Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, AdamH napisał(a):

Jak to dobrze, że mamy różne poglądy.  Dla mnie ta zmiana jest akurat na minus. Schowki pod podkową są u mnie dla kuchni. I tam przydała by się druga szuflada.  Zewnętrzny schowek pod piętrusem nigdy nie otwieramy bo Marta trzyma tam dodatkową pościel na wypadek W.  Pod łóżkiem jest dodatkowy zbiornik wody i różne pierdoły do których zaglądam od czasu do czasu.  Tam też klapa jest mi niepotrzebna.   Ale my jeżdzimy we dwoje i do holownika ładujemy koło zapasowe i osprzęt karawaningowy.  W bakiście mam jeden duży GasBank. Nie ma tam innych ciężkich rzeczy.  Dlatego nawet przy prawie napełnionym zbiorniku wody - 100 l - nacisk na hak nie jest zbyt duży.  Do tego wymiana aku. na LivePo spowodowała ubytek prawie 50 kg. Mieszczę się swobodnie w DMC. Mimo tego po raz drugi wymieniałem łożysko lewego koła. Pierwsze wymieniłem w trzecim roku eksploatacji, drugie po 4 latach . A holownik waży pusty 2,5 tony. Nawet gdy załaduję do niego wszystko + dwa elektryki to do DMC sporo mi brakuje.

Przeniesienie okna łazienki na ścianę boczną to dobry ruch. U mnie się chlapie. Ale umywalkę mogli by zrobić większą - bo jest miejsce.

A ja uważam, ze przeniesienie okna to wada. Co prawda to okno jest zawsze mega brudne, ale za to mam ogromne lustro na całej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Długo tez się zastanawiałem czy sinclair czy Webasto. Finalnie padło na Webasto bo:

1) miałem je w innej przyczepie i znam jego „głośność” z użytkowania tydzień czasu (w lecie śpimy przy włączonej klimie) to zadecydowało. 

2) zakres uzytkowy temp w Webasto większy. Jak dobrze pamietam to od -5

3) wagi podobne

4) wygląd rzecz indywidualne ale sinclair w jednostce wewn chyba ładniejszy.

5) cena na plus dla sinclara 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie praktykujemy karawaningu zimowego, więc nie ma dla mnie znaczenia czy klima ma zakres pracy w temperaturach minusowych czy też nie. 

Jeśli się to zmieni, jest Truma.

Obecnie mam Dometica FreshJet 2200 ale z roku 2015, więc nie sądzę żeby nowy Sinclair był głośniejszy, a raczej nawet powinien być cichszy.

A co do własnej organizacji klimy, movera itd... w zasadzie nie po to idę do dealera żeby mu dostarczać podzespoły, które ma zamontować. Jeśli ktoś ma na to czas i chęci to proszę bardzo ;) Ja wybieram spośród tych co mają w ofercie, sprawdzam czy mieszczę się w budżecie i zamawiam, bez żadnych dodatkowych kombinacji. Na koniec finalizuje przyczepę i po temacie  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Zakładam że fartuch do tego modelu to uwzględnia i wsuwa się go na boki z tego właśnie miejsca. 

no tak, ale przedsionek będę brał Isabelli. Na obelinku widzę maja taki fartuch, ze specjalnym wycięciem.

https://www.obelink.pl/isabella-fendt-fartuch-przeciwwiatrowy.html

Na stronie Isabelli też taki znalazłem, muszę się zorientować czy mogę sobie takowy wybrać przy zamawianiu przedsionka, jutro zadzwonię do ProCampu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, borek6 napisał(a):

@Tomii dzięki ! https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png co do filtrów w zasadzie nie wiem, nie zapytałem o to. I szczerze nie sądzę żeby w tej cenie były też filtry, dopytam dealera https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png co do rozmieszczenia masz racje, obecnie mam zbiornik z przodu i czasem przeszkadza. A koło tak jak pisałeś - do bakisty.
Początkowo zapewne będę jeździł z jedną butlą gazu, może w przyszłości wiezie gasbank, zobaczymy https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji848.png


@Eastnomad dzięki !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To była słuszna uwaga. U mnie Kampi nie dało filtrów...ale ja montowałem GOKa. Sprawdź też czy waż dadzą z zabezpieczeniem (mi nie dali). Jak wcześniej pisałem instalacja tego akcesorium nie wyszła w Kampi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 5? Zobaczymy... Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...
33 minuty temu, borek6 napisał(a):

no tak, ale przedsionek będę brał Isabelli. Na obelinku widzę maja taki fartuch, ze specjalnym wycięciem.

https://www.obelink.pl/isabella-fendt-fartuch-przeciwwiatrowy.html

Na stronie Isabelli też taki znalazłem, muszę się zorientować czy mogę sobie takowy wybrać przy zamawianiu przedsionka, jutro zadzwonię do ProCampu.

Ja pociąłem, ale widzę, że to rozwiązanie jest idealne i zamówię w Obelinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Zobaczymy... Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...
32 minuty temu, golob napisał(a):

Jacek, który model konkretnie używasz?

70mai TPMS Lite-2BA2. Wygląda na to że taki: https://allegro.pl/oferta/70mai-tpms-lite-czujnik-cisnienia-w-oponach-9553575605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał(a):

Też się chyba zaopatrzę w niego, przydatna sprawa. Faktycznie z poziomu auta ciężko wyczuć że coś dzieje się nie tak z oponą.

Z bieżących rzeczy - w połowie maja przyczepa idzie na serwis w celu zamontowania akcesoriów, oraz przygotowania do wydania, uzgodniony termin odbioru 27.05 :)

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał(a):

Na Boga, cena z kosmosu. Chińczycy chyba oszaleli. Bodaj 4 lata temu takie coś kupowałem za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacek00 napisał(a):

Wygląda na to że taki

@jacek00 dobrze wiesz, że nie ,,wygląda na to że taki,, tylko dokladnie taki bo sam mi polecałeś ?

1 minutę temu, powolniak napisał(a):

Na Boga, cena z kosmosu. Chińczycy chyba oszaleli. Bodaj 4 lata temu takie coś kupowałem za 40 zł.

Fakt cena sroga, ja płaciłem coś 170 czy 180, ale to jakiś czas temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

@jacek00 dobrze wiesz, że nie ,,wygląda na to że taki,, tylko dokladnie taki bo sam mi polecałeś ?

Fakt cena sroga, ja płaciłem coś 170 czy 180, ale to jakiś czas temu

A koła przyczepy wyważałeś po zamontowaniu czujników? Bo ja wyważałem, gdyż jeden czujnik ważył 9 gram. A to już sporawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.