Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Adrię przykrytą plandeką, ale luźno i plandeka odwrotnie niż u dzikuska, czyli bardziej przykryte boki, a z przodu i z tyłu powietrze miało dostęp, w słoneczne dni otwierałem drzwi i okna a na co dzień były rozszczelnione a daszek uchylony.

Wszystkie materace i oparcia były złożone na środku cepki a nie przy ściankach.

materace zabrane,szafki otwarte ,jutro poprawię plandekę.....a co się tyczy zmiany ...hmmm...jeśli dzikom spodoba się :serducha: spędzanie wakacji(i nie tylko)z ogonem....to zmiana holownika i przyczepy....to tylko kwestia czasu :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materace zabrane,szafki otwarte ,jutro poprawię plandekę.....a co się tyczy zmiany ...hmmm...jeśli dzikom spodoba się :serducha: spędzanie wakacji(i nie tylko)z ogonem....to zmiana holownika i przyczepy....to tylko kwestia czasu :slina:

 

 

 

 

Często poruszany problem z plandekami -rysowanie szyb i boków przyczepy !Przyczyna- wiatr i ostry materiał !Spróbuj czymś zabezpieczyć np. stary koc folia strecz głównie okna!Ja chyba jeszcze zaliczę zlocik Mikołajkowy i dopiero się za to wezmę!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając Wasze wypowiedzi na temat zimowanie przyczepy już sam nie wiedziałem czy mam zdejm ować koła?? Czy nie?? Tyleż samo za co i przeciw :niewiem:

Ale w końcu zdjąłem i podparłem pod oś.Chyba dobrze ??? :niewiem: Zerknijcie swoimi wprawnymi oczami i dajcie znać jak bym ,coś zrobił nie tak :)

post-8079-0-72247400-1322982085_thumb.jpg

post-8079-0-45229400-1322982116_thumb.jpg

post-8079-0-23283100-1322982134_thumb.jpg

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ściągam. Czy ktoś z szanownych kolegów widział kiedykolwiek plac z nowymi przyczepami, które sobie stoją i czekają na klientów? Żadna z przyczep nie ma ściągniętych kół, a czasami stoją bardzo długo. Czasami ją przetoczę. Żadnych plandek lub innych ochraniaczy nie używam - fakt po zimie trzeba się trochę napracować aby domyć zacieki ale nigdy nie miałem wilgoci w środku ani innych niespodzianek. Przyczepa podparta na łapach - przy niższych temp. ciśnienie trochę spada w kołach więc następuje lekkie odciążenie osi i amorów. Moim zdaniem największym wrogiem jest ostre słońce no i może woda po której następuje ostry mróz. Reszta nie powinna działać negatywnie na przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza również odstawiona do snu zimowego(do specialnie wybudowanej wiaty) - koła tylko zmieniliśmy na stare,a materace zabrane w ciepłe miejsce.Teraz pozostało nam czekać na cieplejsze dni i nowy sezon -pozdrawiamy wszystkich pozytywnie zakręconych karawaningowców i do zobaczenia na szlakach i zlotach w roku 2012

post-4751-0-93851600-1323164698_thumb.jpg

post-4751-0-32868500-1323164785_thumb.jpg

post-4751-0-56521800-1323164847_thumb.jpg

post-4751-0-71355800-1323164864_thumb.jpg

post-4751-0-42390300-1323164883_thumb.jpg

post-4751-0-52118500-1323164907_thumb.jpg

Edytowane przez Werusie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy podparciu osi chyba nie warto ściągać kół ? w sumie po co i tak nie dotykają podłoża .. w środku pootwierałem szafki i lodówkę ... materace postawiłem pionowo i nic specjalnego nie robię ... nawet nie okrywam z zewnątrz w końcu to przyczepa jak dała radę 20 lat przetrwać to i kolejne 10 wytrzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając Wasze wypowiedzi na temat zimowanie przyczepy już sam nie wiedziałem czy mam zdejm ować koła?? Czy nie?? Tyleż samo za co i przeciw :niewiem:

Ale w końcu zdjąłem i podparłem pod oś.Chyba dobrze ??? :niewiem: Zerknijcie swoimi wprawnymi oczami i dajcie znać jak bym ,coś zrobił nie tak :)

 

 

 

Koledzy oceńcie czy dobrze podparłem budke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wg mnie dobrze podstawa żeby była dobrze wypoziomowana

 

 

co do poziomu to jest lekkic sadek do przodu (specjalnie dla ułatwienia spływania deszczówki) natomiast mierząc poziomicą w poprzek przyczepy jest lekka różnica ok 2 , 3 cm jedna strona jest wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie jeszcze czy nie podeprzeć na środku osi ??

 

A jak stawiasz przyczepę na kempingu to jak jest podparta ?? Na kołach i na kółku manewrowym( łapy tylko lekko podpierają) i nie ma więcej punktów podparcia, więc po co kombinować?? No chyba że się koledze nudzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stawiasz przyczepę na kempingu to jak jest podparta ?? Na kołach i na kółku manewrowym( łapy tylko lekko podpierają) i nie ma więcej punktów podparcia, więc po co kombinować?? No chyba że się koledze nudzi :]

 

 

Zgadza sie w trzech miejscach ,tylko jak stoi na kołach to są jeszcze amortyzatory ,które część oporu biorą na siebie tak samo z oponą ona też pochłania trochę ciężaru?

A tak to stoi na sztywno bezpośrednio podparte na osi ,zastanawia mnie czy nie zrobi się kołyska z tej osi :niewiem:

Pierwsza Budka to i wiele znaków zapytania ??? :) nie chciałbym na wiosne mieć problemu ,który sam sobie zgotuje stąd moje wątpliwości ?? :niewiem:

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.