Skocz do zawartości

Hobby czy Steckerman - która marka lepsza przy zakupie nowej przyczepy?


abak

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, abak napisał(a):

To co zaproponowali to egzemplarz, który już jest zamówiony. Nie wiem czy da się coś w nim jeszcze zmienić. 

Powinno się dać. Oni mają jedynie zarezerowany slot na konkretny model, ale doposażyć go można.

42 minuty temu, abak napisał(a):

- Aussenfarbe Campovolo grau

Widziałeś szary na żywo? Podoba Ci się?

42 minuty temu, abak napisał(a):

- Serviceklappe Heck links unter Kinder Etagenbett

Bardzo dobrze

42 minuty temu, abak napisał(a):

- Truma Mono-Control CS mit Gasfilter zum Betreiben des Kühlschranks während der Fahrt

Ile za to sobie życzą?

42 minuty temu, abak napisał(a):

- 12-V-Mobilanlage / Autarkpaket mit Frischwassertankanzeige

Ja bym tego nie brał, wygląda to obrzydliwie. Lepiej iść w Simarine

42 minuty temu, abak napisał(a):

- Verlängerung Arbeitsplatte Küchenblock

IMO zbędny gadżet. Nigdy z tego nawet nie korzystałem

42 minuty temu, abak napisał(a):

Dodatkowo proponują:

Mover:
TRUMA XT: € 3.400,-
TRUMA SMART A: € 2.600,-

Co to jest Truma Smart A? Ja bym się nad moverem zastanowił, 3400 to krocie. Można kupić zdecydowanie tańszy mover. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minutes ago, jacek00 said:

Powinno się dać. Oni mają jedynie zarezerowany slot na konkretny model, ale doposażyć go można.

Widziałeś szary na żywo? Podoba Ci się?

Bardzo dobrze

Ile za to sobie życzą?

Ja bym tego nie brał, wygląda to obrzydliwie. Lepiej iść w Simarine

IMO zbędny gadżet. Nigdy z tego nawet nie korzystałem

Co to jest Truma Smart A? Ja bym się nad moverem zastanowił, 3400 to krocie. Można kupić zdecydowanie tańszy mover. 

Trochę się "zakręciłem" z tą konfiguracją. To co skomentowałeś to ich propozycja i trochę odbiega od tego co chciałem. Mam nadzieję, że w razie czego mogą zmienić, a jeśli nie to będę celował w dalsze terminy.

Tutaj złożyłem swoją konfigurację, którą spróbuję wdrożyć, jeśli się zdecyduję:

https://konfigurator.knaustabbert.de/load/KN5D7TH

Do tego dołożyłbym klimę, którą mają w promocji (nie wiem czy to fabryczna czy akcesoryjna) oraz mover (nie wiem czy u nich, czy już montować w PL). Co do markizy też nie jestem jeszcze pewien.

I jeszcze pakiet zasilania 'Lithium Package' dość drogo wychodzi. W polskiej wersji wychodził taniej (przynajmniej na 2022r). 

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, abak said:

Trochę się "zakręciłem" z tą konfiguracją. To co skomentowałeś to ich propozycja i trochę odbiega od tego co chciałem. Mam nadzieję, że w razie czego mogą zmienić, a jeśli nie to będę celował w dalsze terminy.

Tutaj złożyłem swoją konfigurację, którą spróbuję wdrożyć, jeśli się zdecyduję:

https://konfigurator.knaustabbert.de/load/KN5D7TH

Do tego dołożyłbym klimę, którą mają w promocji (nie wiem czy to fabryczna czy akcesoryjna) oraz mover (nie wiem czy u nich, czy już montować w PL). Co do markizy też nie jestem jeszcze pewien.

I jeszcze pakiet zasilania 'Lithium Package' dość drogo wychodzi. W polskiej wersji wychodził taniej (przynajmniej na 2022r). 

