulkanizacyjny miał na sprzedaż komplet nowych opon o odpowiednim rozmiarze i nośności. A i tak miałem mega szczęście bo było to w Czechach, przed 12:00 i w środę. Nauczony tym doświadczeniem wolę na zapasie mieć coś co mogę przełożyć, jechać spokojnie dalej w zgodzie z przepisami (ten sam bieżnik na jednej osi). 

Czyli szukamy Semperita, który jest montowany w Fendcie... ale zobacze jeszcze Run Flaty ile kosztują bom ciekaw. A to co piszesz to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez poczekam jak zobaczę ja na żywo i sprawdzę jakie ma założone opony, od tego muszę zacząć jasne jest dla mnie to żeby zapas był taki sam jak na osi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 19:35, Eastnomad napisał(a):

Powiem szczerze, że przy takiej sumie za przyczepę wolałbym kupić automat. Osobiście używam jak i wiele osób z tego forum poniższego.  Jeśli prędkość nie jest problemem (ten jest naprawdę wolny) to według mnie warto:

https://www.obelink.pl/obelink-excellent-automatic-ii-naped.html

Ja w Kampi wszystko do tej pory montowałem.

Przylacze Colorado+ pływak. Pytałem ich czy jak mam przyłącze Colorado to po co mi pływak... odpowiedzieli że mieli przypadki zalanych przyczep bo coś poszło nie tak z reduktorem i ciśnie zrobiło swoje i przyczepy zalane. Robią jak napisałem lub smoczek pod przyczepą też z reduktorem i pływak.

Mobtiwalem ten mover Titanium 400 i jestem zadowolony. Czy faktycznie automat byłby lepszy? Nie wiem mi tam poł obrotu kluczem nie sprawia problemu. O tą operację Jacek00 jest szybszy:-). Chyba mój mover ciut szybszy niż ten Jacka obelinkowy. Na papierze. Ale się jeszcze nie ścigaliśmy...może zrobimy wyścig w Majówkę....:-)

Monocotrol to mi zamontowali za jakieś grosze...ale w tym przypadku się nie popisali. Nie sprawdzili szczelniści....przy nich sam uruchomiłem i było psssss. Do tego wąż mi dali bez zabezpieczenia. 

Generalnie plusem Kampi jest że części mają tanie i duży asortyment.Nie trzeba samemu kombinować.

 

 

Edytowane przez Gizbern (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mobtiwalem ten mover Titanium 400 i jestem zadowolony. Czy faktycznie automat byłby lepszy? Nie wiem mi tam poł obrotu kluczem nie sprawia problemu. O tą operację Jacek00 jest szybszy:-). Chyba mój mover ciut szybszy niż ten Jacka obelinkowy. Na papierze. Ale się jeszcze nie ścigaliśmy...może zrobimy wyścig w Majówkę....:-)

Ten obelinkiwy jest wolny i nie ma co go bronić. Mnie się akurat zwykle nigdzie nie spieszy i mam czas więc nie narzekam ale wiem też, że wielu osobom ze względu właśnie na ten aspekt by nie leżał. Co do automatu sam początkowo planowałem kupić i zamontować półautomat reicha ale ostatecznie cieszę się, że jest automat choć z półautomatem też problemy by nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gizbern napisał(a):

Ja w Kampi wszystko do tej pory montowałem.

Przylacze Colorado+ pływak. Pytałem ich czy jak mam przyłącze Colorado to po co mi pływak... odpowiedzieli że mieli przypadki zalanych przyczep bo coś poszło nie tak z reduktorem i ciśnie zrobiło swoje i przyczepy zalane. Robią jak napisałem lub smoczek pod przyczepą też z reduktorem i pływak.

 

 

Tak też jest napisane w opisie takiego przyłącza. Więc chyba warto :huh:

Screenshot_20230420_204140_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wąski P napisał(a):

ale zobacze jeszcze Run Flaty ile kosztują bom ciekaw.

Run flaty może być trudno dobrać do przyczepy bo one nie występują raczej w takich "balonowatych" czyli wysokich profilach jak są w przyczepach. Sporo już lat w kolejnych bmw jezdze na runflatach i nie widzę sensowności ich zastosowania do przyczepy, nawet pomijając problem możliwości dobrania rozmiaru i ceny, duzą ich wadą jest to że są bardzo twarde, w przyczepie myśle może to być dość destrukcyjne - duzo gorsza amortyzacja, więc wstrząsy na budę znaczenie większe, długoterminowo na pewno bardzo istotne. Poza tym z samym ich założeniem bywają problemy (przerabialem to nie raz) i wulkanizatorzy zdarzało się marudzili (pewnie dużo zależy jaką maszynę mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianK z doradztwa oraz jakości obsługi jesteś zadowolony? 

a co do felg dla osi 2000, to są 15 cali czy 16? nie mogę nigdzie znaleźć jaki rozmiar opon jest dla tejże, w katalogu podają 195/70 R15 ale czy ten sam rozmiar byłby dla dwóch opcji wagowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.