Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, peja76 napisał(a):

Różnica w kosztach mała ale jednak woda z reduktora jest inna, jak w domu, nie ma hałasu pompki, inne ciśnienie ach rewelacja, miałem i polecam. Może jak różnica była by w tyś to ok, ale tu parę stówek.

Piotr i masz rację. Kolejna sprawa że higieniczniej też jest nie magazynować zimnej wody. 

Wszystko jednak sobie trzeba przemyśleć, popróbować i stwierdzić czy warto dopłacać. W momencie jak nie masz od razu kasy na mover i z czegoś można zrezygnować, to nad opcją tańszą z samym pływakiem warto się zastanowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok, przeczytałem post @Tomii. Wszystko jasne, zawór pływakowy i bezpośrednie podłączenie pod wąż. U Ciebie plus jest taki, że masz to wyjście / okienko serwisowe pod przyczepą, nie musiałeś wiercić ani w ścianie ani w podłodze. 

Faktycznie montaż tego nie jest trudny, ale nie czuje się na siłach ani chyba nie chciałbym sam wiercić dziur w poszyciu. 

Przemyśle jeszcze temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał(a):

Piotr i masz rację. Kolejna sprawa że higieniczniej też jest nie magazynować zimnej wody. 

Wszystko jednak sobie trzeba przemyśleć, popróbować i stwierdzić czy warto dopłacać. W momencie jak nie masz od razu kasy na mover i z czegoś można zrezygnować, to na opcją tańszą z samym pływakiem warto się zastanowić. 

Mover założy że spokojem, złącze od razu niech mu zrobią u dilera lub w fabryce bo to ingerencja w ścianę, potem mogą być nie potrzebne problemy, może dobrze ich przydusi to założą w gratisie, niech próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, peja76 napisał(a):

Mover założy że spokojem, złącze od razu niech mu zrobią u dilera lub w fabryce bo to ingerencja w ścianę, potem mogą być nie potrzebne problemy, może dobrze ich przydusi to założą w gratisie, niech próbuje.

i tu się w pełni zgadzam w wypowiedzą kolegi. Ale dziękuje też za Wasze sugestie, wiem jak i o czym rozmawiać z dealerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym wyjezdzie z tą przyczepą od razu pójdziesz nawet do bociana albo providenta po kasę na mover. Mowie z autopsji. To nie Knausik 500, ja miałem Hobby 495 i też myśałem, że sobie spokojnie we 2 damy radę z Fendtem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do soboty, zobaczymy co przyniesie nam wizyta

Jak u nich z serwisem, ktoś wie, przykładają się? Bo jako dealer to już chyba długo na rynku istnieją…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile Wy tej wody używacie bo według mnie te przyłącze wody z sieci jest mega niebezpieczne.Za darmo bym nie chciał tego.Caly czas w sieci jest ciśnienie i mała nieszczelność czy przepuszczająca opaska zrobi wannę z budki przez noc??.Nie lepiej zwykły zawór na końcu węża przy wlewie? Jedna dolewka dziennie i chyba każdemu te min. 80l starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak jedziemy na święta dużą rodziną, jakieś gotowania, co rusz płukanie naczynia żeby użyć do czegoś innego to tak co 2 dni sprawdzam i uzupełniam.

Bardziej chodzi mi o to, żeby właśnie podczas uzupełnienia nie chodzić i nie sprawdzać czy już wyłączyć czy może jeszcze trochę dolać. W sumie robię to trochę dla wygody. Ale też po każdym dopełnieniu wody można przecież kurek na parceli zakręcić

Zostawmy na razie ten temat, wymyśliłem to sobie ale może nie dojdzie do skutku bo zdecydujemy się na inne akcesorium, zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wilk530 napisał(a):

Tak się zastanawiam ile Wy tej wody używacie bo według mnie te przyłącze wody z sieci jest mega niebezpieczne.Za darmo bym nie chciał tego.Caly czas w sieci jest ciśnienie i mała nieszczelność czy przepuszczająca opaska zrobi wannę z budki przez noc??.Nie lepiej zwykły zawór na końcu węża przy wlewie? Jedna dolewka dziennie i chyba każdemu te min. 80l starczy.