Tych opcji zasilania akumulatorem nie do końca ogarniam. Widzę trzy przypadki:

1) W ofertach PL miałem taką pozycję:

- Akumulator, ładowarka, booster - bez wyświetlacza (dodawany w serwisie)

2) W powyższej ofercie od niemieckiego dealera jest '12-V-Mobilanlage / Autarkpaket mit Frischwassertankanzeige'

- tutaj nie wiem co dokładnie jest w zawarte (czy również akumulator i ładowarka?)

3) Natomiast w konfiguratorze jest 'Lithium Package', który dość drogi i zawiera:

 

251729-01
Mobile system 12 V with automatic charger, main switch and level indicator for fresh water
 
253753
Lithium-ion board battery

@jacek00 skomentowałeś 2-kę "Ja bym tego nie brał, wygląda to obrzydliwie. Lepiej iść w Simarine", więc pewnie wiesz co to dokładnie jest. Mógłbyś mi rozwinąć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych opcji zasilania akumulatorem nie do końca ogarniam. Widzę trzy przypadki:
1) W ofertach PL miałem taką pozycję:
- Akumulator, ładowarka, booster - bez wyświetlacza (dodawany w serwisie)
2) W powyższej ofercie od niemieckiego dealera jest '12-V-Mobilanlage / Autarkpaket mit Frischwassertankanzeige'
- tutaj nie wiem co dokładnie jest w zawarte (czy również akumulator i ładowarka?)
3) Natomiast w konfiguratorze jest 'Lithium Package', który dość drogi i zawiera:
 
251729-01 Mobile system 12 V with automatic charger, main switch and level indicator for fresh water  
253753 Lithium-ion board battery
[mention=19021]jacek00[/mention] skomentowałeś 2-kę "Ja bym tego nie brał, wygląda to obrzydliwie. Lepiej iść w Simarine", więc pewnie wiesz co to dokładnie jest. Mógłbyś mi rozwinąć? 
Knaus montuje taki panel do wody i do akumulatora.

Dla mnie to wygląda jak z przyczepy z lat 80. Wygląda po prostu szpetnie. Naciskasz przycisk i się jakieś diody zapalają. Ani to funkcjonalne ani ładne.

5e26392d9f50bae202d976032fbb44f2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, jacek00 said:

Knaus montuje taki panel do wody i do akumulatora.

Dla mnie to wygląda jak z przyczepy z lat 80. Wygląda po prostu szpetnie. Naciskasz przycisk i się jakieś diody zapalają. Ani to funkcjonalne ani ładne.

5e26392d9f50bae202d976032fbb44f2.jpg

OK, dzięki. Zakładam, że to jest również w pakiecie 'Lithium Package'. Ciekawe czy ew. można w serwisie u nich dodać sam zestaw aku bez wyświetlacza tak jak w PL i zaoszczędzić ponad 900EUR.

No i czy zarówno w pakiecie jak i w serwisowym zestawie będzie odpowiedni booster i ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Zakładam, że to jest również w pakiecie 'Lithium Package'. Ciekawe czy ew. można w serwisie u nich dodać sam zestaw aku bez wyświetlacza tak jak w PL i zaoszczędzić ponad 900EUR.
No i czy zarówno w pakiecie jak i w serwisowym zestawie będzie odpowiedni booster i ładowanie.
Zestaw w PL to jest samoróba z najtańszym aku Bannera. Procamp mi to proponował. Jak zobaczyłem co oni oferują (w 2020) za 3500 zł to się złapałem za głowę. Za te 3500 zł kupiłem 100Ah LifePo4 i Simarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, jacek00 said:
1 hour ago, abak said:
OK, dzięki. Zakładam, że to jest również w pakiecie 'Lithium Package'. Ciekawe czy ew. można w serwisie u nich dodać sam zestaw aku bez wyświetlacza tak jak w PL i zaoszczędzić ponad 900EUR.
No i czy zarówno w pakiecie jak i w serwisowym zestawie będzie odpowiedni booster i ładowanie.

