Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelkowania ciąg dalszy.
Łądowarka BlueSmart 30 ma 3 odizolowane galwanicznie wyjścia, co można wykorzystać do ładowania 3 odseparowanych akumulatorów. Skoro już jest taka opcja, to sobie wymyśliłem, że zrobię opcjonalne ładowanie akumulatora rozruchowego, pociągnąłem więc dodatkowego kabla (po drodze rozłącznik w szafce i bezpiecznik przy akumulatorze). To się przyda - czasem auto może stać kilka tygodni zimną, więc warto raz na miesiąc podładować; nie trzeba będzie łazić z ładowarką i wpinać się, wystarczy włączyć. Podłączyłem też protecta. Trochę jest zabawy z tym produkowaniem kabelków na wymiar: przycinaniem, zaprasowaywaniem, izolowaniem..

1699126187710.thumb.jpg.d8b89b43d3ac45f3f3f5b2ef38cf233c.jpg

skrzynia skarbów się wypełnia ;)

1699126187631.thumb.jpg.4199bd078f2746a632ff2f80b68fca1a.jpg

przyszły też brakujące szybkozłączki/rozdzielacze, więc mogłem zastąpić poprzednie tymczasowe podłączenie (230V). Oczywiście zapomniałem, że auto jest podpięte do 230 i mnie trochę prund kopnuł, zrobiło się zwarcie, wybiło wszystkie bezpieczniki: w skrzynce w aucie, w domu i jeszcze w skrzynce przy liczniku na słupie xd. 

Używacie takich szybkozłączek.rozdzielaczy jak poniżej?

1699126187607.thumb.jpg.ab765e0272eebab54a8f3fa2b246e7ef.jpg



Zostało jeszcze oriona wyciągnąć z ogródka, ale na razie jeszcze, z dnia na dzień coraz marniej, produkuje prąd do biurka w ogródku.. może za tydzień, dwa.

1699126187655.thumb.jpg.1a03f8b2c131736101e608b9f610dd0d.jpg

Na koniec zacząłem wycinać  front do szafki nad szoferką, z pozostałości po płycie podłogowej.
1699126187581.thumb.jpg.b0765c4d710ab6d879811e66aa7791ad.jpg

1699126187560.thumb.jpg.5a5e0e45991b3fbf05460b468517998d.jpg

ale w końcu zrobiło się późno, więc zostaje na następny raz wycięcie otworów na drzwiczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):


Używacie takich szybkozłączek.rozdzielaczy jak poniżej?

1699126187607.thumb.jpg.ab765e0272eebab54a8f3fa2b246e7ef.jpg

 

Pierwszy raz widzę taki układ, to się jakoś nazywa?

Zawsze używałem standardowe wago, czasem może być przydatne takie "coś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też Wago...

 

Aż taka mini szpileczka zazdrości kluje widząc Twoje pracę... takie niezdrowe uczucie, że ja nie buduję - ale brak czasu, brak finansów, a wszelkie przebłyski czasu i kasy pożera sprytnie Osiołek - skutecznie blokując rozwój Hermana ?

 

Super robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Misio napisał(a):

To też Wago...

Aż taka mini szpileczka zazdrości kluje widząc Twoje pracę... takie niezdrowe uczucie, że ja nie buduję - ale brak czasu, brak finansów...

Super robota ?

A ja mam odwrotnie... Śledząc ten wątek cieszę się, że nasze 2 i pół roku spędzone przy budowie naszego kamperka mamy już za sobą. Cała budowa była fajną, choć czasem bardzo frustrującą przygodą, ale to była tylko droga do celu, tym bardziej, że my nie mamy żadnego Osiołka. Nasze poprzednie wyjazdy wakacyjne były osobowym autem plus spanie w hotelach, co ma pewne plusy dodatnie, ale tych ujemnych jest więcej. A teraz po prostu wystarczy szybka decyzja, wskakujemy do kamperka i w drogę.

Na przełomie listopada i grudnia powrót na Florydę, w styczniu Texas i Arizona, po Wielkanocy zachodnie wybrzeże USA, w lecie Nowa Anglia i wschód Kanady, a potem - kto wie? Może powtórka, bo za każdym razem można zobaczyć coś nowego. ;-) 

A w tak zwanym międzyczasie mam nadzieję, że uda się odwiedzić Kraków i poznać Was i Wasze kamperki osobiście. Cheers! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał(a):

to się jakoś nazywa?

Nie wiem jaka jest fachową nazwa, ja to znam jako szybkozłączka/rozdzielacz; jest kilka różnych typów. Bardzo pomocne. Szkoda że dopiero teraz przy budowie kampera odkryłem ye złączki, bardzo by się przydały wcześniej do różnych prac oświetleniowych w domu.

 

 

 

6554427031614351022.jpg

6 minut temu, Trucker Hiob napisał(a):

międzyczasie mam nadzieję, że uda się odwiedzić Kraków i poznać Was i Wasze kamperki osobiście.

Zacny plan, zapisuje się!

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trucker Hiob napisał(a):

 

A w tak zwanym międzyczasie mam nadzieję, że uda się odwiedzić Kraków i poznać Was i Wasze kamperki osobiście. Cheers! 

