Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zulos napisał:

czy ich system rozpoznawania rejestracji na autostradach

:niewiem:
Dawno to było? Ja nie zapłaciłem jakiegoś świstka co przyszedł w 2017, że niby jakiś mandat z Austrii (powinno iść przez polski sąd a nie jakieś świstki mi do skrzynki przysyłali, do dzis czekam na wezwane do zapłaty klepnięte przez polski sąd... chociaż chyba już nie przyjdzie, bo sie przedawniło). Jeździłem potem parę razy przez Austrię, jakieś dwa w roku i jednak nie wysłali po mnie hłelikłoptra. Jest mi smutno. To by było sie fajnie przelecieć takim hłelikłoptrem.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.12.2022 o 08:44, Zulos napisał:

No ja też już przeglądam ceny na wakacje 2023 i wygląda to nieciekawie.

Dla przykładu zupełnie chore ceny 5* kempingu Istra Premium Resort (w szczycie oczywiście) dla rodziny 2+2 z dziećmi 13 i 12 lat (czyli w zasadzie traktowane już jako dorosłe):

1. parcele:

- najtańsza - 142,44 EUR za dzień, czyli za tydzień - wychodzi 4686 zł - i to jest NAJTAŃSZA OPCJA NA KEMPINGU!!

- najdroższa (przy czym wcale to nie jest najdroższa, jaką oferuje kemping, bo te najdroższe są zarezerwowane w zasadzie na cały sezon z góry!) - 265,31 EUR za dzień, czyli za tydzień wychodzi zaledwie 8729 zł... za PARCELĘ!

2. Jeszcze ciekawiej jest z domkami:

- najtańszy - 363 EUR za dzień (po obniżce z 403 i co ciekawe - taniej niż najtańszy Glamping), czyli za tydzień 11943 zł,

- najdroższy - 1410,86 EUR za dzień, czyli za tydzień wychodzi 46418 zł, przy czym ta cena obejmuje śniadania i kolacje, bez wyżywienia to jedyne 41811 zł z czego wynika, że takie wyżywienie za tydzień to 4607 zł...

Tak że tak... Spieszcie się z rezerwacją - tak szybko odchodzą...Zwłaszcza ta okazyjna cena za tydzień na kempingu w kwocie 46.418 zł... Tak tanio już nie będzie:bevil:

Oczywiście to jest skrajny przypadek - nie ma droższego kempingu i to nie tylko w Chorwacji, ale chyba nad całym Adriatykiem:D

A może nawet nad całym Morzem Śródziemnym...

Oczywiście jest też druga strona medalu. W zeszłym roku nasz drugi pobyt w Chorwacji w połowie sierpnia (czyli szczyt) i wizyta na 5 kempingach od Peljesaca po Krk i wszystkie kempingi w cenach 45-65 EUR za dzień. Oczywiście bez aquaparków i innych wodotrysków. Ale za to na większości staliśmy tuż przy morzu.

To prawda, ISTRA miała być naszym celem na 2023 ale przy takich cenach dałem sobie spokój, jedziemy na Valkanelę, zaraz obok... ostatni tydzien czerwca i pierwszy lipca.

W 2022 byliśmy na Cikat, ceny były bardzo dobre. Szczególnie, że dzieciaki siedziały cały czas w aquaparku. Minuesm Cikat jest niestety konieczność dopłynięcia promem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

:niewiem:
Dawno to było? Ja nie zapłaciłem jakiegoś świstka co przyszedł w 2017, że niby jakiś mandat z Austrii (powinno iść przez polski sąd a nie jakieś świstki mi do skrzynki przysyłali, do dzis czekam na wezwane do zapłaty klepnięte przez polski sąd... chociaż chyba już nie przyjdzie, bo sie przedawniło). Jeździłem potem parę razy przez Austrię, jakieś dwa w roku i jednak nie wysłali po mnie hłelikłoptra. Jest mi smutno. To by było sie fajnie przelecieć takim hłelikłoptrem.

Austria w moim przypadku nie ma nic do tego - jako państwo i system. To Węgrzy - jeszcze przed jakąkolwiek próbą odzyskania ode mnie czegokolwiek (a zapłaciłbym im bez mrugnięcia) - sprzedali dług austriackiej firmie windykacyjnej, która nalicza sobie kilkaset procent kosztów odzyskiwania należności i zyga. Przez Austrię więc mogę sobie jeździć spokojnie:D

Zresztą ponoć na te praktyki jest mnóstwo skarg do instytucji unijnych.

