Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, borek6 napisał(a):

czyli taki aku + ładowarka do tego i po temacie? pociągnie mover?

U mnie bedzie Truma Combi 6 więc prąd potrzebny tylko do odpalenia, reszta ewentualnego grzania to gaz.

 

@Tomii przyłącze wody takie: https://sklep.kampi.pl/pl/p/Colorado-2-przylacze-wody-miejskiej-biale-przyczep/5337

Rozumiem że tu podpinam wąż, i jak ubędzie wody w zbiorniku to się dopełni. Ale też powinien tutaj być pływak?

co do przyłącza, to mój dealer za żadne skarby nie chciał robić dziury w ścianie, a zrobił w podłodze. w sobotę mogę wrzucić zdjęcia gdzie i jak mam pomontowane instalacje. pływak musi byc

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, borek6 napisał(a):

 

czyli taki aku + ładowarka do tego i po temacie? pociągnie mover?

 

Gdybym mógł Ci coś podpowiedzieć to zainwestuj w aku LifePo4 będzie dużo efektywniejszy (waga też dużo niższa choć ładowności będziesz miał z tego co czytałem sporo). Do tego ładowarka tak 10A. Ja korzystam z takiego Victrona (ma tryb do LifePo4) i jestem zadowolony:

https://www.amazon.pl/Victron-Energy-akumulatorów-BPC121031064R-BPC121031034R/dp/B01JRZTAU4/ref=mp_s_a_1_4?crid=1VQTMSL0L2UY2&keywords=ładowarka+victron&qid=1681923966&sprefix=ładowarka+vic%2Caps%2C100&sr=8-4

3 godziny temu, borek6 napisał(a):

U mnie bedzie Truma Combi 6 więc prąd potrzebny tylko do odpalenia, reszta ewentualnego grzania to gaz.

To taki LifePo4 100Ah dawałby Ci spory zapas zarówno dla zasilania movera jak i postojów czy noclegów w trasie do docelowego kempingu.

 

3 godziny temu, borek6 napisał(a):

@Tomii przyłącze wody takie: https://sklep.kampi.pl/pl/p/Colorado-2-przylacze-wody-miejskiej-biale-przyczep/5337

Rozumiem że tu podpinam wąż, i jak ubędzie wody w zbiorniku to się dopełni. Ale też powinien tutaj być pływak?

To złącze z tego co się orientuję jest potrzebne tylko jeśli podłączasz się bezpośrednio do instalacji. Gdybyś zastosował wlew lub inne złącze bezpośrednio do zbiornika z wodą to sam pływak w zbiorniku odcinały Ci wodę gdy zbiornik napełni się do odpowiedniego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... siedzę, i się zastanawiam, liczę, kombinuje. Biorąc klimę, akumulator z ładowarką i najtańszy mover, to i tak przekraczam mój budżet.

Najtańszy mover mają taki: https://sklep.kampi.pl/pl/p/NAPED-DO-PRZYCZEPY-Mover-Enduro-Titanium-400/6361

Na pewno mając zestaw akumulator i ładowarka będzie prościej na zamontowanie tego w przyszłości. Pewnych rzeczy niestety nie przeskoczymy, ale poczekajmy do soboty. Może się wtedy sytuacja pozytywnie wyklaruje ?

 

Klima też raczej będzie musiała zostać taka jak w ofercie, nie widzę innej u nich na stronie, chyba że nie Wszystko mają wystawione. Zobaczymy.

Jakieś opinie co do Sinclair'a?

 

@Eastnomadco do Twojej wypowiedzi, nie chcę się wpinać bezpośrednio w istalację. Moim zamysłem jest posiadanie złącza na wąż i pływak z zbiorniku, który nie pozwoli na przelanie się.

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak do tego przyłącza koniecznie. U mnie to tak wygląda default_cool.png
20230419_185756.thumb.jpg.942bbdb969f4b6810eb527edd425b4e5.jpg
20230419_185802.thumb.jpg.bbbbcb599c031c65df07f6d3e5e14b10.jpg
20230419_185857.thumb.jpg.872fdc80a4299c9035bc8f39dd44e622.jpg
20230419_185924.thumb.jpg.d6647691e25d7e1271e6bd98e10234c7.jpg
Po co pływak do przyłącza z reduktorem ? Podłączanie reduktora do zbiornika wody to wywalanie pieniędzy w błoto, bo reduktor w tym wypadku nie pełni absolutnie żadnej funkcji. Za reduktor w tym wypadku robi sam pływak, który spowolni proces nalewania się wody.

Jeśli decydujemy się na reduktor wody to podłączamy go bezpośrednio do instalacji wodnej, z pominięciem zbiornika wody.

Natomiast jeśli chcemy zrobić przyłącze wody z pływakiem w zbiorniku to używany takiego gniazda, bez reduktora ciśnienia
https://www.campingwagner.de/product_info.php/info/p62217_FAWO-Wassersteckdose--130x145mm.html




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, borek6 napisał(a):

no właśnie... siedzę, i się zastanawiam, liczę, kombinuje. Biorąc klimę, akumulator z ładowarką i najtańszy mover, to i tak przekraczam mój budżet.