Liczymy ns to... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Misio napisał(a):

wszelkie przebłyski czasu i kasy pożera sprytnie Osiołek - skutecznie blokując rozwój Hermana

Straszny tyran z tego Osiołka. Tyran I zazdrośnik, dlatego tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Trucker Hiob napisał(a):

Na przełomie listopada i grudnia powrót na Florydę, w styczniu Texas i Arizona, po Wielkanocy zachodnie wybrzeże USA, w lecie Nowa Anglia i wschód Kanady, a potem - kto wie? Mo

Zazzdraszczam planie i możliwości.. btw, nie myślałeś, żeby kiedyś wysłać auto statkiem i pojeździć pół roku po Europie? Albo Australii?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nie wiem jaka jest fachową nazwa, ja to znam jako szybkozłączka/rozdzielacz; jest kilka różnych typów. Bardzo pomocne. Szkoda że dopiero teraz przy budowie kampera odkryłem ye złączki, bardzo by się przydały wcześniej do różnych prac oświetleniowych w domu.

 

Też używam. Do tego polecam na końce przewodów zacisnąć tuleje żyłkowe które poprawiają przewodność,sprawdziłem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zazzdraszczam planie i możliwości.. btw, nie myślałeś, żeby kiedyś wysłać auto statkiem i pojeździć pół roku po Europie? Albo Australii?

W Australii jest teraz Cash z Nejtanem, więc sobie pooglądam ten kontynent ich oczami. Sam się tam nie wybieram, ale może to się zmieni. Zobaczę jakie wrażenia odnieśli oni i, być może, mnie do zachęci do pójścia ich śladem. Nawiasem mówiąc spotkałem  się kiedyś w Stanach z nimi i można to zobaczyć na kanale Casha albo na moim YT 

Parę lat temu myślałem, że wrócę do Polski idąc na emeryturę, ale teraz, gdy jestem emerytem, ten plan się odsuwa. Myślę, że może za jakieś 5 lat... Ale im bardziej UE zaczyna przypominać system z lat mojego dzieciństwa, tym mniejszą ochotę mam wracać do starej Europy. 

Chciałbym pozwiedzać kamperkiem Skandynawię, Szkocję i Szwajcarię, ale nie wiem, czy będzie sens przewozić naszego. Może lepiej będzie tego tu sprzedać, a tam coś innego kupić, czy wypożyczyć. Problemem z moim jest waga, paliwożerny silnik i sam transport, który, podobno, często się kończy rozkradzeniem wyposażenia kampera. Coś o tym wspominali chłopaki niedawno w Terenwizji. Ale ponieważ na razie tego nie planuję, to zobaczymy co będzie za parę lat. Para z kanału "Camper Australia trip" kupiła kamperka w Stanach, wysłał go statkiem Ro-Ro i nic złego się nie stało, więc może nie jest tak źle z tą wysyłką aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać i tu kupić chyba nie ma sensu. Przewiezienie busa przez ocean chyba nie kosztuje dużo skoro u nas na potęgę targają auta z USA. I jeszcze za pół darmo sprzedają (tak uszkodzone ale i tak bardzo tanio). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek230482 napisał(a):

Sprzedać i tu kupić chyba nie ma sensu. Przewiezienie busa przez ocean chyba nie kosztuje dużo skoro u nas na potęgę targają auta z USA. I jeszcze za pół darmo sprzedają (tak uszkodzone ale i tak bardzo tanio). 

Hmmm wszystko super tylko zależy w którą stronę :) targanie z usa auta z DMC 4,5T mając prawo jazdy „B” może być problematyczne w EU :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marek230482 napisał(a):

Sprzedać i tu kupić chyba nie ma sensu. Przewiezienie busa przez ocean chyba nie kosztuje dużo skoro u nas na potęgę targają auta z USA. I jeszcze za pół darmo sprzedają (tak uszkodzone ale i tak bardzo tanio). 

To nie jest kwestia kosztów, tylko raczej dostosowania auta do lokalnych przepisów. Jest też kwestia mojego wieku. Za pięć lat będę "panem po siedemdziesiątce" i nie wiem, czy dalej będzie mnie gdzieś nosiło po świecie. Może wtedy jedyne, czego będę potrzebował, to bujany fotel, ciepłe kapcie i dobra książka? Dlatego myślę, że ewnetualne wypożyczenie kampera na jakąś podróż może wtedy mieć więcej sensu, niż targanie z Ameryki vana, który waży 4 tony. 

Auta osobowe sprowadza się z USA, bo tu bardzo szybko firmy ubezpieczeniowe je "kasują". Koszty napraw w USA są bardzo wysokie, a jak naprawa przekracza 70% wartości auta, to muszą to zrobić. W przypadku np. Tesli często nawet niewielka stłuczka powoduje "total loss" i sprzedanie auta na aukcji przez ubezpieczyciela. Moje M3 po stosunkowo niewielkim walnięciu w krawężnik i złamaniu cienkiego drzewka dojechało o własnych siłach do domu, żadna poduszka nie wywaliła, a i tak zostało skasowane i odkupione przez ubezpieczyciela. Podejrzewam, że w Polsce naprawiono by go za 25% wartości auta, tu naprawa przekroczyłaby jego wartość. 

2 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Hmmm wszystko super tylko zależy w którą stronę :) targanie z usa auta z DMC 4,5T mając prawo jazdy „B” może być problematyczne w EU :) 

Ja mam C+E, więc dla mnie to nie byłaby przeszkoda, ale ze sprzedażą byłoby na pewno trudniej. 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trucker Hiob napisał(a):

Ja mam C+E, więc dla mnie to nie byłaby przeszkoda, ale ze sprzedażą byłoby na pewno trudniej. 

Zuch :) … ja również .. ale wiesz magiczne 3,5T  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.