Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako że humory dopisują i wszyscy się cieszą z mojego nieszczęścia:D to opiszę trochę jak to się stało że mam kampera:) i jak sprzedałem przyczepę.

Był taki wątek na forum odnośnie cen i sprzedaży przyczep, po przeczytaniu go stwierdziłem że sam sprawdzę jaka jest sytuacja na rynku i wystawiłem moją przyczepę po czym stało się to co nie powinno się stać, sprzedana:(image.thumb.jpeg.542c6a0672d0dd75f1aa7b757961bd53.jpeg

Po wystawieniu przyczepy na portal z ogłoszeniami w pierwszy dzień nic zero tel na drugi dzień zadzwonił jeden klient wszystko wypytał i powiedział że jak sprzeda kampera:o to będzie się kontaktował, na trzeci dzień następny tel i Pan też wszystko wypytał i mówi że może by i przyjechał ale musi się zorganizować bo jest z Krakowa i trochę km ma, ten Pan chciał brać lizing na przyczepę, mówię mu że może być problem bo teraz krucho z lizingami na co on że dostanie bez problemu bo właśnie oddał lizing na kampera:o  płacił wszystko w terminie i nie będzie problemu. Po dwóch dniach zadzwonił ten pierwszy że ma gotówkę:winner: bo sprzedał kampera i jedzie do mnie, mówię ok czekam. Okazało się że kamperuje już parę lat, miał dwie przyczepy i teraz 9 miesięcy kampera. Mówię mu że Ja właśnie planuję przesiadkę na kampera i pytam czemu on jednak powrót do przyczepy, na co powiedział mi że oni są nauczeni tak- zawożą przyczepę w Boże ciało nad Bałtyk zostawiają do końca lipca i dojeżdzają na weekendy, pod koniec lipca przywożą ją do siebie po czym w połowie sierpnia jadą do Chorwacji i wracają na pod koniec sierpnia i tu kończą i znowu zaczynają za rok w czerwcu. Jeżdzą z małymi dziećmi i kamper był im kulą u nogi, to znaczy przyjechali nad Bałtyk wszystko rozłożyli a tu coś zabrakło do dzieci lub zle się poczuły itp i wszystko trzeba było zwijać żeby 20km skoczyć do większego miasta, to samo Chorwacja dwa dni padało inni wsiedli w auto i pojechali a oni siedzieli w kamperze, następna sprawa mówił że jak dla nich mało miejsca, mieli takiego z alkową na fordzie 2018r, nie wygodny i nie bezpieczny dla dzieci po czym powiedział że dla nas jak jezdzimy w dwie osoby i cały rok powinno być ok" jak będzie zobaczymy:hmm:

Z przyczepy wyprowadzałem się trzy godziny:blink: stwierdziłem że to jest zbieractwo i powinno się takich jak ja karać:policja:

image.thumb.jpeg.cf3448a151acd144beb360476455974f.jpegimage.thumb.jpeg.74204b179e6d534970e719f4cb0bf4c0.jpegimage.thumb.jpeg.390fddc3e22d0a85aaafe2bca6186c8f.jpegP

Po rozładowaniu i uprzątnięciu przyczepy pojechaliśmy założyć boki do markizy żeby kupujący wiedział co jak założyć.

Na koniec Hit taki numer to tylko Ja mogłem zrobić:bzik: tyle wypakowywania a i tak zapomniałem opróżnić kuchni:mlot:, klient po przyjeżdzie do domu przysłał mi zdjęcie czy kuchnia zostaje na wyposażeniu czy ma mi odesłać, oczywiście z tym zostaje żartował i po dwóch dniach kurier kuchnię dostarczył.image.thumb.jpeg.69822d32d8c19f774dbac0a978c106b0.jpeg

 Tyle o badaniu rynku:palacz: Cdn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje mi jedynie odszczekać i przeprosić za tamten prześmiewczy post :mlot:

czyli jednak są tacy wariaci co tyle dadzą za wcale nie nową budę…. I do tego hobby ? 

no i spoko, że poszła

 

ja jak moją hobbite wybebeszyłem też mi prawie garażu brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po sprzedaży przyczepy mówię do żony idziemy w stroną kampera :klotnia: na co ona że jest bardzo szczęśliwa:zly: z tego powodu i chce swoją przyczepę z powrotem:'(. Po długich dyskusjach:boks: doszliśmy do ugody :przytul: i kupujemy kampervana :winner: tak kampervana a dla tego że przyda mi się w robocie i może przy okazji być wykorzystany na wyjazdy. Otworzyłem laptopa, włączyłem i pokazałem żonie o czym myślę, warunek że ma być prysznic, poszukałem takiego bez problemu mówię widzisz jest, zaraz będzie nasz i pojedziemy pokierdać.

