Skocz do zawartości

Hobby czy Steckerman - która marka lepsza przy zakupie nowej przyczepy?


abak

Rekomendowane odpowiedzi

46 minutes ago, ukasz6 said:

Ja kupując przyczepę oglądałem sterckemany w Keller Camp. Niestety, ale według mnie wizualnie nie miały podjazdu do  hobby. Co do jakości to ciężko ocenić to po oględzinach, ale nie sprawiały jakiegoś tandetnego wrażenia. W zeszłym roku wybór u dealera był całkiem spory. Najlepiej podjechać i pooglądać, bo foldery reklamowe, a rzeczywistość to dwa różne światy.

Może po drodze do Center-camp z Wrocławia uda mi się zahaczyć o Gliwice :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, abak napisał(a):

Sterckemana ciagle biorę pod uwagę, ale nie widziałem jeszcze tych nowych modeli na żywo.

Ja powiem tak. Przed kupnem Knausa specjalnie poleciałem na targi do Dusseldorfu aby przejrzeć wszystkie marki. Sterckemana też brałem pod uwagę. Ale dla mnie te przyczepy były tak szpetne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, że zostały od razu odrzucone nie tylko przeze mnie ale i przez żonę, z którą byłem cały czas zdalnie na łączach :) Oczywiście, trzeba brać poprawkę, że to wszystko kwestia gustu. To co nie podoba się mi nie znaczy, że nie może isę podobać komuś innemu.

Natomiast absolutnie żadna z przyczep nie miała nic uszkodzone, nic się w niej nie rozlatywało. A pamiętajmy ile ludzi przewija się przez takie targi w Duseldordie. I tam też nikt nikogo nie pilnuje, można po przyczepach nawet skakać ;) 

Masz kilka fotek (z 2020 roku, ale niewiele się zmieniło) Sterckemana i Caravelaira bo to jedno i to samo:

image.thumb.png.d79f09df0b2b4c4aecb1b2ef608b43c9.png

image.thumb.png.8390fd118130868716ff4bd532f4a505.png

image.thumb.png.3f1b8d2f88238f3df62d498a7ffa2438.png

image.thumb.png.73a13a22ac15a3a3c7f417383c4a36e2.png

image.thumb.png.c03a48a21ddec7cd55923cfdf309c701.png

image.thumb.png.e5e583081a1128d45d5f87b6c7a0f94c.png

image.thumb.png.7afe7039e3404645a8eeafe54751e8f1.png

image.thumb.png.866e5b1aaf18c9ded6af38220f6e9d80.png

image.thumb.png.18997137091a5a5ce322a7f64fa0039a.png

image.thumb.png.5c73c7d6e2e99054a47ebf5ebf020783.png

image.thumb.png.c19b247f9a689b3bd5aab86a81b45e2c.png

image.thumb.png.759fd40cc5e6cf9632dcd584b3984a08.png

image.thumb.png.74845d712ac2dc13d312fb697988141b.png

image.thumb.png.04a7cb624ae589ca91de4ba4aee62836.png

image.thumb.png.b1e1a6013cff2f16925865e47d57fad7.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, w79 said:

Sporo Weinsbergów widzialem u Klaji w Bieruniu. Obok masz Center Camp (Fendt) oraz S camp (Hobby).

Właśnie się tam wybieram - może w tym tygodniu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abak napisał(a):

Właśnie się tam wybieram - może w tym tygodniu ..

Ja mam doświadczenie z Weinsbergiem znajomej. Montowałem w niej mover, aku i czasami mam okazję jeździć z nią na wyjazdy. Porównując ją bezpośrednio z Sudwindem mam wrażenie, że patrząc na wnętrze to bliżej mu designem do Sudwinda niż do Sporta. Natomiast kuleje wyposażenie, np. 2 gniazdka 230V na całą przyczepę (ze znajomym dokładaliśmy 2 kolejne), gorsza klapa bakisty z dziwnym siłownikiem itd. Czyli takie oszczędności, których bezpośrednio na pierwszy rzut oka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dalej masz El camp gdzie jest Adria i Burnster. A jak juz bedziesz w Krakowie to Wadowscy na placu maja troche Knausow (widzialem w zeszlym tygodniu 580 qs Sportvi Sudwind), Weinsbergow i Detek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jacek00 said:

Ja powiem tak. Przed kupnem Knausa specjalnie poleciałem na targi do Dusseldorfu aby przejrzeć wszystkie marki. Sterckemana też brałem pod uwagę. Ale dla mnie te przyczepy były tak szpetne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, że zostały od razu odrzucone nie tylko przeze mnie ale i przez żonę, z którą byłem cały czas zdalnie na łączach :) Oczywiście, trzeba brać poprawkę, że to wszystko kwestia gustu. To co nie podoba się mi nie znaczy, że nie może isę podobać komuś innemu.

Natomiast absolutnie żadna z przyczep nie miała nic uszkodzone, nic się w niej nie rozlatywało. A pamiętajmy ile ludzi przewija się przez takie targi w Duseldordie. I tam też nikt nikogo nie pilnuje, można po przyczepach nawet skakać ;) 

Masz kilka fotek (z 2020 roku, ale niewiele się zmieniło) Sterckemana i Caravelaira bo to jedno i to samo:

..

Właśnie na zdjęciach Sterckemany nie wyglądają źle...

Caravelair z zewnątrz wygląda jeszcze lepiej.

A Caravelair ma podobne rozwiązania konstrukcyjne jak Sterckeman (poszycie, podłoga itp.)?

