Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To będzie ciężka przyczepa z tym wyposażeniem o którym piszesz. Łożyska nie wytrzymują - nie tylko u mnie. Będę wymieniał po raz drugi. Radzę kupić bęben z łożyskiem, nakrętką i kluczem i wozić to z sobą.

Ja mam lekką nie przekraczam 1700 a jednak oś nie wytrzymuje -  to opinia mojego dealera.  W drodze naprawić się nie da a wymiana na nowy bęben to godzina roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie ciężka przyczepa z tym wyposażeniem o którym piszesz. Łożyska nie wytrzymują - nie tylko u mnie. Będę wymieniał po raz drugi. Radzę kupić bęben z łożyskiem, nakrętką i kluczem i wozić to z sobą.
Ja mam lekką nie przekraczam 1700 a jednak oś nie wytrzymuje -  to opinia mojego dealera.  W drodze naprawić się nie da a wymiana na nowy bęben to godzina roboty.

Ale to będzie DMC 2000 kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, chcesz powiedzieć że biorąc mocniejsza ośkę która jest opcją po to żeby mieć spokojnie zapas wagowy mam jeszcze ze sobą wozić nowy bęben? bez jaj…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 09:55, borek6 napisał(a):

Jeżeli chodzi o ściany czy gładkie czy rybia łuska, w zasadzie bez znaczenia. W tym modelu akurat nie ma wyboru https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png Co do Trumy, właśnie chciałbym się przekonać w czym jedno od drugiego jest lepsze. Trochę obawiam się kłopotu jaki miał @Voku Darek w kamperze, że wysiądzie plyta glowna lub coś podobnego, gwarancji pewnie na to jest dwa lata… Plus na pewno taki że można ją włączyć podczas jazdy, z telefonu np przed przyjazdem na miejsce docelowe, już się grzeje…

Czekam jeszcze za ofertami.

Wrażenia wzrokowe i dotykowe opisze później po dzisiejszych oględzinach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powiem jedno od wymiany płytki zero jakichkolwiek błędów. Odpukać, ale działa idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, borek6 napisał(a):

w przyszłości mover.

borek6, no konkretna sztuka ten twój przyszły Fendt, kawał przyczepy, rzeczywiście ceny z roku na rok wyższe średnio o około 15%. Ale kompletację dodatkowego wyposażenia to od movera bym zaczął na twoim miejscu, przy tej wadze przyczepy.. B) ja klimy jeszcze nie założyłem i na razie nie zamierzam, lubię w lato jak jest ciepło - nawet w nocy:D w Grecji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KubaL napisał(a):

borek6, no konkretna sztuka ten twój przyszły Fendt, kawał przyczepy, rzeczywiście ceny z roku na rok wyższe średnio o około 15%. Ale kompletację dodatkowego wyposażenia to od movera bym zaczął na twoim miejscu, przy tej wadze przyczepy.. B) ja klimy jeszcze nie założyłem i na razie nie zamierzam, lubię w lato jak jest ciepło - nawet w nocy:D w Grecji

Dzięki ! a my właśnie lubimy spać w zimnie, nawet zimą :) 19 stopni max :D mój lekarz mówi że zimą okno otwarte i śnieg na parapecie, wtedy jest ok :P jako że ceny są jakie są to zacznę od zestawu solarnego pod którego można zawsze mover dołożyć. U dealera krzyknęli mi 10.500 za niego. Odpuściłem. To można zawsze dołożyć, budżet też mamy swój ustalony i nie do przekroczenia.

Mógłbym jeszcze zamienić Trumę 6 na 6E, z tym że to kolejne 3.500. Tak więc raczej zostanę przy tym, co wymieniłem wyżej.

 

@Voku dzięki za info. System opiera się na elektronice a tam zawsze może coś strzelić, liczę że będzie cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fendt są mega wygodne materace w łóżku małżeńskim A stelaż pod nim ma dodatkowo regulację twardości :D

Sam dołożyłbym sobie Duo Control,

To też zrobiłem sam i wyszło całkiem ok.

20220115_153658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 4? Zobaczymy... Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Zmieniłem tytuł :yes:
Nie wiem tylko czy już gratulować, czy dopiero jak będzie klepnięta, co by nie zapeszyć :].

Czy Bianco Activ, przy tym starym przodzie i tyle (2021/2022) nie był z ciemniejszą okleiną mebli? 

Tak z ciekawości - co Was pchnęło w stronę Fendta? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, borek6 napisał(a):

.S. - wierzę że Skodzina poradzi sobie bez problemu z realną wagą ok 1800 - 1900 kg :)

Z ciekawości spojrzałem na zestawienie w Towcar.info i nie wygląda to za ciekawie. 

image.thumb.png.ef6422b532655554b258314c53d7beb2.png

IMO sporo rzeczy będziesz musiał wozić w aucie aby buda była jak najlżejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, borek6 napisał(a):

Tez tak uważam, i skoro producent oferuje za dopłatą mocniejsza ośkę to uważam że takowa jest w rzeczywistości a nie tylko na papierze.

Fendt tego nie podaje, ale np juz Knaus tak, gdzie wyraznie jest pokazane ze zmiana homologacji na wyzsze DMC powoduje podwyzszenie MW, wiec zakladam ze faktycznie inne (solidniejsze) czesci sa montowane. Wiec nie jest to tylko kwestia pieczatki i pobrania dodatkowej oplaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Analog82 napisał(a):

Fendt tego nie podaje, ale np juz Knaus tak, gdzie wyraznie jest pokazane ze zmiana homologacji na wyzsze DMC powoduje podwyzszenie MW, wiec zakladam ze faktycznie inne (solidniejsze) czesci sa montowane. Wiec nie jest to tylko kwestia pieczatki i pobrania dodatkowej oplaty. 

No tyle że w moim Knausie przy 1900 i 2000 jest montowana ta sama oś. Obie osie zwiększają MW o tyle samo. Dopłata do papierów na 2 tony to 665 euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.