Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

27 minut temu, maarec napisał(a):

Dla spragnionych Chorwackiej kuchni polecam program na canal + a najlepiej w aplikacji... Jakubiak rozgryza Chorwację. 5 odcinków dostępne. 

Co-po-niektórzy już widzieli:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że mamy odpowiedzialny rząd - w przeciwieństwie do Chorwatów:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-morawiecki-o-euro-chaos-inflacyjny-w-chorwacji-jest-dla-nas-,nId,6525325

70% wzrost cen po wprowadzeniu euro...:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał(a):

Jak dobrze, że mamy odpowiedzialny rząd - w przeciwieństwie do Chorwatów:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-morawiecki-o-euro-chaos-inflacyjny-w-chorwacji-jest-dla-nas-,nId,6525325

70% wzrost cen po wprowadzeniu euro...:o

Podał przecież, że podpiera się informacjami medialnymi. Jak  nic pinokio dostał cynk z tvpis. Pewnie w wiadomościach mówili :). Dla niedowiarków polecam wejść w gazetki promocyjne np https://www.lidl.hr/ . Jak widać jajka po 9,8zł za 10 sztuk.  Człowiek myślący może wiele rzeczy zweryfikować w kilka minut. Reszta niech się naogląda, wystraszy i widzowie tvp niech nie jadą do Cro, będzie mniej kompromitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał(a):

Podał przecież, że podpiera się informacjami medialnymi. Jak  nic pinokio dostał cynk z tvpis. Pewnie w wiadomościach mówili :). Dla niedowiarków polecam wejść w gazetki promocyjne np https://www.lidl.hr/ . Jak widać jajka po 9,8zł za 10 sztuk.  Człowiek myślący może wiele rzeczy zweryfikować w kilka minut. Reszta niech się naogląda, wystraszy i widzowie tvp niech nie jadą do Cro, będzie mniej kompromitacji.

Zapewne te same jajka 31 grudnia kosztowały 5,80 zł za 10 sztuk. A więc jest wzrost o 70% i zapewne Pinokio (czy też jego źródło medialne) to wcześniej sprawdzili...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dodi napisał(a):

Ktoś z Was był końcem czerwca na Straško? Ciekawy jestem obłożenia w tym czasie 

my najczęściej tak jeżeliśmy, koniec czerwca początek lipca.

z reguły obłożenie 80-90% jeszcze się nie zdarzyło żeby nie było miejsca aczkolwiek te wszystkie "lepsze parcele" pozajmowane.

Generalnie im dalej od basenów i morza tym więcej miejsc do wyboru . W części  którą zaznaczyłem na mapie na zielono ( na górce ) dotychczas nigdy nie było problemu z miejscami  tyle że z stamtąd wszędzie daleko.

W części zaznaczonej na czerwono w tym okresie praktycznie wszystko pozajmowane,  zdarzają się pojedyncze wolne parcele w określonych przez recepcje terminach ( np na kilka dni). Dotychczas odbywało się to tak że  przyjeżdżając na recepcje określasz na ile dni chcesz zostać i dostajesz mapkę z zaznaczonymi parcelami które są w tym terminie dostępne , jedziesz oglądasz i  wybierasz .

Ponadto Straśko ma też strefy nieparcelowane gdzie dotychczas też zawsze były wolne miejsca.

Byłem tam kilka razy w tym terminie bez rezerwacji i zawsze znaleźliśmy coś co nam pasowało, w zeszłym roku pierwszy raz rezerwowaliśmy konkretne parcele ale to dla tego że  chcieliśmy mieć miejsca obok siebie na dwa tygodnie dla czterech rodzin i też nie było żadnego problemu.

MapCamp(1).thumb.jpg.a731e7b264e6ee01495b0e1a7e7311aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

my najczęściej tak jeżeliśmy, koniec czerwca początek lipca.

z reguły obłożenie 80-90% jeszcze się nie zdarzyło żeby nie było miejsca aczkolwiek te wszystkie "lepsze parcele" pozajmowane.

Generalnie im dalej od basenów i morza tym więcej miejsc do wyboru . W części  którą zaznaczyłem na mapie na zielono ( na górce ) dotychczas nigdy nie było problemu z miejscami  tyle że z stamtąd wszędzie daleko.

W części zaznaczonej na czerwono w tym okresie praktycznie wszystko pozajmowane,  zdarzają się pojedyncze wolne parcele w określonych przez recepcje terminach ( np na kilka dni). Dotychczas odbywało się to tak że  przyjeżdżając na recepcje określasz na ile dni chcesz zostać i dostajesz mapkę z zaznaczonymi parcelami które są w tym terminie dostępne , jedziesz oglądasz i  wybierasz .

Ponadto Straśko ma też strefy nieparcelowane gdzie dotychczas też zawsze były wolne miejsca.

Byłem tam kilka razy w tym terminie bez rezerwacji i zawsze znaleźliśmy coś co nam pasowało, w zeszłym roku pierwszy raz rezerwowaliśmy konkretne parcele ale to dla tego że  chcieliśmy mieć miejsca obok siebie na dwa tygodnie dla czterech rodzin i też nie było żadnego problemu.