Mnie ścigają za 2021 roku, więc w przyszłym roku będzie dopiero 2 lata. Nie wiem ile u nich przedawnia się takie wykroczenie i czy w ogóle jest wykroczeniem (sprawa karna), czy karą administracyjną. I mam to gdzieś - na Węgrów obraziłem się także z innych powodów (a właściwie nie na Węgrów tylko na ich dyktatorka), a że przez ostatnich kilkanaście lat jeździłem tam raz, czy dwa razy do roku, to mogę sobie przy okazji odpocząć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy bardzo sie cieszę że, wreszcie ruszył wątek "Chorwacja 2023". W tym roku do Chorwacji wybieramy się dwa razy,

- 28 kwietnia( 8 dni) Laterna  koszt rezerwacji ok 200 E i tu pytanie czy na początku maja na Laternie grzeją w basenach ? ( może też ktoś jedzie w tym czasie ?)

-25 czerwiec  na dwa tygodnie Straśko 

Czy w sytuacji zmiany waluty  wystarczy że będę miał Euro czy wskazane jest posiadanie Kun?

Wybiera się ktoś w tym terminie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert77 napisał:

Witajcie Koledzy bardzo sie cieszę że, wreszcie ruszył wątek "Chorwacja 2023". W tym roku do Chorwacji wybieramy się dwa razy,

- 28 kwietnia( 8 dni) Laterna  koszt rezerwacji ok 200 E i tu pytanie czy na początku maja na Laternie grzeją w basenach ? ( może też ktoś jedzie w tym czasie ?)

-25 czerwiec  na dwa tygodnie Straśko 

Czy w sytuacji zmiany waluty  wystarczy że będę miał Euro czy wskazane jest posiadanie Kun?

Wybiera się ktoś w tym terminie ? 

Na Lanternie byliśmy w czerwcu, więc tu nie pomogę, ale zorientuj się, czy w ogóle będzie czynny ten aquapark.

W przyszłym roku wskazane jest nieposiadanie kun. Nie wiem do końca jak to będzie - może inni wiedzą, bo przez 2 lata na pewno powinni kuny przyjmować w bankach na wymianę, ale czy będą mieli obowiązek przyjmować wszędzie indziej - w sklepach, restauracjach itd - tego nie wiem. Jeśli masz zaskórniaki to wydać trzeba, albo chciałby wymienić w banku, ale nie wiem, czy gdziekolwiek wymienią Ci w polskim kantorze kuny teraz - chyba po to, żeby się ich pozbyć, jak w ogóle ktoś zrobił zapas.

Co ciekawe - mi w kantorze walutowym przysłali jakiś czas temu informację, że jeśli nie wymienię kun do końca roku, to chyba przeliczą mi po jakiś tam kursie i zamykają od 1 stycznia rachunek w kunach.

W tym roku koszt parceli na Lanternie w ostatnim tygodniu czerwca w naszym układzie 2+2 to już 490 EUR z hakiem (70+ EUR za dobę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Zulos napisał:

W przyszłym roku wskazane jest nieposiadanie kun. Nie wiem do końca jak to będzie - może inni wiedzą, bo przez 2 lata na pewno powinni kuny przyjmować w bankach na wymianę, ale czy będą mieli obowiązek przyjmować wszędzie indziej - w sklepach, restauracjach itd - tego nie wiem.

Ambasada RP w Chorwacji mówi tak:

Cytat
Zmiana waluty w Chorwacji!
Z dniem 1 stycznia 2023 roku walutą obowiązującą w Chorwacji stanie się euro. Po wprowadzeniu euro płatności w kunach będą możliwe wyłącznie w dwutygodniowym okresie przejściowym tj. od 1 stycznia 2023 do 14 stycznia 2023, do godz. 24:00. Przy czym reszta będzie wydawana już wyłączenie w euro, wg stałego kursu 7,53450 kuny za 1 euro. Od 15 stycznia 2023 roku płatności będzie można dokonywać już wyłącznie w euro.
Jednocześnie w okresie 12 miesięcy od wprowadzenia euro jako oficjalnej waluty - tj. do końca 2023 roku - wymiany kun na euro w Chorwacji (wg stałego kursu 7,53450 kuny za 1 euro) będzie można dokonać w banku komercyjnym, przedstawicielstwach chorwackiej Agencji finansowej (FINA) oraz na poczcie (Hrvatska pošta d.d.). Za wymianę nie będzie pobierana prowizja.
Od 1 stycznia 2024 roku wymiany kuny na euro w Chorwacji będzie można dokonać wyłącznie w Narodowym Banku Chorwackim (HNB). Za wymianę nie będzie pobierana prowizja.
⚠️Uwaga: co do ewentualnej możliwości wymiany kun na euro w Polsce prosimy kontaktować się z bankami lub kantorami w Polsce - nie mamy informacji czy taka operacja będzie w ogóle możliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Na Lanternie byliśmy w czerwcu, więc tu nie pomogę, ale zorientuj się, czy w ogóle będzie czynny ten aquapark.