Zestaw w PL to jest samoróba z najtańszym aku Bannera. Procamp mi to proponował. Jak zobaczyłem co oni oferują (w 2020) za 3500 zł to się złapałem za głowę. Za te 3500 zł kupiłem 100Ah LifePo4 i Simarine

A trudno jest samemu zmontować taki zestaw 100Ah LifePo4 i Simarine, z możliwością ładowania z auta? Tylko tutaj jeszcze dochodzi zasilanie movera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 11:31, Tomii napisał(a):

Ja z gładkiej blachy na dzień dzisiejszy jestem zadowolony. Fakt że pod odpowiednim kątem widać "fale dunaju" i na całej przyczepie będzie to dodatkowe 20 kg, ale aspekt wizualny był dla ważny..

Gładką blachę szczególnie się doceni jak przyczepa będzie miała kilka lat. Jak sprzedawałem 20to letniego Knausa z gładką blachą to wyglądała jak nowa. Rybie łuski brzydko się starzeją. Jak kupowałem nową to gładka blacha musiała być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

No i jeszcze jeden spory minus Knausa - to ich przedstawiciele w PL. Przedstawicielstwo Fendta się rozrasta i jego dystrybutorzy mają też zadowolonych klientów serwisu. Może całe 10 lat na przeglądy nie będę jeździł, ale chyba 2 pierwsze lata wypadało by gwarancję zachować, a z tymi przeglądami tu u nas w kraju jakiś dramat jest.

Niestety potwierdzam serwis Knaus w PL to katastrofa. Właśnie się potwierdziło, że dwa przeglądy szczelności zrobili niezgodnie z protokołem, który został mi wręczony a co za tym idzie niezgodnie z wytycznymi Knaus-a. Mają przyjechać do mnie do domu i będą robić "dogrywkę" ostatniego przeglądu. Tego pierwszego, sprzed roku już nie poprawią. Występuję o zwrot kasy. Masakra. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, abak napisał(a):

Tylko tutaj jeszcze dochodzi zasilanie movera.

To jest proste jak konstrukcja cepa, kablem plus do plusa, minus do minusa i tyle. Sam montaż movera robiąc to pierwszy raz zeszło mi z 3h na podjeździe pod domem

 

tu masz łopatologicznie opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, jacekzoo said:

To jest proste jak konstrukcja cepa, kablem plus do plusa, minus do minusa i tyle. Sam montaż movera robiąc to pierwszy raz zeszło mi z 3h na podjeździe pod domem

 

tu masz łopatologicznie opisane

A jaki napęd (w miarę rozsądnej cenie) byłby odpowiedni dla 580QS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, jacekzoo said:

P1 bardzo porządne napędy

A są jakieś komplikacje w montażu bagażnika na 3 rowery na dyszlu w Sundwindzie?

 Zastanawiam się czy kupować z przyczepą, czy później dokupić.

Podobnie z przyłączeniem wody (chyba @Tomii wspominał gdzieś, że to proste w Sundwindzie).

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abak napisał(a):

A są jakieś komplikacje w montażu bagażnika na 3 rowery na dyszlu w Sundwindzie?

Nie, to jest na 4 cybanty, tylko nie wiem jak z wyważeniem budy, @Tomii musi podpowiedzieć.

np u mnie nie byłoby szans, nic nie mam pod przednim łóżkiem a nacisk bliski max

 

ja polecam na dach holownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, jacekzoo said:

Nie, to jest na 4 cybanty, tylko nie wiem jak z wyważeniem budy, @Tomii musi podpowiedzieć.

np u mnie nie byłoby szans, nic nie mam pod przednim łóżkiem a nacisk bliski max

 

ja polecam na dach holownika

Na holowniku wożę często kufer, więc tak średnio.

Na dyszlu w sundwindzie jest biała osłona, trzeba ją ściągnąć przy bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.