Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, powolniak napisał(a):

Na Boga, cena z kosmosu. Chińczycy chyba oszaleli. Bodaj 4 lata temu takie coś kupowałem za 40 zł.

Te konkretne czujniki, tej firmy kupiłeś za 40 zł? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

@jacek00 dobrze wiesz, że nie ,,wygląda na to że taki,, tylko dokladnie taki bo sam mi polecałeś ?

Możliwe :) 

Godzinę temu, jacekzoo napisał(a):

Fakt cena sroga, ja płaciłem coś 170 czy 180, ale to jakiś czas temu

No kosztowały koło 200 paru zł. Teraz widzę, że te czujniki są w zasadzie niedostępne, poza jakimiś pozostałościami w kilku sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

No kosztowały koło 200 paru zł. Teraz widzę, że te czujniki są w zasadzie niedostępne, poza jakimiś pozostałościami w kilku sklepach. 

Ta aktualna ich cena to już blisko rok się utrzymuje na takim poziomie.

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 10:34, jacek00 napisał(a):

Z ciekawości spojrzałem na zestawienie w Towcar.info i nie wygląda to za ciekawie. 

image.thumb.png.ef6422b532655554b258314c53d7beb2.png

IMO sporo rzeczy będziesz musiał wozić w aucie aby buda była jak najlżejsza. 

Jacek, tak sobie jeszcze wrzuciłem na towcar moje dane, ale uwzględniając wagi z dowodu, realny załadunek, oraz realną obecną moc auta (prawie 400 Nm vs 320).

Jeżeli chodzi o moc, powinno być ok. Widzę że trzeba będzie być bardziej uważnym z wagą. W aucie zazwyczaj 3 lub 4 osoby, 3 torby z ciuchami, jedna ze słoikami / jedzeniem i lodówka turystyczna, na dachu boks a w nim przedsionek, stelaż i inne już lekkie bamble, obuwie itp... tu myślę uzbiera się w sumie te 500 kg. Obecnie w zasadzie nie stresuje się jadąc z moją przyczepą, wiem że tutaj będzie co innego, trzeba będzie się nauczyć innego stylu jazdy, będzie ciężej i szerzej. Zapewne inne wyprzedzanie, inne podjazdy pod wzniesienia itp... zobaczymy. Ale myślę że są o wiele bardziej "nadwyrężone" zestawy i jeżdżą. Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim, ale też nie jestem nowicjuszem, kilka lat jeżdżę, trochę krajów przejechałem, będzie dobrze ;) Doczekać się już nie mogę ??

 

image.thumb.png.3a3f38d6d459cd41aa2286ad36d45cee.png

image.thumb.png.f3cb9b4004961b916b28ed8262cf9aa7.png

image.thumb.png.7a0456c9d48cf49c41b8a371ead7f074.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz doposazysz cepe we wszystkie rzeczy to jedz na wage i sprawdz ile wyjdzie finalnie, bo te 250kg to raczej "pobozne zyczenie". Zakladajac, ze MW i tak wyjdzie wiecej niz producent przewiduje, to finalnie doposazajac bedzie +300kg albo i wiecej do masy przyczepy. Problemem raczej nie bedzie moc holownika, ale stosunek mas. W kazdym razie tak jak mowisz ludzie ciagna zestawy ze slabszym stosunkiem mas i jest dobrze, wiec tez bedziesz smigal bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 22:27, Analog82 napisał(a):

W kazdym razie tak jak mowisz ludzie ciagna zestawy ze slabszym stosunkiem mas i jest dobrze, wiec tez bedziesz smigal bez problemu. 

Ciekawe tylko, jak ten zestaw zachowa się podczas podjazdów pod góry i to w upale? Mój się grzał.

image.thumb.png.00c4f623d7b34ea41d0504cb4e49b933.png

 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, jak ten zestaw zachowa się podczas podjazdów pod góry i to w upale? Mój się grzał.
image.thumb.png.00c4f623d7b34ea41d0504cb4e49b933.png
 

Kolego nie porównujmy 1.0 Ecoboost do 2.0 TSI, to dwie całkiem odrębne jednostki, całkiem inny rozkład mas itd. Porównujesz trzy cylindrową jednostkę do czterocylindrowej. Takie porównanie nie ma racji bytu. W ramach ciekawostki. Dzisiaj dotarłem do IT z przyczepą. Po czipie w mojej Skodzie zauważalna różnica to spalanie, litr mniej w stosunku do kiedyś. Ponadto pod wzniesienia autostradowe spokojnie podjeżdża na 5 biegu, czasem zrzuca ma czwarty ale rzadko. I na tej czwórce brak zadyszki na wzniesieniach, tylko rozpędzanie. Temp oleju wtedy w w okolicach 104-108 stopni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, borek6 napisał(a):


Kolego nie porównujmy 1.0 Ecoboost do 2.0 TSI, to dwie całkiem odrębne jednostki, całkiem inny rozkład mas itd. Porównujesz trzy cylindrową jednostkę do czterocylindrowej. 

Odniosłem się tylko i wyłącznie do patrzenia na pozytywną "opinię" ze strony towcar.info. Mimo, że dla mojego silnika mojej przyczepy ta strona podaje, że "general a good match", to i tak się grzał pod wysokie podjazdy. Tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się tylko i wyłącznie do patrzenia na pozytywną "opinię" ze strony towcar.info. Mimo, że dla mojego silnika mojej przyczepy ta strona podaje, że "general a good match", to i tak się grzał pod wysokie podjazdy. Tylko tyle. 

Ok rozumiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=30289]borek6[/mention] twierdziłeś wcześniej że i tak jeździcie po kempingach - idź w akku LiFePO4 i daruj sobie solary. 
Pamiętaj że przyłącze typu Colorado jeśłi jest zainstalowane zgodnie ze sztuką (wpięte bezpośrednio w instalację ZW) nie będzie mogło służyć do tankowania zbiornika. Dlatego jak nie masz kasy na mover to szedł bym jednak w zawór z pływakiem i szybkozłączkę do węża. To rozwiązanie będzie w wypadku gdzie mamy możliwość wpięcia na stałe wody "mniej higieniczne" i wiąże się z odgłosami pracy pompki przy każdym odkręceniu kranu, ale ma też swoje plusy (np. pod domem podpinam wąż, zbiornik się napełnia a ja moge zająć się pakowaniem innych gratów i nie czekam kiedy zakręcić kran bo się wylewać będzie). 

 

Co do przylacza wody to mozna sie pobawic tak ze w zaleznosci od potrzeby bedzie mozna go uzywac razem ze zbiornikiem i pompka (w tym do napelniania zbiornika) jak i by chodzilo z pominieciem pompki i zbiornika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg informacji od sprzedawcy, jutro przyczepa trafia na serwis celem montażu akcesoriów. 

Tak więc doczekać się już nie możemy :brawo:

Planowany odbiór przyszły weekend ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji od sprzedawcy, jutro przyczepa trafia na serwis celem montażu akcesoriów. 
Tak więc doczekać się już nie możemy :brawo:
Planowany odbiór przyszły weekend
Pamiętaj o fotkach z odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie będzie, ale najważniejsze że już się dzieje ? przyczepa dzisiaj trafiła do hali, montaże czas start


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

566d2f93-8ccb-48a3-a909-3499669c3604.jpgc5013505-bb6c-43fc-9e86-1dc019602f49.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.