Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Prusiak napisał:

peja76, z tymi zbiornikami się nie wygłupiaj. Kup se konewke do napełniania świeżą wodą

 

46 minut temu, peja76 napisał:

Mam konewkę ale jak dla mnie za dużo chodzenia

Ja mam konewkę 16l i jak wszyscy kąpią się w przyczepie, to jest co latać , jednak jak już jestem w stanie na raz zabrać 16l konewką, to zbiornik 20l robi się bez sensu, chyba, że do wody daleko, to zbiornik przewieziesz na jakimś wózku, lub porządnym zbiorniku do szarej ;)

8 godzin temu, Prusiak napisał:

jakieś wiaderko do upuszczania szarej jak ci nie starcza podstawowej pojemności a nie chce Ci się wozem ruszać...

nie widziałem jeszcze jak ktoś na kempingu jeździ z parceli na zrzut i wraca, zbiornik na szara zawsze lepszy niz wiaderko, szczególnie taki jak ma @peja76, na którym możesz kota wozić za jednym zamachem, chyba, że miejsca brakuje.

11 godzin temu, peja76 napisał:

20220622_191048.jpg

owiewki na okna bardzo fajne takie wysokie, jak mieszkasz w aucie to bezcenne, a jaka funkcja owiewki na masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam dwa kanisterko/konewki 2x12l (o tyle fajnie że mogę mieć w nich trochę wody - niestety nie są szczelne idealnie, ale co ważniejsze, nie kurzy się jak do konewki)... i w 90% zalewam kampera nimi...

Niemcy, Holendrzy bardzo często wyjeżdżają z parceli co 1-2 dzień na zrzut - on nie będzie nosił daleko kota...do "awaryjnego" spuszczania szarej używam wiadra (zimą mam otwarty zawór), a do płukania i wynoszenia na dalszą odległość kaseta + hulajnoga...

My jednak rzadko stoimy dłużej niż 2=3noce na jednym miejscu...

7 minut temu, filipert napisał:

zbiornik na szara zawsze lepszy niz wiaderko, szczególnie taki jak ma @peja76, na którym możesz kota wozić za jednym zamachem, chyba, że miejsca brakuje.

Też gdzieś taki leży, za duży, za mało ustawny i za ciężki do kampera... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, filipert napisał:

nie widziałem jeszcze jak ktoś na kempingu jeździ z parceli na zrzut i wraca, zbiornik na szara zawsze lepszy niz wiaderko, szczególnie taki jak ma @peja76, na którym możesz kota wozić za jednym zamachem, chyba, że miejsca brakuje.

Osobiście wolę pojechać kamperem niż nosić wodę i raczej każdy tak robi kto ma kampera.
Tylko Peja jeszcze się nie przestawił z przyczepy na kampera w tym problem :D 
Z czasem stwierdzi że te wszystkie baniaki na szarą czy inne graty są mu zbędę tak samo jak może z czasem stwierdzi że nie zawsze musi stać na kempingu bo po co? Ale na to potrzeba czasu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

...

owiewki na okna bardzo fajne takie wysokie, jak mieszkasz w aucie to bezcenne, a jaka funkcja owiewki na masce?

Witam, gratuluję zakupu @peja76, a @filipert owiewka na masce to owiewka szyby przedniej, w teorii chronić ma ją przed owadami itp., sam jestem ciekaw czy działa, @peja76 za wcześnie ją kupił by móc nam odpowiedzieć, bo nie ma raczej porównania jeszcze;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czystej wody może faktycznie dwie konewki to nie jest głupi pomysł:hmm:, ale do szarej na razie tak zostawię zobaczymy jak będzie, miejsce jest, zmieściła się jeszcze jedna pusta skrzynka na rzeczy żony bo w kamperze szafek jak na lekarstwo a narzekała że nie może rozwinąć skrzydeł:D, owiewka to taki bajer, jak przyjdą zderzaki i listwy w kolor to dopiero będzie efekt, w Navarze miałem taką owiewkę i niby szyba cała a troszkę A4 jezdziłem, tam to nie ma zmiłuj raz do roku szyba poszła.