Najtańszy mover mają taki: https://sklep.kampi.pl/pl/p/NAPED-DO-PRZYCZEPY-Mover-Enduro-Titanium-400/6361

Powiem szczerze, że przy takiej sumie za przyczepę wolałbym kupić automat. Osobiście używam jak i wiele osób z tego forum poniższego.  Jeśli prędkość nie jest problemem (ten jest naprawdę wolny) to według mnie warto:

https://www.obelink.pl/obelink-excellent-automatic-ii-naped.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Po co pływak do przyłącza z reduktorem ? Podłączanie reduktora do zbiornika wody to wywalanie pieniędzy w błoto, bo reduktor w tym wypadku nie pełni absolutnie żadnej funkcji

@jacek00 to jest chyba naciąganie nieświadomych. Przecież u mnie w budzie stan zastany był jednakowy, reduktor i pływak ?‍♂️

2 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Powiem szczerze, że przy takiej sumie za przyczepę wolałbym kupić automat. Osobiście używam jak i wiele osób z tego forum poniższego.  Jeśli prędkość nie jest problemem (ten jest naprawdę wolny) to według mnie warto:

https://www.obelink.pl/obelink-excellent-automatic-ii-naped.html

Akurat mover to jest najprostsza rzecz do dołożenia samemu, łatwiej niż np klimę. 
 

też bym dołożył parę stówek i kupił lepszy. 
 

p.s. Dla mnie klima też jest ważniejsza niż mover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, borek6 napisał(a):

Klima też raczej będzie musiała zostać taka jak w ofercie, nie widzę innej u nich na stronie, chyba że nie Wszystko mają wystawione. Zobaczymy.

A czemu nie możesz sam kupić i im dostarczyć z prośbą o montaż? Ja mam tego Webasto, o którym pisał Jacek i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie patrząc na stosunek jakości do ceny. Jedynie moduł na zewnątrz jest sporo większy niż ten od dometic.

14 minut temu, borek6 napisał(a):

@Eastnomadco do Twojej wypowiedzi, nie chcę się wpinać bezpośrednio w istalację. Moim zamysłem jest posiadanie złącza na wąż i pływak z zbiorniku, który nie pozwoli na przelanie się.

Dlatego tak jak napisał Jacek. Reduktor nie jest Ci potrzebny. Szkoda kasy.

4 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

Akurat mover to jest najprostsza rzecz do dołożenia samemu, łatwiej niż np klimę. 

To prawda. Mnie razem z montażem akumulatora zajęło 4h w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, borek6 napisał(a):

 Co mam w tym przypadku zamówić?

Zamów reduktor, lub gniazdo z reduktorem to jest lepsze rozwiązanie,  omijasz pompkę i zbiornik, masz lepsze ciśnienie w instalacji, przy okazji zawszę pompka dłużej pociągnie bo mniej używana, same plusy.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał(a):

Zamów reduktor, lub gniazdo z reduktorem to jest lepsze rozwiązanie, pompkę omijasz masz i lepsze ciśnienie w instalacji, przy okazji zawszę pompka dłużej pociągnie bo mniej używana, same plusy.

czyli to? https://sklep.kampi.pl/pl/p/Zewnetrzne-przylacze-wody-na-waz-ogrodowy-Colorado.-Gniazdo-biale/611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał(a):

Dlaczego? Mover możesz sobie dołożyć, przecież to nie ma znaczenia

tak to prawda, i chce to zrobić ewentualnie w późniejszym terminie, bo w budżecie się bankowo nie zmieszczę z moverem. I to jest dla mnie jasne. A wtedy już sobie go normalnie zakupie.

Natomiast kolega wspomniał o klimie, to już musi wejść w koszt zakupu, i muszę teraz dopasować się w moją granicę finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor montujesz do instalacji i pomijasz zbiornik. Więc musisz się zdecydować czy chcesz mieć przyłącze przed reduktor czy przez pływak w zbiorniku

Jak zdecydujesz już które rozwiązanie dla Ciebie jest lepsze to wtedy dobierasz do tego komponenty

Przyłącze przez reduktor bezpośrednio do instalacji to koszt ok. 1000 zł.

Przyłącze z pływakiem to koszt pewnie 100 zł, przy założeniu że musisz się przebić na zewnątrz, ale to i przez podłogę zamontujesz wyjście z przyłączem ogrodowym i zrobisz to nawet samemu bez konieczności serwisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomii napisał(a):

No "fachowcy" będą chcieli Ci montować "Colorado" bo na tym najlepiej zarobią, a tak jak Jacek napisał - reduktor do napełniania zbiornika jest zbędny, a nawet przeszkadza.

Sam pływak do zbiornika to koszt 20 zł. Do tego kawałek sracz wężyka i złączka do węża. U mnie operacja zamknęła się w 60 zł :skromny: (w tym poście są fotki: https://forum.karawaning.pl/topic/38319-idzie-nowe-3-czyli-knaus-südwind-580-qs-60y/?do=findComment&comment=789083 ). Ewentualnie pokombinować co zrobić z przejściem przez podłogę czy gniazdem w ścianie.

Nie możesz pewnych rzeczy dołożyć poza lizingiem? Nie sztuką jest mieć koszty za przepłacone rzeczy :yes:

 

Różnica w kosztach mała ale jednak woda z reduktora jest inna, jak w domu, nie ma hałasu pompki, inne ciśnienie ach rewelacja, miałem i polecam. Może jak różnica była by w tyś to ok, ale tu parę stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.