Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie w trzech miejscach ,tylko jak stoi na kołach to są jeszcze amortyzatory ,które część oporu biorą na siebie tak samo z oponą ona też pochłania trochę ciężaru?

A tak to stoi na sztywno bezpośrednio podparte na osi ,zastanawia mnie czy nie zrobi się kołyska z tej osi :niewiem:

Pierwsza Budka to i wiele znaków zapytania ??? :) nie chciałbym na wiosne mieć problemu ,który sam sobie zgotuje stąd moje wątpliwości ?? :niewiem:

 

Wojtek zabierz ja do domu a dokładnie do dużego pokoju tam jej będzie super ale otwieraj okna nie może stać w zaduchu ! Ja chyba tak zrobię! Hi ! Hi ! POZDRAWIAM !!!

Edytowane przez Szafa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek zabierz ja do domu a dokładnie do dużego pokoju tam jej będzie super ale otwieraj okna nie może stać w zaduchu ! Ja chyba tak zrobię! Hi ! Hi ! POZDRAWIAM !!!

 

oj uważaj, bo jeszcze tak zrobi 270635636-JUMP2.gif

 

 

Wojtek co do zimowania: ilu jest ludzi tyle opinii hehe(1).gif ja osobiście nie podkładam nic pod oś, nie zdejmuję kół i jest dobrze. Przyczepa stoi pod dachem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek zabierz ja do domu a dokładnie do dużego pokoju tam jej będzie super ale otwieraj okna nie może stać w zaduchu ! Ja chyba tak zrobię! Hi ! Hi ! POZDRAWIAM !!!

 

Oj Marek , Marek :) Ciebie to się zawsze żarciki trzymają :):)

Pozdrawiam , ucałuj Kasie :calus:

 

oj uważaj, bo jeszcze tak zrobi :jump:

 

 

Wojtek co do zimowania: ilu jest ludzi tyle opinii hehe%281%29.gif ja osobiście nie podkładam nic pod oś, nie zdejmuję kół i jest dobrze. Przyczepa stoi pod dachem .

 

W końcu ją zabiore do tego pokoju :jump:

Zazdroszczę Ci że masz daszek dla swojej budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulak - ja w tamtym roku postawiłem tak samo. Nie widzę w tym nic złego. To, że nowe budki stoją pod chmurką i na kołach - wcale mnie nie interesuje. Bo jakie to dla mnie ma znaczenie?

w tym roku zostawiłem budkę na kołach, ale odciążyłem amory i oponki. Oczywiście materace w górze, szafki, lodówka i drzwiczki pootwierane. Jedno okno rozszczelnione.

W tym roku porządnie umyłem budkę. Na wiosnę planuję zakupić płyn do zacieków i zrobić to jeszcze porządniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co roku myję dokładnie skorupę na wiosnę. Stosowałem rożne płyny, ale od lat tylko meglio, jest super skuteczny, zmywa nawet stary, żółty brud i wszelkie atrakcje po owadach. Pozdrawiam. E.T. Często jest do kupienia na stacjach paliw.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk dziekuję za konkretną pomoc :dzieki:

Jak pisałem już , co my początkujący karawaningowcy zrobilibyśmy bez takich Gości jak Grzegorz

Wciąż pytania i pytanie nie raz nie za mądre :) jak się spojrzy wstecz :)

Dzięki za cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :)

A oto moja sugestia na temat tanich plandek .Mianowicie 4 tyg temu kupiłem i zamontowałem :) na swojej budce plandeke z marketu cena 70zł 5x8m

Na dachu położyłem styropian w pasach po bogach ,a żeby był przewiew(cyrkulacja powietrza :) Plandeka nawet nie za mocno napięta wszytko jak na leży.