MapCamp(1).thumb.jpg.a731e7b264e6ee01495b0e1a7e7311aa.jpg

Bardzo dziękuje ?

przy takim obłożeniu kempingu jest bardzo duży ruch na plaży? Jest spokój w nocy ?

pytam ponieważ na takich dużych bylem tylko poza sezonem (maj, wrzesień) w sezonie starałem się unikać dużych kempingów i jeździłem na małe , bez basenów i atrakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaża jak to plaża znalazłem  zdjęcie wykonane 29.06.2022 ok godz 14 :

504404321_WhatsAppImage2023-01-11at19_03_13.thumb.jpeg.9cc8c4ddb541e66762a22af7da5ca41e.jpeg

oczywiście bliżej "środka" kempingu gdzie są jakieś zabawy dla dzieci , aquaaerobik i inne atrakcje zagęszczenie na plaży jest większe ale i tak dużo mniejsze niż na Bałtyku w środku sezonu ;)

Więcej ludzi jest na basenie ale też nie ma problemu z rozłożeniem ręcznika czy wolnym stolikiem w  przy basenowym barze :

1726169495_WhatsAppImage2023-01-11at19_13.12(1).thumb.jpeg.c70fc6d9750fe04b9854e9e818381608.jpeg

1662922277_WhatsAppImage2023-01-11at19_13_12.thumb.jpeg.f5b6f8694b0364c777e8dd064dd1274e.jpeg

 

Straśko ma tą zaletę że jest to bardzo duży rozległy teren ( żeby pójść do sklepu czy piekarni na terenie kempingu warto mieć rower czy hulajnogę)  to takie autonomiczne miasteczko, jest kilka sklepów, piekarni, warzywniaków ,  czy wypożyczalni rowerów  czy sprzętu wodnego, budynków sanitarnych również jest spora ilość więc ten cały "ruch" się rozkłada w wielu miejscach i nie byliśmy tam nigdy "przytłoczeni" ilością ludzi jak np w UL , PdT czy Zatonie .

nawet jak pójdziesz brać prysznic czy zmywać naczynia  to tych stanowisk jest tyle że nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek musiał czekać.

Co do ciszy nocnej to po 23 kemping umiera słychać praktycznie tylko gdzieniegdzie pracę klimatyzatorów w przyczepach czy kamperach :-]

 

 

o, przypomniało mi się , rano w piekarni "Pan Pek" zawsze była kolejka , a potem kolejki już nie było, ale nie było juz wtedy większości smakołyków :-]

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał przecież, że podpiera się informacjami medialnymi. Jak  nic pinokio dostał cynk z tvpis. Pewnie w wiadomościach mówili :). Dla niedowiarków polecam wejść w gazetki promocyjne np https://www.lidl.hr/ . Jak widać jajka po 9,8zł za 10 sztuk.  Człowiek myślący może wiele rzeczy zweryfikować w kilka minut. Reszta niech się naogląda, wystraszy i widzowie tvp niech nie jadą do Cro, będzie mniej kompromitacji.
Jak tak patrzę i porównuję do czerwca 2022 roku to ceny te same. Mogą być drobne, ale nie większe niż 10 procent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dodi napisał(a):

Super ?. Woda była ciepła ?

Dla mnie zawsze było za zimno w czerwcu ale w 2022 woda była przyjemnie ciepła , pierwszy raz się tak trafiło.

Normalnie o tej porze w tych rejonach  do kąpieli w morzu czy snurkowania zakładam piankę 

w  zeszłym roku nawet na nartach czy wakeu pływaliśmy bez pianek .

45515411_WhatsAppImage2023-01-11at20_23.44(1).thumb.jpeg.ac686d8488773759ec891d3b27d1a3bf.jpeg

1320412319_WhatsAppImage2023-01-11at20_23_44.thumb.jpeg.5caac713dd417483f41e7c44d27d517c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomekk napisał(a):

Jak tak patrzę i porównuję do czerwca 2022 roku to ceny te same. Mogą być drobne, ale nie większe niż 10 procent.

Ja rezerwowałem Lanternę w tym roku w identycznym czasie co rok temu. Teraz ok. 495 EUR za tydzień, w zeszłym roku 430 EUR, ale w zeszłym miałem sporą zniżkę za nazbierane punkty w Valamarze. O ile dobrze pamiętam to cena bez zniżki to było jakieś 475 EUR. Czyli różnica byłaby ok. 4%.

No ale Mateuszek ma lepsze źródła i straszy 70% podwyżką przez przyjęcie EUR (Jacku wybacz:P).

Niewykluczone, że w tym roku będę już w maju w Chorwacji więc przekonam się jak sytuacja się ma przed sezonem i zaraportuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał(a):

Jak tak patrzę i porównuję do czerwca 2022 roku to ceny te same. Mogą być drobne, ale nie większe niż 10 procent.

masz na myśli ceny czego ? bo jeśli chodzi o kemping Straśko to w tym roku ceny są o  28 %  do 53% ( w zależności od pozycji) wyższe niż w zeszłym roku .

i tak porównując cennik z 2022 do 2023 opłata wzrosła o :

ok 28% (czerwiec) ,  33% (lipiec) za osobę dorosłą

ok 32%  (czerwiec) , 33% (lipiec) za parcelę  (pitch - gold zone)

a najwięcej za dzieci w wieku 7 do 11,99 lat bo aż o ok 45% ( w czerwcu ) do  53% ( w lipcu)  !!!

innych opłat nie przeliczałem ,  piszę na podstawie dokładnego porównania cen jakie płaciłem w czerwcu/lipcu 2022 do cennika z analogicznym okresem w 2023 jaki widnieje na stronie Straśko .

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.