W przyszłym roku wskazane jest nieposiadanie kun. Nie wiem do końca jak to będzie - może inni wiedzą, bo przez 2 lata na pewno powinni kuny przyjmować w bankach na wymianę, ale czy będą mieli obowiązek przyjmować wszędzie indziej - w sklepach, restauracjach itd - tego nie wiem. Jeśli masz zaskórniaki to wydać trzeba, albo chciałby wymienić w banku, ale nie wiem, czy gdziekolwiek wymienią Ci w polskim kantorze kuny teraz - chyba po to, żeby się ich pozbyć, jak w ogóle ktoś zrobił zapas.

Co ciekawe - mi w kantorze walutowym przysłali jakiś czas temu informację, że jeśli nie wymienię kun do końca roku, to chyba przeliczą mi po jakiś tam kursie i zamykają od 1 stycznia rachunek w kunach.

W tym roku koszt parceli na Lanternie w ostatnim tygodniu czerwca w naszym układzie 2+2 to już 490 EUR z hakiem (70+ EUR za dobę)...

Co do basenów to nigdzie nie ma informacji - napisałem wiadomość do Valmar zobaczymy co napiszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś potwierdzić ustrzelone przeze mnie informacje, jakże ważne dla wszystkich wybierających się do Chorwacji w czerwcu, jakoby ferie zielonoświątkowe w większości landów (i najpóźniej) kończyły się 10 czerwca (liczę sobotę, bo wtedy jest exodus z kempingów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zulos napisał:

A czy może ktoś potwierdzić ustrzelone przeze mnie informacje, jakże ważne dla wszystkich wybierających się do Chorwacji w czerwcu, jakoby ferie zielonoświątkowe w większości landów (i najpóźniej) kończyły się 10 czerwca (liczę sobotę, bo wtedy jest exodus z kempingów)?

Sprawdź kiedy nie działa acsi np na cikat i już będziesz wiedział.

Revolut już kun nie akceptuje. Przeliczył na euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zulos napisał:

A czy może ktoś potwierdzić ustrzelone przeze mnie informacje, jakże ważne dla wszystkich wybierających się do Chorwacji w czerwcu, jakoby ferie zielonoświątkowe w większości landów (i najpóźniej) kończyły się 10 czerwca (liczę sobotę, bo wtedy jest exodus z kempingów)?

Takie info znalazłem:

 

Lista terminów ferii zielonoświątkowych w poszczególnych krajach związkowych w 2023 roku

  • 30.05 – 09.06 Badenia-Wirtembergia
  • 30.05 – 09.06 Bawaria
  • 30.05 Berlin
  •  Brandenburgia
  • 30.05 Brema
  • 15.05 – 19.05 Hamburg
  •  Hesja
  • 26.05 – 30.05 Meklemburgia-Pomorze Przednie
  • 30.05 Dolna Saksonia
  • 30.05 Nadrenia Północna-Westfalia
  • 30.05 – 07.06 Nadrenia-Palatynat
  •  Kraj Saary
  • 19.05 Saksonia
  • 15.05 – 19.05 Saksonia Anhalt
  • 19.05 – 20.05 Schleswig-Holstein
  • 19.05 Turyngia

Lista terminów letnich wakacji szkolnych w 2023 roku

  • 27.07 – 09.09 Badenia-Wirtembergia
  • 31.07 – 11.09 Bawaria
  • 13.07 – 25.08 Berlin
  • 13.07 – 26.08 Brandenburgia
  • 06.07 – 16.08 Brema
  • 13.07 – 22.08 Hamburg
  • 24.07 – 01-09 Hesja
  • 17.07 – 26.08 Meklemburgia-Pomorze Przednie
  • 06.07 – 16.08 Dolna Saksonia
  • 22.06 – 04.08 Nadrenia Północna-Westfalia
  • 24.07 – 01.09 Nadrenia-Palatynat
  • 24.07 – 01.09 Kraj Saary
  • 10.07 – 18.08 Saksonia
  • 06.07 – 16.08 Saksonia Anhalt
  • 17.07 – 26.08 Schleswig-Holstein
  • 10.07 – 19.08 Turyngia
11 godzin temu, maarec napisał:

Sprawdź kiedy nie działa acsi np na cikat i już będziesz wiedział.

