Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, borek6 napisał(a):

Koledzy, jestem po oględzinach przyczepy. Pobudka po 5, wyjazd ok 6, godzina 9 dojechaliśmy na miejsce.

Wizytę zaczęliśmy od oględzin przyczepy. Widzieliśmy już Apero, teraz obejrzana Bianco, i muszę przyznać że prezentuje się lepiej niż Apero. Meble jakby "cieplejsze", jaśniejsze blaty, inne materiały na podkowie, ładniejsze oświetlenie nad podkową. Minusem jest to, że schowek pod podkową jest zajęty częściowo z jednej strony przez zbiornik z wodą, z drugiej Trumą Combi 6. No ale tak być musi. A będzie zajęty jeszcze innymi "fantami" :D W sumie spędziliśmy w kampi jakieś 2-3h, na rozmowach, oględzinach, pertraktacjach i negocjacjach... i jesteśmy zdecydowani :) Pan Jeremiasz solidnie podszedł do tematu, opowiedział Wszystko co i jak, potem na spokojnie Wszystko podliczył ;) i wychodzi że do przyczepy będziemy montowali:

  • Klimatyzacja Sinclair ASV-25BS
  • Mover P1 półutomat, nie znam modelu niestety
  • Akumulator AGM 95 Ah Sznajder
  • Ładowarka CTEC
  • Separator akumulatora SLA
  • Truma DuoControl
  • Przyłącze wody miejskiej Colorado 2 + pływak
  • Uchwyt na koło zapasowe

Z obsługi jestem bardzo zadowolony, odbiór przyczepy ustalony na koniec maja. A poniżej kilka zdjęć:

 

 

 

IMG_3105.jpg

IMG_3107.jpg

IMG_3108.jpg

IMG_3113.jpg

IMG_3112.jpg

IMG_3111.jpg

IMG_3110.jpg

IMG_3115.jpg

IMG_3102.jpg

Śliczna jest, to już chyba można gratulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ile sobie wołają za tego Sinclara? I czemu nie chcesz automatycznego movera?

Sinclair 6799,00. Co do movera, budżet delikatnie ponad miarę, nie chciałem więcej dokładać. A to tylko jeden obrót kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinclair 6799,00. Co do movera, budżet delikatnie ponad miarę, nie chciałem więcej dokładać. A to tylko jeden obrót kluczem.

Edit. Na Sinclairze przycinają 1500 zł, bo o a kosztuje 5200 brutto. Nie wiedziałem że Sinclairy są takie tanie

A co do movera to za cenę tego P1 można mieć automat innego producenta. Czy u klaji nie ma alternatywy i wciskają tylko P1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czymś przyciąć muszą. Dometic FreshJet 2200 to miałem oferty między 10.900 a 12.600.4 więc tu mam prawię połowę ceny.

Ja z negocjacji jestem zadowolony, trochę udało się zbić z ogólnej sumy. A co do movera - cieszę się że jednak udało się z nim wkomponować w budżet. np w Smoliczu krzyknęli za P1 - 10.500? nie wiem czy automat czy nie, ale bez przesady z tą ceną...

Pozostałe w ofercie w Kampi były droższe, nie dopytywałem co to za modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, borek6 napisał(a):

Na czymś przyciąć muszą. Dometic FreshJet 2200 to miałem oferty między 10.900 a 12.600.4 więc tu mam prawię połowę ceny.

Ja z negocjacji jestem zadowolony, trochę udało się zbić z ogólnej sumy. A co do movera - cieszę się że jednak udało się z nim wkomponować w budżet. np w Smoliczu krzyknęli za P1 - 10.500? nie wiem czy automat czy nie, ale bez przesady z tą ceną...

Pozostałe w ofercie w Kampi były droższe, nie dopytywałem co to za modele.

No cena Dometica jest oderwana od rzeczywistości :) Doobra, kiedy odbior?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 

Ustalone na koniec maja :) Niech spokojnie Wszystko zamontują, My jeszcze musimy dopiąć kilka szczegółów. 

Jesteśmy zadowoleni :D pięknie się przyczepa prezentuje na żywo. 

 

@Wąski P jeszcze chwilka ;) najpierw sfinalizujmy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] 
Ustalone na koniec maja  Niech spokojnie Wszystko zamontują, My jeszcze musimy dopiąć kilka szczegółów. 
Jesteśmy zadowoleni  pięknie się przyczepa prezentuje na żywo. 
 
[mention=35023]Wąski P[/mention] jeszcze chwilka  najpierw sfinalizujmy
 
No to gratulacje. Nowa buda to nowa buda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratulacje ?. Szybko poszło! 

Na schowek pod podkową nie ma co narzekać. Uważam że producent tu zrobił dobry ruch. W wersji 2022 zbiornik wody był pod dużym łóżkiem. Powodowało to brak klapy zewnętrznej pod to łóżko. Schowek dostępny z zewnątrz był tylko pod piętrusa. 

Rozumiem że zapas idzie do przedniego schowka na butle gazowe? 

Czy w cenie DuoControl założą Ci filtry? Pamiętaj że bez nich tracisz gwarancję na reduktor. No i też dogadaj żeby przypadkiem węży bez SBSu nie założyli. 

Dobrze pewne sprawy mieć pisemnie ustalone żeby później jakiś kwasów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii dzięki ! co do filtrów w zasadzie nie wiem, nie zapytałem o to. I szczerze nie sądzę żeby w tej cenie były też filtry, dopytam dealera co do rozmieszczenia masz racje, obecnie mam zbiornik z przodu i czasem przeszkadza. A koło tak jak pisałeś - do bakisty.
Początkowo zapewne będę jeździł z jedną butlą gazu, może w przyszłości wiezie gasbank, zobaczymy


@Eastnomad dzięki !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał(a):

No i gratulacje ?. Szybko poszło! 

Na schowek pod podkową nie ma co narzekać. Uważam że producent tu zrobił dobry ruch. W wersji 2022 zbiornik wody był pod dużym łóżkiem. Powodowało to brak klapy zewnętrznej pod to łóżko. Schowek dostępny z zewnątrz był tylko pod piętrusa. 

 

Jak to dobrze, że mamy różne poglądy.  Dla mnie ta zmiana jest akurat na minus. Schowki pod podkową są u mnie dla kuchni. I tam przydała by się druga szuflada.  Zewnętrzny schowek pod piętrusem nigdy nie otwieramy bo Marta trzyma tam dodatkową pościel na wypadek W.  Pod łóżkiem jest dodatkowy zbiornik wody i różne pierdoły do których zaglądam od czasu do czasu.  Tam też klapa jest mi niepotrzebna.   Ale my jeżdzimy we dwoje i do holownika ładujemy koło zapasowe i osprzęt karawaningowy.  W bakiście mam jeden duży GasBank. Nie ma tam innych ciężkich rzeczy.  Dlatego nawet przy prawie napełnionym zbiorniku wody - 100 l - nacisk na hak nie jest zbyt duży.  Do tego wymiana aku. na LivePo spowodowała ubytek prawie 50 kg. Mieszczę się swobodnie w DMC. Mimo tego po raz drugi wymieniałem łożysko lewego koła. Pierwsze wymieniłem w trzecim roku eksploatacji, drugie po 4 latach . A holownik waży pusty 2,5 tony. Nawet gdy załaduję do niego wszystko + dwa elektryki to do DMC sporo mi brakuje.

Przeniesienie okna łazienki na ścianę boczną to dobry ruch. U mnie się chlapie. Ale umywalkę mogli by zrobić większą - bo jest miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.