Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

To była okrutna i nierówna walka z zagospodarowaniem wnęki nad szoferką. Ta wnęka wykończyła mnie kilka razy, nie wiem ile godzin pochłonęła, ale chyba z 30, a z przerwami na czekanie na kolejne zamawiane brakujące elementy to chyba z 2 miesiące. Co chwila brakowało jakiejś pierdołki: a to śrubki o odpowiednie długości, a to płyty górnej,  a to płyty czołowej, a to kolejnej śrubki o takiej samej długości ale innej średnicy, co chwila coś nie pasowało, a tokablel od monitora akumulatora przeszkadzał, trzeba było poprowadzić inaczej, kilka szablonów z kartonu, potem przycinanie tych wszystkich elementów. Chyba za karę ;)

No ale w końcu jest, choć jeszcze brakuje do szczęścia czegoś co spowodowało by, że by się była w stanie sama utrzymać w pozycji otwartej,  może jakieś sprężyny gazowe, nie za bardzo mam pomysł jak by je tutaj zamontować..

No ale ogólnie rzecz biorąc na razie się trzyma..
 

1702147458567.jpg

1702147458577.jpg

1702147458587.jpg

wszystkie użyte elementy ważą niecałe 6kg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeszcze nie teraz. front szafki zamocowałem tak, że można odkręcić 10 śrubek i zdemontować gródź, a potem przykręcić z powrotem szafkę, podmieniając 5 dolnych śrubek na krótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To była okrutna i nierówna walka z zagospodarowaniem wnęki nad szoferką. Ta wnęka wykończyła mnie kilka razy, nie wiem ile godzin pochłonęła, ale chyba z 30, a z przerwami na czekanie na kolejne zamawiane brakujące elementy to chyba z 2 miesiące. Co chwila brakowało jakiejś pierdołki: a to śrubki o odpowiednie długości, a to płyty górnej,  a to płyty czołowej, a to kolejnej śrubki o takiej samej długości ale innej średnicy, co chwila coś nie pasowało, a tokablel od monitora akumulatora przeszkadzał, trzeba było poprowadzić inaczej, kilka szablonów z kartonu, potem przycinanie tych wszystkich elementów. Chyba za karę ;)

No ale w końcu jest, choć jeszcze brakuje do szczęścia czegoś co spowodowało by, że by się była w stanie sama utrzymać w pozycji otwartej,  może jakieś sprężyny gazowe, nie za bardzo mam pomysł jak by je tutaj zamontować..

No ale ogólnie rzecz biorąc na razie się trzyma..
 

1702147458567.jpg

1702147458577.jpg

1702147458587.jpg

 

wszystkie użyte elementy ważą niecałe 6kg

Spokojnie :) jeszcze będziesz przerabiał :) … jeden wyjazd wiosną lub zimą i sam dojdziesz do wniosku, że wentylacja musi być bo inaczej zawartość będzie tonęła w wodzie. … ja właśnie przerabiam webasto i szafki szykując się na wyjazd 25.12 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy też szafkę nad szoferką. W drzwiczkach poprzednik zamontował zawiasy , które po otwarciu utrzymują ściankę otwartą aż do manualnego zamknięcie. Niestety nie wiem jak się nazywają.Blokuje je przed otwarciem przycisk taki lub działający na tej zasadzie :

PRZYCISK DO ZAMKA MEBLOWEGO PUSH LOCK LILIE

Kiedyś widziałam je w Bricomar.. za kilka zł. Mamy je w każdej szafce i są przez praiwe 4 lata skuteczne.

Poprzedni właściciel był stolarzem i wiedział co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

po 3 cm styropianu ma z każdej strony, myślisz, że dalej będzie się skraplać?

Bardziej się boję, że te zawiaski puszczą i drzwiczki spadną..