To rozumiem że kampera z pompą ciśnieniową też nie kupisz? Nie wiem czy masz prysznic w przyczepie czy nie ale jak byś miał to byś chciał takie przyłącze lub pompę ciśnieniową. Widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, borek6 napisał(a):

Bardziej chodzi mi o to, żeby właśnie podczas uzupełnienia nie chodzić i nie sprawdzać czy już wyłączyć czy może jeszcze trochę dolać. W sumie robię to trochę dla wygody. Ale też po każdym dopełnieniu wody można przecież kurek na parceli zakręcić https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

To tu akurat przelew jest potrzebny. Ja tam złącza nie mam i nie patrze jak nalewam wody (do pełna). Nalewam a jak z przelewu pójdzie woda to wiadomo ze 100% jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peja76 napisał(a):

To rozumiem że kampera z pompą ciśnieniową też nie kupisz? Nie wiem czy masz prysznic w przyczepie czy nie ale jak byś miał to byś chciał takie przyłącze lub pompę ciśnieniową. Widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Mam i używam prysznic non stop i dla 3 osób mi starcza ok 30 litrów dziennie z umyciem ale nikt wody nikomu nie żaluje?,a pro po nowych rozwiązań mam lekki dystans np  do tych nowych szybko złączek na rurkach .Widziałem jak nowiutkich przyczepach ciekły chociażby u Kiki ,w firmie podobne mamy w maszynach i także zdarzaja się felerne. Wiem,wiem że to jedna na 100  więc co się martwić ale to jak ktoś kupuje kampera jak " cukierek" .Ja wolę dmuchać na zimne ....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

Tak się zastanawiam ile Wy tej wody używacie bo według mnie te przyłącze wody z sieci jest mega niebezpieczne.Za darmo bym nie chciał tego.Caly czas w sieci jest ciśnienie i mała nieszczelność czy przepuszczająca opaska zrobi wannę z budki przez noc??.Nie lepiej zwykły zawór na końcu węża przy wlewie? Jedna dolewka dziennie i chyba każdemu te min. 80l starczy.

W Fendcie zbiornik ma zabezpieczenie przelewowe w standardzie, jak puści reduktor lub zawór pływakowy to woda pójdzie pod przyczepę. Dlatego podłączone złącze mam przez zbiornik a nie bezpośrednio na instalację.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wąski P napisał(a):

W Fendcie zbiornik ma zabezpieczenie przelewowe w standardzie, jak puści reduktor lub zawór pływakowy to woda pójdzie pod przyczepę. Dlatego podłączone złącze mam przez zbiornik a nie bezpośrednio na instalację.

A widzisz, tego nie wiedziałem, jest to jakaś informacja. W moim modelu zbiornik jest pod pod podkową, więc widziałbym podczas nalewania wody że się przelewa.

Dotychczas musiałem biegać na drugą stronę, do przedsionka i patrzeć w luku ile jest wody i czy już zakręcać kurek. Obecnie nadal bym go zakręcał na parceli w celu eliminowania zagrożenia.

I ja też chcę podłączyć złącze przez zbiornik. @Wąski P jakie masz złącze? Zrobię może tak jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, borek6 napisał(a):

A widzisz, tego nie wiedziałem, jest to jakaś informacja. W moim modelu zbiornik jest pod pod podkową, więc widziałbym podczas nalewania wody że się przelewa.

Dotychczas musiałem biegać na drugą stronę, do przedsionka i patrzeć w luku ile jest wody i czy już zakręcać kurek. Obecnie nadal bym go zakręcał na parceli w celu eliminowania zagrożenia.

I ja też chcę podłączyć złącze przez zbiornik. @Wąski P jakie masz złącze? Zrobię może tak jak Ty.

Zrobię Tobie foty jutro albo w sobotę - bo jadę wrzucić do przyczepy trochę gratów na majówkowy wyjazd. OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.