Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 405
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, Tomii napisał(a):

No tyle że w moim Knausie przy 1900 i 2000 jest montowana ta sama oś. Obie osie zwiększają MW o tyle samo. Dopłata do papierów na 2 tony to 665 euro. 

Bo to zapewne jest podobnie jak w moim Knausie jest oś, która można zamówić zarówno z DMC 1600 jak i 1700 kg, ale jest też ośtaka jak u mnie z DMC 1800kg. Między DMC 1600 a 1700kg wagowych różnic nie ma ale już oś 1800kg jest bodajże cięższa o 21kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Analog82 napisał(a):

W takim wypadku Knaus robi klientow w ciula, bo inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyc. Skoro jest homologacja na 1900 albo 2000 to czemu jest pobierana dodatkowa oplata dla wiekszego DMC? 

IMO nie jest. Knaus montuje różne osie w zależności od tego co chcesz komologować. I tak mamy takie zakresy:

  • oś 1300 - zakres 1250-1300 kg
  • oś 1500 - zakres 1300-1500 kg
  • oś 1700 - zakres 1500-1700 kg
  • oś 1800 - dla DMC 1800 kg (nie wiem czy dla tej osi można mieć niższe DMC, z cennika to nie wynika)
  • oś 1900 - dla DMC 1900 kg (nie wiem czy dla tej osi można mieć niższe DMC, z cennika to nie wynika)
  • oś 2000 - zakres 1900-2000 kg
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Analog82 napisał(a):

W takim wypadku Knaus robi klientow w ciula, bo inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyc. 

Ja sobie tłumaczę to na dwa sposoby:
1. Fabryka chce mieć wszystko jak najprościej więc opłata zniechęca ludzi do pewnych "fanaberii"
2. Ryzyko gwarancyjne. Przy 1,9 zawsze łatwiej uwalić gwarancje i powiedzieć że klient przeładował i dlatego coś tam nie wytrzymało, czy opony zjadło. Przy 2,0t jest jednak mniejsza szansa że klient przeładował i wtedy nie będzie jak się wykręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spojrzałem na zestawienie w Towcar.info i nie wygląda to za ciekawie. 
image.thumb.png.ef6422b532655554b258314c53d7beb2.png
IMO sporo rzeczy będziesz musiał wozić w aucie aby buda była jak najlżejsza. 

Zobaczymy, Skoda teoretycznie na haku ma 2200. Obecnie 400 niuta zamiast 320.

Zawsze w aucie mam pełny bagażnik a na dachu box z przedsionkiem i stelażem.

Jestem dobrej myśli i sądzę że będzie sobie dobrze radziła z takim ciężarem. Przyczepa ma już być na wiele lat, auto wiadomo, zawsze można wymienić. Żonie się marzy X5 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie ( po przeglądaniu katalogów wiem że masa netto nie zawiera wyposażenia pakietowego !!! Nie chodzi tylko o dodatkowe wyposażenie typu markiza czy klima.  Inne pokrowce , firanki , pakiet zasilania 12v , kabina prysznicowa plastik zamiast firanki. Tego typu dodatki dobijają masę . Nie będę się mądrzył że wszystkie marki tak mają ale u mnie wyraźnie jest to zaznaczone "najmniejszą trzcionką" :D:D:D    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, borek6 napisał(a):

Mógłbym jeszcze zamienić Trumę 6 na 6E, z tym że to kolejne 3.500. Tak więc raczej zostanę przy tym, co wymieniłem wyżej.

miałem 6E  nie wiem czy warta dopłaty 3500 pln ale jak jeździcie na kempingi to warto przemyśleć, może grzać na samym prądzie ( 1800W) albo w trybie mix czyli prąd + gaz.

Jak masz dostęp do prądu  to super sprawa ,  nie trzeba wozić 4 butli na zimowy wyjazd w góry.

Ja używałem grzania elektrycznego głównie pod domem jak miałem małą przerwę pomiędzy wyjazdami i nie chciałem zrzucać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę tu posprzątałem. Temat z łożyskami, bębnami i osiami 1600 do 2000 kg w razie co znajdziecie w dziale "Podwozie i układ jezdny"

Link: 

 

Ja z ciekawości powtórzę pytanie do autora wątku :]: @borek6 co Was pchnęło w stronę Fendta? Wygląd, solidność, duża sieć sprzedawców w PL ect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Dzięki za posprzątanie. Sytuacja zmienia się dynamicznie gdyż dostałem ofertę od kolejnego dealera z nad morza. Suma sumarum cenowo z podobnym wyposażeniem oboje są na równi, kwestia wyboru odpowiedniego. Czekam za potwierdzeniem ostatnich pertraktacji i jak dobrze pójdzie w sobotę robię sobie wycieczkę na północ celem oględzin.

Co do uciągu Skody - tym bym się chyba zbytnio nie martwił, homologacja na 2200 vs realna waga przyczepy załadowanej ok 1800 kg... musi dać radę ;) Anglicy i Niemcy jeżdżą na granicy możliwości pociągowych i jakoś wszędzie dojeżdżają :)

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, borek6 napisał(a):

Super ! Dzięki za posprzątanie. Sytuacja zmienia się dynamicznie gdyż dostałem ofertę od kolejnego dealera z nad morza.

To oferta na jaką budę? Ten sam model czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Myslalem, że skoro jedziecie oglądać to jednak coś innego https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png

Nie nie, to samo tyle że tam mają na miejscu, a wcześniej oglądaliśmy Apero. No i trzeba dogadać ewentualne szczegóły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, borek6 napisał(a):

Nie nie, to samo tyle że tam mają na miejscu, a wcześniej oglądaliśmy Apero. No i trzeba dogadać ewentualne szczegóły ;)

To ten Fendt? https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-bianco-activ-560-skm-model-2023-nowa-przyczepa-ID6FrlvM.html

Trochę cena z kosmosu, bo podana tu w ogłoszeniu to cena netto. Czyli za całość wychodzi ponad 200k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

To ten Fendt? https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-bianco-activ-560-skm-model-2023-nowa-przyczepa-ID6FrlvM.html

Trochę cena z kosmosu, bo podana tu w ogłoszeniu to cena netto. Czyli za całość wychodzi ponad 200k...

Wiem za ile w 2021 kupiłem swojego Saphira. Zastanawia mnie ile od tamtego czasu zdrożał niemiecki robotnik. Bo to ze drewno i stal to wiem. Ciekawe kiedy skończy się tolerancja rynku i konsumenta. Gdybym dzisiaj miał kupować i brać pod uwagę wysokość miesięcznej raty leasingowej musiałbym zejść z marki albo z wielkości - do 495…

Plusem jest to, ze po wykupie cena średnia będzie wyższa - podbijana przez ceny dealerskie. Czekam tez na moment, w którym przyczepy zaczną paradoksalnie taniec, bo nie będzie można do nich kupić rozsądnego holownika.

Niemniej o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają. Każdy ma to, na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.