Mam wrażenie, że teraz ACSI przestaje działać w oderwaniu od tych ferii niemieckich. Kiedyś wyraźnie w czerwcu był okres nieobowiązywania i potem znów zniżki do końca czerwca/początku lipca.

Może przeglądali statystyki i już wiedzą, że kierunek z PL tak samo ważny jak z DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Takie info znalazłem:

 

Lista terminów ferii zielonoświątkowych w poszczególnych krajach związkowych w 2023 roku

  • 30.05 – 09.06 Badenia-Wirtembergia
  • 30.05 – 09.06 Bawaria
  • 30.05 Berlin
  •  Brandenburgia
  • 30.05 Brema
  • 15.05 – 19.05 Hamburg
  •  Hesja
  • 26.05 – 30.05 Meklemburgia-Pomorze Przednie
  • 30.05 Dolna Saksonia
  • 30.05 Nadrenia Północna-Westfalia
  • 30.05 – 07.06 Nadrenia-Palatynat
  •  Kraj Saary
  • 19.05 Saksonia
  • 15.05 – 19.05 Saksonia Anhalt
  • 19.05 – 20.05 Schleswig-Holstein
  • 19.05 Turyngia

Lista terminów letnich wakacji szkolnych w 2023 roku

  • 27.07 – 09.09 Badenia-Wirtembergia
  • 31.07 – 11.09 Bawaria
  • 13.07 – 25.08 Berlin
  • 13.07 – 26.08 Brandenburgia
  • 06.07 – 16.08 Brema
  • 13.07 – 22.08 Hamburg
  • 24.07 – 01-09 Hesja
  • 17.07 – 26.08 Meklemburgia-Pomorze Przednie
  • 06.07 – 16.08 Dolna Saksonia
  • 22.06 – 04.08 Nadrenia Północna-Westfalia
  • 24.07 – 01.09 Nadrenia-Palatynat
  • 24.07 – 01.09 Kraj Saary
  • 10.07 – 18.08 Saksonia
  • 06.07 – 16.08 Saksonia Anhalt
  • 17.07 – 26.08 Schleswig-Holstein
  • 10.07 – 19.08 Turyngia

Mam wrażenie, że teraz ACSI przestaje działać w oderwaniu od tych ferii niemieckich. Kiedyś wyraźnie w czerwcu był okres nieobowiązywania i potem znów zniżki do końca czerwca/początku lipca.

Może przeglądali statystyki i już wiedzą, że kierunek z PL tak samo ważny jak z DE?

przykładowo Cikat robi przerwę zgodnie ze screenem, wydaje mi się, że oni mocno na to patrzą - przynajmniej najlepsze campingi na północy gdzie Niemcy mają kilka godzin jazdy.

obraz.png.7f64ac2da07b3b5e421060c930247d03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zulos napisał:

A czy może ktoś potwierdzić ustrzelone przeze mnie informacje, jakże ważne dla wszystkich wybierających się do Chorwacji w czerwcu, jakoby ferie zielonoświątkowe w większości landów (i najpóźniej) kończyły się 10 czerwca (liczę sobotę, bo wtedy jest exodus z kempingów)?

Dokładnie tak jest, te poniższe są najważniejsze:

5 godzin temu, filipert napisał:
  • 30.05 – 09.06 Badenia-Wirtembergia
  • 30.05 – 09.06 Bawaria

Oba landy razem to jest ok 25mln ludności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

Może przeglądali statystyki i już wiedzą, że kierunek z PL tak samo ważny jak z DE?

szczerze?   wątpię.

myślę że karawaningowców  z PL korzystających z ACSI  jest mniej niż kilka %  w stosunku do karawaningowców z DE .

owszem Polaków jeździ sporo do CRO ale 90% z nich nie na kempingi ;)

oczywiście to moje niczym oprócz własnych obserwacji nie podparte przypuszczenia :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.