Skocz do zawartości

Hobby czy Steckerman - która marka lepsza przy zakupie nowej przyczepy?


abak

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Marcin T said:

Najpierw zatelefonuj i dowiedz się czy cokolwiek mają na placu.

Oglądałem kiedyś podczas targów model Musica. Czułem się jak w Fendt, dość solidny montaż, ale o gustach i pierwszych wrażeniach pisałem. Tobie Sterckermany się podobają, a dla mnie czy dla Jacka są brzydkie. Zatem, stoisz w miejscu  :niewiem:

Na razie podobają się na zdjęciach i filmach - zobaczymy w realu :)

Mnie bardziej nawet przekonuje stabilność elementów/wyposażenia bardziej, niż wizualny aspekt. Dlatego wczoraj Weinsberg dość słabo wypadł, nawet na tle Sporta. Meble, takie rzeczy jak drzwi, wyżej wspomniana już klapa od bakisty itp. Ale "pod spodem" może rzeczywiście nie jest źle.

Wiele rzeczy mogę zaakceptować jeśli cena to zrekompensuje odpowiednio.

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanawiam się nad tematem klimatyzacji, ponieważ jest to chyba najdroższy w moim przypadku dodatek.

Warto szukać wersji z fabryczną klimą, czy taka akcesoryjna montowana w serwisie też jest OK (czy ma jakieś wady w stosunku do fabrycznej). W serwisie w zależności od wersji przyczepy montują ją w miejscu szyberdachu lub wycinają otwór w dachu i wzmacniają go odpowiednio.

Inna sprawa, ponieważ dedykowana klima to spory dodatkowy koszt, jest w ogóle sens myśleć o niewbudowanych klimatyzatorach (stojących lub doczepianych), których koszt jest nawet kilka razy mniejszy?

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, abak napisał(a):

Warto szukać wersji z fabryczną klimą, czy taka akcesoryjna montowana w serwisie też jest OK (czy ma jakieś wady w stosunku do fabrycznej). W serwisie

Klima to temat rzeka, poczytah forum. Ja montowalem dachowa w ProCampie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abak napisał(a):

Zastanawiam się nad tematem klimatyzacji, ponieważ jest to chyba najdroższy w moim przypadku dodatek.

Warto szukać wersji z fabryczną klimą, czy taka akcesoryjna montowana w serwisie też jest OK (czy ma jakieś wady w stosunku do fabrycznej). W serwisie w zależności od wersji przyczepy montują ją w miejscu szyberdachu lub wycinają otwór w dachu i wzmacniają go odpowiednio.

Inna sprawa, ponieważ dedykowana klima to spory dodatkowy koszt, jest w ogóle sens myśleć o niewbudowanych klimatyzatorach (stojących lub doczepianych), których koszt jest nawet kilka razy mniejszy?

Ja mam klimę zamontowaną fabrycznie i ... no sam nie wiem. Była jedna noc gdzie ciężko by było bez (Grecja, przyczepa nagrzana po jeździe z zamkniętymi oknami i po dojechaniu na miejsce okazuje się że właśnie spadł deszcz i wszystko paruje od nagrzanej ziemi - dziwne uczucie) . Tyle że człowiek wozi takie pudło 30 kg na dachu cały rok, a tak na prawdę użyte było dosłownie kilka razy. 
W konfiguratorach niektórych marek masz opcję przygotowania instalacji pod klimę. Jeszcze u innych producentów wszystkie egzemplarze mają przygotowanie pod klimę. Często jest dobra cena targowa na klimatyzację zamontowaną fabrycznie (ja klimy nie planowałem, ale była za dopłatą 1400 euro więc żona chciała :laugh: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam problemu w wożeniu cały rok ?‍♂️ nic to nie zmieni, ani w spalaniu, ani nie jest pod nogami… jak ma poprawić komfort chociaż te pare razy to uważam, że warto. Chociaż u mnie na każdym wyjeździe na południe chodzi praktycznie cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

Nie kumam problemu w wożeniu cały rok ?‍♂️ nic to nie zmieni, ani w spalaniu, ani nie jest pod nogami… jak ma poprawić komfort chociaż te pare razy to uważam, że warto. Chociaż u mnie na każdym wyjeździe na południe chodzi praktycznie cały czas

A ja bym się zastanowił czy do kampera dołożyć klimę, ile razy ją użyję, może przez cały sezon 5-10 dni a tak wożę to pudło cały rok na dachu, nie dość że zawadza i nie mogę wjechać do garażu to ciężar dodatkowy, zabiera dodatkowe miejsce na solar lub okno a na końcu okaże się że stajemy gdzieś na dziko i nie ma 230v i :pupa:. Piszę to o sobie bo my dużo w roku jezdzimy i to miejsce na dachu inaczej bym wykorzystał, ale jak ktoś jedzie dwa trzy razy do roku na 10-20dni na południe lub w PL latem na jezioro to jak najbardziej TAK też bym chciał mieć wtedy klimę. W moim przypadku zbędny balast:]

