Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Zulos napisał(a):

Od wybuchu pandemii w 2020 r. i już chyba na stałe most na Krk jest bez opłaty, przez co generalnie nie ma tam żadnych korków, oczywiście poza tradycyjnymi godzinami szczytu przy "wymianie turnusów" w sezonie.

Każda z opcji jest niezła, pod warunkiem wybrania odpowiedniego czasu. Przez dzień w sezonie, a zwłaszcza w sobotę, Jadranka to droga przez mękę, ale o odpowiedniej porze może być dobrym wyborem - zdecydowanie najtańsza opcja.

Chciałem rozbić wywczas na dwa kempingi tj. Straško i coś na Krk, ale odległość dosyć spora i droga średnia. Coś w okolicy po zjeździe z Pagu jest godne polecenia (z Twojego doświadczenia) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Zulos napisał(a):

Od wybuchu pandemii w 2020 r. i już chyba na stałe most na Krk jest bez opłaty, przez co generalnie nie ma tam żadnych korków, oczywiście poza tradycyjnymi godzinami szczytu przy "wymianie turnusów" w sezonie.

Każda z opcji jest niezła, pod warunkiem wybrania odpowiedniego czasu. Przez dzień w sezonie, a zwłaszcza w sobotę, Jadranka to droga przez mękę, ale o odpowiedniej porze może być dobrym wyborem - zdecydowanie najtańsza opcja.

Ja zimą korków nie widziałem ?

20221222_220719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wprawdzie ceny kempingów ewidentnie poszybowały - mniej lub bardziej, aleje 70% Mateuszka-Kłamczuszka jakoś nijak nie widać po inszych cenach. Wszedłem sobie dzisiaj na aktualną gazetkę Konzuma i całkiem sporo artykułów można znaleźć po cenach nawet niższych niż u nas...

Nie jest więc tak źle. Gastronomia też pewnie pójdzie w górę - zobaczymy o ile.

Będę w późnym przed-sezonie (koniec maja) to zdam relację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało Valkanelę parcelę Premium Mare na przełomie czerwca i lipca 10 dni łyknać 2+2 za 896 EUR. Także cena jeszcze w miarę, w miarę...

Natomiast Istra czy Uvala czy inne - to już mnie nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wąski P napisał(a):

Mi się udało Valkanelę parcelę Premium Mare na przełomie czerwca i lipca 10 dni łyknać 2+2 za 896 EUR. Także cena jeszcze w miarę, w miarę...

Natomiast Istra czy Uvala czy inne - to już mnie nie stać...

Niekoniecznie - ja Lanternę w ostatnim tygodniu czerwca też 2+2 (dzieci 13 i 12, więc jedno już jak dorosłe) wziąłem za 493 EUR za 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy wyjazd do Chorwacji. Czy może ktoś był na Camp Kozica i zechciałby się  podzielić informacjami. Interesują mnie kwestie dostępności bez rezerwacji, warunków sanitarnych na kempingu, jakość plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał(a):

Planujemy wyjazd do Chorwacji. Czy może ktoś był na Camp Kozica i zechciałby się  podzielić informacjami. Interesują mnie kwestie dostępności bez rezerwacji, warunków sanitarnych na kempingu, jakość plaży.

Nie byłem więc nie podpowiem. Sam rejon jest o tyle fajny, że jest blisko, zawsze na KRK też możesz wjechać darmowym mostem. Ogółem w tej części Chorwacji często mocno wieje i trzeba być gotowym na urwanie głowy i zimniejszą wodę. Do tego bliskość Rijeki, osłonięty wyspą kanał powoduje, że woda według różnych map na internetach uznawana jest tam za niskiej jakości.  W tym rejonie jest kilka kempingów pomiędzy magistralą a Adriatykiem - coś się wybierze.

edycja - nie ma gdzie iść na spacer, totalne odludzie. Na miejscu knajpa z opinią 2,6 a jak czytam komentarze to dramat.  Dla mnie tylko na nocleg w podróży. Na południe od Senj będzie lepiej.

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie temat wałkowany pewnie nie raz.

Prom z KRK Valbiska KRK na Cres, nasuwa mi się kilka organizacyjnych pytań więc licze że pomożecie

- Kupujecie bilet na prom online czy w budce przed promem?

Będe jechał w lipcu i mam obawy o korki i kolejke przed promem... Ile wcześniej być? idzię sprawnie czy jak jest moja godzina a kolejka stoi to jakoś tam mam podjechać, generalnie kwestia organizacyjna..

Czy oni na plac wpuszczają i ustawiamy się na ponumerowanych torach?

będę jechał z przyczepą, a prom to nowość wole uniknąć niespodzianek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, geodel napisał(a):

słuchajcie temat wałkowany pewnie nie raz.

Prom z KRK Valbiska KRK na Cres, nasuwa mi się kilka organizacyjnych pytań więc licze że pomożecie

- Kupujecie bilet na prom online czy w budce przed promem?

Będe jechał w lipcu i mam obawy o korki i kolejke przed promem... Ile wcześniej być? idzię sprawnie czy jak jest moja godzina a kolejka stoi to jakoś tam mam podjechać, generalnie kwestia organizacyjna..

Czy oni na plac wpuszczają i ustawiamy się na ponumerowanych torach?

będę jechał z przyczepą, a prom to nowość wole uniknąć niespodzianek.....

te promy kursują jak tramwaj  , nie ma potrzeby kupować biletów z wyprzedzeniem.

Generalnie zawsze wjeżdżamy z miejsca o ile nie trafisz na jakąś super kumulację przy zmianie turnusów to nie będziesz czekać dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Idzie zawsze sprawnie i obsługa kieruje gdzie masz wjechać i kiedy masz wyjechać. Często jest tak że zestawy z przyczepami i kampery puszczają na samym końcu, to normalne , musisz czekać na wskazanie obsługi robią to po to żeby powolne zestawy nie blokowały wąskiej i stromej drogi z promu " na wyspę" .

Jedyne na co zwróciłbym uwagę to żeby mieć gotówkę na zakup biletu bo czasem zdarzało się że terminale płatnicze w kasach nie działały ( problemy z zasięgiem) i przyjmowali płatność tylko gotówką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 16:05, Suzu4x4 napisał(a):

Jedyne na co zwróciłbym uwagę to żeby mieć gotówkę na zakup biletu bo czasem zdarzało się że terminale płatnicze w kasach nie działały ( problemy z zasięgiem) i przyjmowali płatność tylko gotówką.

Oj tak, warto mieć gotówkę. W zeszłym roku przy zjeździe z autostrady w Chorwacji też nie dało rady zapłacić kartą, więc zapłaciłem euro. Resztę też wydali mi w euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mars napisał(a):

Oj tak, warto mieć gotówkę. W zeszłym roku przy zjeździe z autostrady w Chorwacji też nie dało rady zapłacić kartą, więc zapłaciłem euro. Resztę też wydali mi w euro. 

No w tym roku € to jedyna waluta obowiązująca w CRO więc zniknie problem konieczności zakupu gotówki w kunach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał(a):

Ciekawy jestem czy Chorwaci  „zaokrąglą” sobie ceny przy zmiany waluty ?

nie ma z tym problemu, czasem jest taniej niż było w kunach. Cenniki na stronie jadrolinii a w sezonie czasami nie zmieścimy się na pierwsze dwa promy, kolejka miewa kilkaset pojazdów. Max 3-4 godziny, lub jechać na drugi prom z IStrii na Cres po sprawdzeniu kamer on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.