Skocz do zawartości

Sezon 2022, kempingi w Polsce, all inclusive wróciło do łaski czy idzie kryzys ?


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Marcin_G napisał:

Dobra rada zawsze w cenie. Zróbmy więc deal. Ja odstawiam prochy, a Ty wyłączasz telewizor. 

Moja opinia to nie twór mainstreamowych mediów, lecz wynika z doświadczenia w kontaktach międzyludzkich, tak na gruncie lokalnym, jak i międzynarodowym. Prywatnym i zawodowym. Znam takich co na pokaz mówią jedno (albo nic nie mówią), a jak się nimi wejdzie w bliższe relacje to wychodzi co myślą o Niemcach, Ukraińcach, czarnych, "ciapatych" itd. Tak to działa w każdym kraju. Przykro słyszeć, że spotkałeś się w PL z większym szacunkiem do obcokrajowca niż do Ciebie. Osobiście się temu sprzeciwiam, bo człowiekowi niezależnie od narodowości należy się taki sam szacunek. Uzależnianie szacunku od rasy czy narodowości świadczy o niskiej wartości społecznej człowieka i należy go, a jakże, z uszanowaniem omijać szerokim łukiem.

Nie oglądam telewizji od kilku lat ???ale niestety mam doświadczenie w pl prawie 4tygodnie w tym roku urlopowym że Polak we własnym kraju jest dla niektórych gorszym sortem s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Commander napisał:

Ja na urlopie zaglądam w każdą dziurę i nic nieprzyjemnego mnie nie spotkało że strony rodaków.... Zagadywałem i byłem zagadywany..... Może kluczem jest tu otwarte postawa i uśmiech.

Chodzi o podejście właścicieli kempingów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypożyczalnia kamperów niedaleko mnie.

W ostatni piątek, na 6 kamperów, 6 stało na placu. I mówimy tu o sprzęcie z 2022 roku a nie jakichś struclach. 

Vanów (tych z podnoszonym dachem) już nie liczyłem. 

Ciekawi mnie model biznesowy tego przedsięwzięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vrs napisał:

Wypożyczalnia kamperów niedaleko mnie.

W ostatni piątek, na 6 kamperów, 6 stało na placu. I mówimy tu o sprzęcie z 2022 roku a nie jakichś struclach. 

Vanów (tych z podnoszonym dachem) już nie liczyłem. 

Ciekawi mnie model biznesowy tego przedsięwzięcia. 

Dziś rozmawiałem z ludźmi co wynajęli kampera 500zl doba kaucja 2500zl, kamper 3 miesieczny i już przejechane 17000km, chyba trochę jeżdżą jak taki przebieg po trzech miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inne jeżdżą, tę wypożyczalnie mam na radarze już od pewnego czasu i jakiegoś szału nie ma. Nawet na przełomie lipca i sierpnia kilka kamperów tam widziałem. 
 

Mi się wydaje że chwilowo jest nadpodaż tych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vrs napisał:

Może inne jeżdżą, tę wypożyczalnie mam na radarze już od pewnego czasu i jakiegoś szału nie ma. Nawet na przełomie lipca i sierpnia kilka kamperów tam widziałem. 
 

Mi się wydaje że chwilowo jest nadpodaż tych usług.

Masz rację, w 2 połowie września będzie wysyp cesji leasingu. Raty poszły w górę, popyt spadł , konkurencja duża.

W dobrych wypożyczalniach przebiegi ponad 40.000km na rok już widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vrs napisał:

Może inne jeżdżą, tę wypożyczalnie mam na radarze już od pewnego czasu i jakiegoś szału nie ma. Nawet na przełomie lipca i sierpnia kilka kamperów tam widziałem. 
 

Mi się wydaje że chwilowo jest nadpodaż tych usług.

Bo dużo firm wypożyczających kampery poszło za zeszłorocznym boomem i myśleli, że to będzie trwać wiecznie. O ile rok temu ludzie po prostu chcieli wyjechać na wakacje i karawaning to była dla wielu osób jedyna możliwość, to w tym roku wszystko wróciło do normy - all inclusive, loty, żadnych testów i innych pierdół. A karawaning w postaci wypożyczenia kampera jest cholernie drogi i dla wielu osób zwyczajnie niekomfortowy. Wystarczy obejrzeć pare filmików na YT gdzie ludzie pojechali na wakacje kamperami i tylko narzekają że mało miejsca, że nie mają co robić jak leje, że nie mają auta, że trzeba kibel wyrzucać itd. 

U nas karawaning nigdy nie rozwinie się w tą stronę co w DE. Nie ta mentalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

U nas karawaning nigdy nie rozwinie się w tą stronę co w DE. Nie ta mentalność. 

Cierpliwości

Tam przecież dziadek jeździł, ojciec jeździł, to i młodzież jeździ.

Nasze wnuki też pewnie będą tak mówiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, filipert napisał:

Cierpliwości

Tam przecież dziadek jeździł, ojciec jeździł, to i młodzież jeździ.

Nasze wnuki też pewnie będą tak mówiły ;)

Tak, a u nas karawaning cały czas się kojarzy z "zapyziałą" zapiekanką z PRLu, z czymś gorszym, biednienjszym itd. Ile ludzi jest zdziwionych jak się dowiedzą że w przyczepie to mam w ogóle kibelek, a jak usłyszą ile kosztują przyczepy czy kampery to się za głowę łapią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Tak, a u nas karawaning cały czas się kojarzy z "zapyziałą" zapiekanką z PRLu, z czymś gorszym, biednienjszym itd. Ile ludzi jest zdziwionych jak się dowiedzą że w przyczepie to mam w ogóle kibelek, a jak usłyszą ile kosztują przyczepy czy kampery to się za głowę łapią :D

Masz wiele racji, ale pandemia otworzyła ludziom oczy na koszty tego sr..nia po łące jak to wielokrotnie słyszałem od znajomych. Nawet koledzy mojego syna który chodzi do 3 liceum zainteresowali się tematem i to wypytywali co i jak.

Jednak dużą rolę odgrywa tu postępujące lenistwo społeczeństwa.... Leżeć z telefonem i nic nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, leń. Znajomi przyjechali kiedy się zwijaliśmy po 3-tygodniowej stacjonarce, wiec pare rzeczy było do zgarnięcia/ogarnięcia. Wystarczyło im zobaczyć składanie pełnego przedsionka. Wychodzi na to że najlepiej, gdyby się zwijał na pilota… O czym rozmowa, w folderach i na YT fajnie, ale na żywca ciężko byłoby im ogarnąć, nawet markizę, akurat znam ludzi, cztery lewe ręce. 

I jeszcze taka zwyczajna zaradność, nie tylko wybranie odpowiedniej opcji na pilocie/smartfonie. Przedsionek, toaleta, spuszczenie wody, zewnętrzna kuchenka, butla, podłączenia - może by się i nauczyli, ale nie ogarniają co do czego. Dzisiejsi 35-latkowie w większości nie bywali na biwaku/kempingu, dla nich czarna magia, a uczenie się tego od zera, i zrobienie raz i drugi żeby się nauczyć - i w ten sposób wracamy do lenia.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Commander napisał:

Jednak dużą rolę odgrywa tu postępujące lenistwo społeczeństwa.... Leżeć z telefonem i nic nie robić.

Mi tam to bardzo pasuje. Cieszę się że chwilowa moda powoli mija. Nie każdy ma duszę Holendra.

Będzie mniej tłoczno, ciszej, spokojniej. 
A i sprzętu dobrego się trochę pojawi na rynku, dilerzy spokornieją…

Czekam na to :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.