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klimę dachową w poprzedniej przyczepie, użyłem może z trzy razy choć objeździłem całe Włochy . Dla mnie zbędny balast ponieważ w dzień nie siedzę w przyczepie , a w nocy idzie wytrzymać. W nowej nie montowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem wcześniej, jutro wybieram się na całodniową wycieczkę do Bierunia oglądać przyczepy (może z przystankiem na obejrzenie Sterckemanów w Keller-camp lub ACK).

Z tego co już wiem to warto odwiedzić tam Center-Camp, Klaję i S-Camp.

Znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca w pobliżu powyższych lub po drodze z Wrocławia?

Chodzi o różnych sprzedawców - zarówno z nowymi jak i używanymi przyczepami, ponieważ chcę zobaczyć jak najwięcej opcji.  

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, abak napisał(a):

Znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca w pobliżu powyższych lub po drodze z Wrocławia?

Jeśli chcesz pooglądać Dethleffsy to jest Silesia Camp. Tylko nie sugeruj się adresem ze strony, bo jeszcze go nie zaktualizowali. Zapisz sobie Bytom ul. Żołnierska 75. Blisko węzła z A1. Są 5 km ode mnie, przejeżdżam tam i plac jest w tej chwili na full zastawiony pojazdami. Można oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Jeśli chcesz pooglądać Dethleffsy to jest Silesia Camp. Tylko nie sugeruj się adresem ze strony, bo jeszcze go nie zaktualizowali. Zapisz sobie Bytom ul. Żołnierska 75. Blisko węzła z A1. Są 5 km ode mnie, przejeżdżam tam i plac jest w tej chwili na full zastawiony pojazdami. Można oglądać.

Przyczepy też mają na placu? Bo na swojej stronce www informują że są sprzedawcami tylko kamperów a o przyczepach ani słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

Przyczepy też mają na placu? Bo na swojej stronce www informują że są sprzedawcami tylko kamperów a o przyczepach ani słowa. 

Tak, zawsze mieli przyczepy. Jak rozglądałem się za nową w 2019 to pytałem u nich o C-yoj.

W tej chwili na plac nie wjedziesz nawet osobówką. mają pełno kamperów i przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abak napisał(a):

Tak jak wspominałem wcześniej, jutro wybieram się na całodniową wycieczkę do Bierunia oglądać przyczepy (może z przystankiem na obejrzenie Sterckemanów w Keller-camp lub ACK).

 

jeśli dalej rozważasz Sterckamana do do ACK warto podjechać, jak byłem w zeszłym roku to mieli na placu duży wybór ( nie wiem jak obecnie) . Do tego potężny sklep z akcesoriami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2023 o 21:03, Tomii napisał(a):

Często jest dobra cena targowa na klimatyzację zamontowaną fabrycznie (ja klimy nie planowałem, ale była za dopłatą 1400 euro więc żona chciała :laugh: ).

Cena wcale nie jest wysoka. Jeszcze w tym roku, na jesieni 2022, były oferty klimatyzacji z montażem, w podobnej cenie, mam na myśli kwotę 1400 €.  Akurat ja jestem od klimatyzacji "uzależniony" i nie wyobrażam sobie, egzystencji latem, bez "klimy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Helmut said:

Cena wcale nie jest wysoka. Jeszcze w tym roku, na jesieni 2022, były oferty klimatyzacji z montażem, w podobnej cenie, mam na myśli kwotę 1400 €.  Akurat ja jestem od klimatyzacji "uzależniony" i nie wyobrażam sobie, egzystencji latem, bez "klimy"

Teraz w Knausie klimatyzacja montowana w serwisie prawie 13k pln.

8 hours ago, Suzu4x4 said:

jeśli dalej rozważasz Sterckamana do do ACK warto podjechać, jak byłem w zeszłym roku to mieli na placu duży wybór ( nie wiem jak obecnie) . Do tego potężny sklep z akcesoriami .

Czyli większy wybór powinien być w ACK? Z ich stron tak średnio to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli większy wybór powinien być w ACK? Z ich stron tak średnio to wynika.
Większy niż gdzie? Niż w tym Ketlerze? Pisałem już wcześniej że oni nie są dealerem tylko sprzedają budy po swojej wypożyczalni. Czyli tak jak u Manczaka, z tym że Manczak jest chociaż autoryzowanym serwisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.