Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

Tak, ten zestaw browarków to piękna kompozycja :wub:

Polecam, jak ktoś będize leciał na Muszynę / Krynicę, to warto się zatrzymać na dłuższą przerwę, z tego parkingu co linkowałem jest niecałem 2km, na nóżkach, drogą przez jakieś pole z kukurydzą:) (można też na wynos, nalewają do butelek, jak ktoś nie chce sączyć w Sączu)

https://connect.garmin.com/modern/activity/12316446372


 

A u mnie wjechała trumna. Tym razem nie montowałem sam, bo żeby dostać się do zbiornika to przerosłoby jednak moje możliwości w pojedynkę, no i jeszcze trzeba było domawiać z trumy dedykowane komplety przewodów zasysających i wydechowych na wymiar, więc zdecydowąłem się oddać w ręce serwisu. Zadzwoniłem do trumy polska, tam mi dali namiar na serwis i w nim mi zamontowali. Na razie nie mam wody, to już sam ogarnę - nie wiem czy przed zimą ją dodam, pewnie nie. U mnie dzis już było -3 w nocy.

Ciekawe czy jest jakiś sposób, żeby zmierzyć zużycie paliwa? Jakiś przepływomierz można dodać na rurce paliwowej? Ale to chyba już po ptokach, bo rurka jest ładnie opakowania w peszelka, już nie chciałbym w to ingerować.

1697716221847.jpg

1697716221914.jpg

1697716221899.jpg

1697716221885.jpg

1697716221871.jpg

1697716221856.jpg

wersja d6e czyli grzeje wodę i/lub wnętrze prądem (jeśli jest dostępne 230V) i/lub dieslem

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

A u mnie wjechała trumna.

Kilka trumien by się u Ciebie zmieściło :hehe:

41 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

wersja d6e czyli grzeje wodę i/lub wnętrze prądem (jeśli jest dostępne 230V) i/lub dieslem

Czy wężyk na paliwo kończy się nad dnem, by zostawić trochę paliwa na dojechanie na stację?

Ile kosztował montaż tej "trumny"? Bo sama trumna pewnie pod dychę podchodzi :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan serwisant mówił, że około 25% paliwa.zostanie w baku, a jak jest naprawdę to pewnie się kiedyś okaże.  W serwisie działała, ale spaliłem trochę paliwa w drodze z serwisu, nie miałem czasu tankować. Sprawdzę później czy jeszcze ogrzewanie ma paliwo przy takim poziomie. Auto pokazuje że paliwa jest 

Screenshot_2023-10-19-18-45-45-492_com_ford_fordpasseu-edit.thumb.jpg.89a4c487a262aa9c9251333783b06f7d.jpg

czyli koło 15-20 lilitrów. 

gdyby zostawało paliwa na 100-150km to by było ideolo, nie chciałbym żeby przy połowie, a nawet 1/4 baku już odcinało trume.

Truma się jest w stanie sama odpowietrzyć po takim wyssaniu wszystkiego co jej wolno? Mam nadzieję że tak, bo nie widzę tu żadnego dżinksa do odpowietrzania

Sam montaż 820zł, ale dochodzą jeszcze przewody do spalin na wymiar i jakieś złączki, kable, przewody, razem nieco ponad dwa klocki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ciekawe czy jest jakiś sposób, żeby zmierzyć zużycie paliwa? Jakiś przepływomierz można dodać na rurce paliwowej? Ale to chyba już po ptokach, bo rurka jest ładnie opakowania w peszelka, już nie chciałbym w to ingerować.

kolega z forum CT wyciągnął te informacje przy pomocy interfejsu OBD z BCU samochodu :

https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33059

możesz go podpytać, w razie czego mam z nim bezpośredni kontakt ;)

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Truma się jest w stanie sama odpowietrzyć po takim wyssaniu wszystkiego co jej wolno? Mam nadzieję że tak, bo nie widzę tu żadnego dżinksa do odpowietrzania

nie wiem , ale nie testowałbym.

Webasto raz zapowietrzyłem i trochę się napociłem żeby je ponownie uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k za sam montaż? grubo.......

Odnośnie odpowietrzenia nie wiem jak w trumnie ale chińskie webasto po prostu próbuje przez minutę jak nie dostaje paliwa to się wyłącza. Włączasz ponownie i znowu minutę...... przy całkiem pustym baku ponowne zassanie przez kilka metrów wężyka to kilkanaście minut "prób" i już paliwko do pieca dochodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ciekawe czy jest jakiś sposób, żeby zmierzyć zużycie paliwa? Jakiś przepływomierz można dodać na rurce paliwowej?

Nalej do litrowej butelki paliwa :) sonda do środka i zobaczysz ile godzin będzie pracować :). Moje przy -2 i temp w środku 20 spala 7l na tydzień :) … ale mało metrów kwadratowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 01:58, Trucker Hiob napisał(a):

Ciekawe, czy amerykańskie Transity są lepiej zabezpieczane.

Ja mam Civica z USA/Kanady i pomimo pełnoletności rdza się go nie ima.

W dniu 18.10.2023 o 08:29, Łza Włóczynutka napisał(a):

jak najszybciej zaizolować

Dostałeś tą farbę izolacyjna na testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marek230482 napisał(a):

A mi chińczyk w takich warunkach z dużą alkową zjadał jakieś 15l w weekend.

Ja jak wciągnę brzuch to mam 3 m3 powierzchni do ogrzania :) więc tego raczej nie da się porównać. Najlepiej testy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipert napisał(a):

Dostałeś tą farbę izolacyjna na testy?

(Jak można było się spodziewać) nie.

Imho to działa na tej samej zasadzie co lecznicza pościel dla seniorów za 11326.45zł lub garnki i patelnie za 6987,97zł komplet itp. ściemy. Podobnie jak na pokazy takich garnków/pościeli nie są wpuszczane osoby racjonalne tak tu wysyłanie próbek na testy nie leży w ich interesie ?

12 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Nalej do litrowej butelki paliwa

Mój mózg przeczytał 'piwa' ??

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):
12 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Nalej do litrowej butelki paliwa

Mój mózg przeczytał 'piwa' ??

widać że weekend się zbliża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał(a):

widać że weekend się zbliża

@Suzu4x4 jak tam z jurą, wybierasz się? Które reojony? Mnie cały czas kusi dalszy wschód i górska jesień, ale jeszcze się ważą sprawy, może jednak zostanę w domu, a mieszkam geograficznie rzecz biorąc na Jurze xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

@Suzu4x4 jak tam z jurą, wybierasz się? Które reojony? Mnie cały czas kusi dalszy wschód i górska jesień, ale jeszcze się ważą sprawy, może jednak zostanę w domu, a mieszkam geograficznie rzecz biorąc na Jurze xd

niestety nie tym razem :niewiem:

jeszcze dwa dni temu na weekend prognozy były fatalne i zmieniliśmy plany spotykamy się rodzinnie w niedzielę więz wyjazd na weekend odpuszczamy.

Teraz prognozy zmieniły się o 180 stopni i w sobotę ponać ma być 21 stopni .

Może wyskoczymy na jeden dzień na rowery gdzieś lokalnie ( Srebrna Góra ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.