2 minutes ago, w79 said:

Troche dalej masz El camp gdzie jest Adria i Burnster. A jak juz bedziesz w Krakowie to Wadowscy na placu maja troche Knausow (widzialem w zeszlym tygodniu 580 qs Sportvi Sudwind), Weinsbergow i Detek;)

Do Krakowa to raczej nie dotrę, jedziemy ze znajomym na przegląd do Center-camp i z przyczepą pewnie nie pojeździmy za dużo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abak napisał(a):

A Caravelair ma podobne rozwiązania konstrukcyjne jak Sterckeman (poszycie, podłoga itp.)?

To są dokładnie te same przyczepy. Są identyczne. Różnią się okleiną i logo producenta :) Obie marki produkowane są w tej samej fabryce, obie oczywiście należą do tego samego właściciela - do grupy Trigano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jacek00 said:

To są dokładnie te same przyczepy. Są identyczne. Różnią się okleiną i logo producenta :) Obie marki produkowane są w tej samej fabryce, obie oczywiście należą do tego samego właściciela - do grupy Trigano. 

No to mam kolejną markę na liście :)

A z nowymi przyczepami jest podobnie jak samochodami w sensie przeglądów/gwarancji - w sensie, czy można wszystko robić w dowolnym autoryzowanym serwisie?

Czyli jeśli kupię Sterckemana u Keller'a to mogę go serwisować na gwarancji w ACK. Jeszcze bardziej chodzi mi o Knausa, którego mam blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abak napisał(a):

No to mam kolejną markę na liście :)

Nie mamy chyba w Polsce żadnego dealera Caravelaira

3 minuty temu, abak napisał(a):

A z nowymi przyczepami jest podobnie jak samochodami w sensie przeglądów/gwarancji - w sensie, czy można wszystko robić w dowolnym autoryzowanym serwisie?

Musisz robić przeglądy szczelności, aby zachować gwarancję na szczelność. I to musisz robić w serwisie autoryzowanym, bo tylko taki ma dostęp do baz producenta, gdzie się wpisuje informacje dokonanym przeglądzie i wyniki przeglądu, zdjęcia itd.

3 minuty temu, abak napisał(a):

Czyli jeśli kupię Sterckemana u Keller'a to mogę go serwisować na gwarancji w ACK. Jeszcze bardziej chodzi mi o Knausa, którego mam blisko.

Tak, możesz serwisować przyczepę u każdego autoryzowanego dealera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jacek00 said:

Nie mamy chyba w Polsce żadnego dealera Caravelaira

Musisz robić przeglądy szczelności, aby zachować gwarancję na szczelność. I to musisz robić w serwisie autoryzowanym, bo tylko taki ma dostęp do baz producenta, gdzie się wpisuje informacje dokonanym przeglądzie i wyniki przeglądu, zdjęcia itd.

Tak, możesz serwisować przyczepę u każdego autoryzowanego dealera. 

OK, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abak napisał(a):

Czyli jeśli kupię Sterckemana u Keller'a to mogę go serwisować na gwarancji w ACK. Jeszcze bardziej chodzi mi o Knausa, którego mam blisko

Poczytaj o serwisach Knausa w Polsce....historia;))))

Z Bierunia do Krakowa masz nie cała godzine, a Elcamp i Wadowscy sa od strony A 4. Moim zdaniem warto zobacztc...a przyczepe mozesz zostawic na przeglad i wrocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Marcin T said:

Skoro jesteś na etapie wyboru marki, zerknij na LMC. Nie masz daleko :)

No Świdnica rzeczywiście nie jest daleko :) Chyba tez tam podjadę w któryś dzień.

A tak dla ogólnego wyobrażenia: jak się ma LMC d Knausów, Sterckemanów, Hobby czy Weinsbergów?

Nie przyglądałem się jeszcze tej marce.  

3 minutes ago, w79 said:

Poczytaj o serwisach Knausa w Polsce....historia;))))

Z Bierunia do Krakowa masz nie cała godzine, a Elcamp i Wadowscy sa od strony A 4. Moim zdaniem warto zobacztc...a przyczepe mozesz zostawic na przeglad i wrocic

No tak, ale to ja się zabieram ze znajomym przy okazji :mellow: I bez tego pewnie prawie cały dzień zejdzie z dojazdami .. a w Bieruniu jest też międzyczasie co oglądać - sam Fendt może być ciekawy.

Zobaczymy :)

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abak napisał(a):

No Świdnica rzeczywiście nie jest daleko :) Chyba tez tam podjadę w któryś dzień.

Najpierw zatelefonuj i dowiedz się czy cokolwiek mają na placu.

1 minutę temu, abak napisał(a):

A tak dla ogólnego wyobrażenia: jak się ma LMC d Knausów, Sterckemanów, Hobby czy Weinsbergów?

Oglądałem kiedyś podczas targów model Musica. Czułem się jak w Fendt, dość solidny montaż, ale o gustach i pierwszych wrażeniach pisałem. Tobie Sterckermany się podobają, a dla mnie czy dla Jacka są brzydkie. Zatem, stoisz w miejscu  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, abak napisał(a):

Czyli jeśli kupię Sterckemana u Keller'a to mogę go serwisować na gwarancji w ACK. Jeszcze bardziej chodzi mi o Knausa, którego mam blisko.

Swoją drogą to nie widzę, aby Keller Camp miał autoryzację Sterckmana. Nawet na ich stronie nie ma o tym ani słowa. Z tego co widzę to mają autoryzację LMC, a Sterckmany jedynie wypożyczają albo sprzedają te po wypożyczalni. Co nie znaczy, że nie warto się interesować ich ofertą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.