Ale po jakimś czasie 2 tyg zobaczyłem że w miejscach w ktorych przylegała do przyczepy zaczyna sie przecierać ,niestety :(

A wiec jak to sie mówi szkłem sie d...y nie podetrze ,chciałem zaoszczędzić na taniej plandece i sie nie dało :)

Teraz poczekam aż się przetrze do końca i chyba tą zimę pozostawię bez plandeki tym bardziej ,że jak widać na razie zima sie nie spieszy do nas :)

i tak zadanie plandeki miało być głowienie przed zabrudzeniami z pobliskich domów ,bo ludzie różnymi rzeczami w piecu palą ???

post-8079-0-16567600-1324295369_thumb.jpg

post-8079-0-45742000-1324295454_thumb.jpg

post-8079-0-31264600-1324295577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

A oto moja sugestia na temat tanich plandek .Mianowicie 4 tyg temu kupiłem i zamontowałem :) na swojej budce plandeke z marketu cena 70zł 5x8m

Na dachu położyłem styropian w pasach po bogach ,a żeby był przewiew(cyrkulacja powietrza :) Plandeka nawet nie za mocno napięta wszytko jak na leży.

Ale po jakimś czasie 2 tyg zobaczyłem że w miejscach w ktorych przylegała do przyczepy zaczyna sie przecierać ,niestety :(

A wiec jak to sie mówi szkłem sie d...y nie podetrze ,chciałem zaoszczędzić na taniej plandece i sie nie dało :)

Teraz poczekam aż się przetrze do końca i chyba tą zimę pozostawię bez plandeki tym bardziej ,że jak widać na razie zima sie nie spieszy do nas :)

i tak zadanie plandeki miało być głowienie przed zabrudzeniami z pobliskich domów ,bo ludzie różnymi rzeczami w piecu palą ???

 

Ja też mam naciągniętą plandekę na przyczepę i przeciera się na bagażniku rowerowym. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w ostatni weekend by już dawno poleciała jakbym zostawił z przodu i z tyłu nie zawiniętą pod spód przyczepy. I tak wyglądała jak wielki balon tak wiało ale się trzyma dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam naciągniętą plandekę na przyczepę i przeciera się na bagażniku rowerowym. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w ostatni weekend by już dawno poleciała jakbym zostawił z przodu i z tyłu nie zawiniętą pod spód przyczepy. I tak wyglądała jak wielki balon tak wiało ale się trzyma dalej.

 

Zgadza sie w weekend u mnie też wiało jak cholera musiałem gumami podpiąć .

Zastanawiam się nad kupnem porządnego pokrowca,ale to już w przyszłym roku, nie ukrywam że taki pokrowiec to nie mało kosztuję a i tak w końcu sie zniszczy?

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie w weekend u mnie też wiało jak cholera musiałem gumami podpiąć .

Zastanawiam się nad kupnem porządnego pokrowca,ale to już w przyszłym roku, nie ukrywam że taki pokrowiec to nie mało kosztuję a i tak w końcu sie zniszczy?

 

Ja chyba też zainwestuje na przyszłą zimę. Może z tym zniszczeniem nie będzie tak tragicznie bo on przylega ładnie do przyczepki i nie będzie przez to tak bardzo narażony na przetarcia czy też przerwania - przynajmniej mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

A oto moja sugestia na temat tanich plandek .Mianowicie 4 tyg temu kupiłem i zamontowałem :) na swojej budce plandeke z marketu cena 70zł 5x8m

Na dachu położyłem styropian w pasach po bogach ,a żeby był przewiew(cyrkulacja powietrza :) Plandeka nawet nie za mocno napięta wszytko jak na leży.

Ale po jakimś czasie 2 tyg zobaczyłem że w miejscach w ktorych przylegała do przyczepy zaczyna sie przecierać ,niestety :(

A wiec jak to sie mówi szkłem sie d...y nie podetrze ,chciałem zaoszczędzić na taniej plandece i sie nie dało :)

Teraz poczekam aż się przetrze do końca i chyba tą zimę pozostawię bez plandeki tym bardziej ,że jak widać na razie zima sie nie spieszy do nas :)

i tak zadanie plandeki miało być głowienie przed zabrudzeniami z pobliskich domów ,bo ludzie różnymi rzeczami w piecu palą ???

 

Cześc-taką plandekę to musisz porządnie naciągnąc.W innym przypadku to wiatr Ci ją porozrywa.U mnie jest taka sama już 10 lat i wytrzymuje.Wywietrznik na dachu cały czas otwarty to i wietrzenie jest wystarczające,wilgoci ani smrodku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.