20201107_091041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Piotrek po co nakładają skórę/pokrowiec na przód maski bo normalnie nie znam odpowiedzi . Przecież nie mogę wszystkiego wiedzieć :) . Bo jak dla mnie to ta skóra raczej szpeci furę a taka owiewka  wygląda bardzo fajnie.

Sam mam w Mitsu 4 sztuki na szybach z boku.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra sprawia że początek maski nie jest poobijany przez kamienie...

A teraz bardziej jest to element "dekoracyjny" jak kangoor w samochodzie jeżdżącym po europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maras napisał:

A powiedz mi Piotrek po co nakładają skórę/pokrowiec na przód maski bo normalnie nie znam odpowiedzi . Przecież nie mogę wszystkiego wiedzieć :) . Bo jak dla mnie to ta skóra raczej szpeci furę a taka owiewka  wygląda bardzo fajnie.

Sam mam w Mitsu 4 sztuki na szybach z boku.

 

17 minut temu, Misio napisał:

Skóra sprawia że początek maski nie jest poobijany przez kamienie...

A teraz bardziej jest to element "dekoracyjny" jak kangoor w samochodzie jeżdżącym po europie...

 

Tak jak napisał Michał tylko jak dla mnie to skórka/pokrowiec bardziej porysuje lakier niż ochroni przed kamieniami, dla mnie owiewka to ozdoba:D

Jako że wątek jest mój :winner: a nie chce śmiecić gdzie indziej to wklejam zdjęcia Jeep mojego kolegi oraz filmik co wkleiłem u Romka, kto chce niech nacieszy oczy, nie ma co fajne auto.

20220629_131629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko monstrum zrobione z Jeepa cieszy oko, a to cieszy, i to jak. Ładny. 

PS. Skórka na kamory, a jak ktoś się boi o lakier, pod skórkę wyklejka z folii. I skóra zrobi to, czego nie zrobi żadna folia czy owiewka, zwłaszcza poza asfaltem, gdyby się trochę pokopać w luźnym na kamorach, albo np. wjechać na szuter zwłaszcza ekipą w kilka samochodów (pierwszy niech i nie ma nic, ale kolejni...), lub przy wpakowaniu się w jakieś badyle. Owiewka (nosek) pójdą w drobny mak od kamorów lub po paru strzałach z gałęzi, folia na rancie maski ochroni przed ryską lub piaskiem, ale przed niczym bardziej konkretnym. Widywałem już naprawdę łądene terenówki zjeżdzające czasami z asfaltu, na całym samochodzie naprawdę gruba folia, a na przodzie niezależnie skóra. 

A na owiewki w kamperze, busie, dostawczaku czy osobówce bez klimy złego słowa nie powiem, chociaż z pozoru zalatują tandetą i latami 90-tymi, kiedy klima to było coś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czyś napisał:

A na owiewki w kamperze, busie, dostawczaku czy osobówce bez klimy złego słowa nie powiem, chociaż z pozoru zalatują tandetą i latami 90-tymi, kiedy klima to było coś.  

Z jednej strony tak, ale z drugiej fajną opcją jest rozszelnienie auta w ukrop o nie obawianie się, że ktoś np. Ci peta nie wrzuci przez rozszczelnone okno. Nie musisz się obawiać, że desz Ci zaleje samochód itp.

Według mnie, to jeszcze nie zmierzch owiewek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jest klima, przewietrzyć samochód można, i nie napada, jak nie jest gorąco i nie smaży, psiur czasem gdzieś w cieniu zostaje w samochodzie. Raczej jednak nie zostawiam samochodu z uchylonymi szybami, kurzy się w środku niemiłosiernie. I jednak szumią jak się jeździ w trasie. Z kolei tam gdzie klimy nie mam i auta wolniejsze -  woły robocze - są, a jakże i nie ma mowy żeby nie. Ale tak mi się kojarzą, pierwsze heko, początek lat 90-tych, musowo było, nowy poldas, dywaniki gumowe i owiewki gratis od dealera, takie były czasy, na więcej nie można było liczyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.