 

Ja mam sandwich 4,5 cm i też jest ok w temacie przemarzania. Skraplanie u mnie pojawia się zazwyczaj na styku zimą i ciepła :) stelaż aluminiowy i mostki cieplne ( to akurat idealnie wyeliminowałem dodatkowym korkiem, który dla żony jest elementem estetycznym a dla mnie izolacyjnym) ale w środku mam też profile aluminiowe oraz w narożnikach budy kątowniki Alu wzmacniające konstrukcje właśnie w szafkach. Tam temat skropleń  załatwia  wentylacja … Ruch powietrza wygrzanego przez webasto powoduje że para wodna wydychana przez dwie osoby - a po nocy jest tego naprawdę dużo nie  osiada a wentylator zewnętrzny wyciągowy idealnie dopełnia temat wilgoci. Jak skończę modernizację webasto opiszę to w wątku Pickampera.

12 godzin temu, Misio napisał(a):

Gdzie ruszasz? ?

Chcemy pojechać ponownie do Włoch sprawdzić jak od Werony w dół wygląda zima … może Sycylia jak będzie zimno w Bari lub nawet Malta … zobaczymy co przyniesie pogoda. W aucie został mi tylko przegląd reszta zmian jest już ukończona :). Po przebojach z lifepo4 w temp minusowych zamontowałem monitor akumulatora ale o tym również później by nie zaśmiecaj @Łza Włóczynutka wątku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To była okrutna i nierówna walka z zagospodarowaniem wnęki nad szoferką. Ta wnęka wykończyła mnie kilka razy, nie wiem ile godzin pochłonęła...

 

 

18 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Będziesz usuwał ścianę grodziową?

 

16 godzin temu, bozka napisał(a):

Mamy też szafkę nad szoferką. W drzwiczkach poprzednik zamontował zawiasy...

My z kolei mamy półeczkę nad fotelami z przodu, bez żadnych drzwiczek. Sprawdza się doskonale - trzymamy tam maty termiczne do szyb w kabinie kierowcy, kurtki, spray na niedźwiedzie, wenty do przednich drzwi i mam tam wzmacniasz sygnału GSM. Grodzi nie było w naszym vanie nigdy, nie jest tu wymagana przez prawo, więc jest dostępna jako opcja. Ułatwia to w pewnym stopniu zabudowę. Link do filmu z półeczką w naszym Transicie.

A tak przy okazji przypominam, że zjawię się w najbliższą sobotę osobiście podziwiać postęp prac... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trucker Hiob napisał(a):

 

 

My z kolei mamy półeczkę nad fotelami z przodu, bez żadnych drzwiczek. Sprawdza się doskonale - trzymamy tam maty termiczne do szyb w kabinie kierowcy, kurtki, spray na niedźwiedzie, wenty do przednich drzwi i mam tam wzmacniasz sygnału GSM. Grodzi nie było w naszym vanie nigdy, nie jest tu wymagana przez prawo, więc jest dostępna jako opcja. Ułatwia to w pewnym stopniu zabudowę. Link do filmu z półeczką w naszym Transicie.

A tak przy okazji przypominam, że zjawię się w najbliższą sobotę osobiście podziwiać postęp prac... :P

tym potwierdzasz tylko moje doświadczenia. Siatka to idealna wentylacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Misio napisał(a):

Gdzie ruszasz? ?

Wiem, wiem, nie do mnie pytanie, ale przy okazji pochwalę się, że udało się nam zarezerwować fajny kemping niedaleko Key West na Florydzie. A ponieważ coraz więcej ludzi z Polski jeździ na wakacje do USA, to zacząłem o tym nowy temat i nagrałem film:  

 

3 godziny temu, rtwppk napisał(a):

tym potwierdzasz tylko moje doświadczenia. Siatka to idealna wentylacja :) 

Mówiąc o wentylacji, mamy wiatraczek nad łóżkiem, mamy wenty do bocznych szyb, mamy klimę na dachu i MaxxFana, ale gdy nie jesteśmy w lecie w Arizonie, gdzie i w nocy jest grubo pnad 30C, to w praktyce najlepiej sprawdza się uchylone okienko przy łóżku i MaxxFan włączony na "wywiew". Wtedy mamy lekką bryzę we wnętrzu vana, a gdy zaczyna być zbyt chłodno, wystarczy boczne okienko przymknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2023 o 22:46, bozka napisał(a):

Mamy też szafkę nad szoferką. W drzwiczkach poprzednik zamontował zawiasy , które po otwarciu utrzymują ściankę otwartą aż do manualnego zamknięcie

Jak kiedyś będziesz w autku to, -jesli jest taka możliwość-proszę o fotkę, zobaczę czy będą pasowały, poszukam.

 

W dniu 10.12.2023 o 11:33, rtwppk napisał(a):

powoduje że para wodna wydychana przez dwie osoby - a po nocy jest tego naprawdę dużo

Jeszcze więcej jest w powietrzu, taką porą roku jak teraz wilgotność powietrza na polu oscyluje wokół 80%, więc niewiele mniej niż w lasach deszczowych ;)

W dniu 10.12.2023 o 15:38, Trucker Hiob napisał(a):

My z kolei mamy półeczkę nad fotelami z przodu, bez żadnych drzwiczek. Sprawdza się doskonale

Mieliśmy tak do niedawna ,- założyłem tylko rozciągliwą siateczkę do przytrzymywania ładunku na gumkach, żeby rzeczy nie wypadkały (a było puchane na full) i tak przejeździliśmy z 5000km. Dla mnie jednak zamykane drzwiczki będą nieco poręczniejsze niż siatka. A bez by jednaki wypadały rzeczy, my tam mieliśmy głównie ubrania, więc sporo luźnych rzeczy.


Przyszły materace.zip, w pudełkach 30x30x50cm XD.

1702409678760.thumb.jpg.6fb3d938a5c11a376eb6fb6cc9470f0c.jpg

właśnie rozkompresowują się.

1702409114642.thumb.jpg.65856d85db2cbb31897f871c7cfffd48.jpg

1702409114626.thumb.jpg.3647f6161225a8cd837582defcc4bcff.jpg

W końcu nie zamówiłem na materacezgór. Legendy o sknerach górolach są głeboko umotywowane - chcieli po 1000zł za sztukę, podczas gdy standardowy taki materac tego samego typu kosztuje ~300zł,  Wbudowany szkot się aktywował i zamówiłem standardowe i (tak jak ktoś sugerował wyżej) sam dotnę.
Zaoszczędzone 1400zł wydam na alkohol, narkotyki i prostytutki. Mszę w intencji włóczywoza. Podatki i ZUS...
Mam już szablon do przycięcia wystarczy zsunąć nieco pokrowiec i odciąć mały schodek. Popytam lokalnie, może się znajdzie jakiś miejscowy krawiec/krawcowa która by by przeszyła pokrowce, ostatecznie można też zawinąć pod spód nadmiar bez doszywania. 

1702409879064.thumb.jpg.f399f25be1f6534edce7bad34a5bb103.jpg
 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jeszcze więcej jest w powietrzu, taką porą roku jak teraz wilgotność powietrza na polu oscyluje wokół 80%, więc niewiele mniej niż w lasach deszczowych ;)

Ale to jest wilgotność względna, czyli wystarczyło by podgrzać powietrze, a "procenty" spadną, pomimo tego, że zawartość wody w powietrzu będzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycięte, w sumie to nie wiem czy jest koneczność przeszywania pokrowców. I tak na to pojdą jakieś przescieradła na gumkach.

IMG_20231214_193858.thumb.jpg.4ed6f18f602d272c49e13f704b02645e.jpg

(Te kawałki płyt PIR po bikach udają grubość izolacji, której jeszcze nie ma ?)

Poprawiłem też ramkę do okna - wtedy we wakacje, metalowa ramka okna była przykręcana.2 dni przed wyjazdem, natomiast ta plastikowa z moskitierą/roletką już na wyjeździe, bo brakło czas przed.  zrobione było na szybko, nieodpowiednimi wkrętami, bo brakło... przez co całość była nieco krzywo i blokowała się w 2 miejscach, bo nie było czasu i warunków na precyzyjne dopasowywanie.

Teraz wszystko zdemontowalem, poprawiłem i porzymocowalem na spokojnie jak należy.

 

Trochę mnie temperatura blokuje, nie mogę ani izolować ani wklejać okien, do wszystkiego potrzeba +5 przez pół doby, dobę, na razie spada poniżej zera co noc.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.