Sprzęt fajny 2017r mały przebieg 2.5t na haku w korytarzu prysznic mówię do żony igła dzwonimy. Tel odebrał przesympatyczny Pan który twierdził że autko ma rok, sprzedaje bo za mały a jest ich 2+2 i kupił już większego a ten nie potrzebny. Mówię ok to poproszę vin i resztę danych, po przysłaniu zaczynam sprawdzać z czego okazuje się że auto przyjechało do Pl w 2019r w grudniu pierwsza rejestracja 12grudzień jako ciężarowy:hmm: po czym 24 grudnia zmienia się w specjalny kempingowy:o, mówię sobie szybcy są, zabudowa wyglądała na oryginalną a nie robioną, nic dzwonię do servisu i mówię że prosił bym o sprawdzenie koloru auta, Pan sprawdza i wychodzi biały a w ogłoszeniach szary:lol:, dobra ryję dalej i okazuję się że auto w 2019r miało szkodę całkowitą  lub odnotowane zniszczenie powodziowe:blink:, jak na moje to był "szczepan" dzwonię do właściciela czy sprawdzał auto przed zakupem, mówi nie, na co Ja to niech sprawdzi, po dwóch dniach ogłoszenie znikło, może sprzedał tego nie wiem. Co do uszkodzenia aut to mnie akurat nie przeraża tylko żebym wiedział co i jak było robione.

image.thumb.jpeg.42d60d4cd64e6173ae51e821b8738737.jpeg

Nic szukam dalej i znajduję taką sztukęimage.thumb.jpeg.f50447707aa2bbfa7bd5bc0055fe750b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.dde4f1947a3da8afc1084dd30c7edec7.jpegN

Ta sama historia dzwonię i pytam co i jak na co dostaję odpowiedz że auto w jednych rękach 4lata, Pan gdzieś kupił zabudowę Possl i przerobił sobie te autko na kampera:winner: mówię ok takiego nie szukam ale co tam sprawdzę, proszę o dane i tu po sprawdzeniu kopara mi opadła, z fabryki auto wyjechało jako RAMA:blink: i kolor biały:bzik:, nawet chłopak w servisie jak zobaczył fotki to zaniemówił i mówi wie Pan co zobaczymy czy wychodzą tylne drzwi po vin, oczywiście nie było. Niestety ale Pan już nie odebrał tel jak dzwoniłem

Nic następny w kolejceimage.thumb.jpeg.5decc5c1adcabbe4c4ae741f636b4f56.jpeg

 

Tu zachowałem szczególną ostrożność bo jak ktoś przysyła mi fotki że ma Maybach to raczej nie mam do niego zaufania, ciekawe na czym się dorobił;) a kamperów kilka ma wystawionych, ta sam historia z danymi auta i znowu po vin biały i h2l2:o a ten z fotek kolor widać i h3l2:bzik:, Napisałem Panu że to bomba i nic mi nie odpisał, z cenami też wariuje raz ma 159900zł a raz 169900zł teraz nawet zrobił 199900zł nie wiem co to za strategia. W ofercie ma zawsze 2-3 sztuki.

Dobra dalej szukam, jest jeden srebrny ale cena nie pasuje, za to po Vin wszystko jak się należy, taki kolor wyjechał z fabryki, bez ściany grodziowej na alusach, był by z vat stał by na podwórku ale bez vat ta cena mnie nie interesuje,  jeszcze trzeba trochę dołożyć, markiza, klima, bagażnik na rowery. Był powypadkowy ale z tego co mówił właściciel to nie mocno, weryfikacja już na miejscu, jak ktoś nie potrzebuje faktury to można się zastanowić.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-jumper-kamper-possel-600-plus-klima-ledy-vebasto-navi-ID6EFqDc.html

Reszta kampervanów co była w tym czasie w ofercie to już poza moim zasięgiem finansowym, ale jak mam być szczery to faktycznie tyle powinny kosztować czyli powyżej 250tys zł bo to są legalne sprzęty.

Mówię do żony dolina tydzień miną i nic nie dochodzi,  w niedzielę mówię jedziemy zobaczyć jak się ma nasz namiot:mlot: na co moja żona radosnym głosem:klotnia: powiedziała wiedziałam że tak będzie:blink: ale nic spragniona wrażeń:D pojechała zemną i zobaczyliśmy co i jak, stwierdziliśmy że szybciej rozstawiliśmy namiot niż byśmy ustawiali się przyczepą:lol:

image.thumb.jpeg.1dfe5a5b6f42445f7f35e72e1f2a5ffd.jpeg

image.thumb.jpeg.b3e130cdee3dfe1970143d634f8ee873.jpeg

Wszystko posprawdzaliśmy co i jak, mówimy nie ma spiny mamy namiot:winner: czekamy na okazję:mlot:

Po przyjezdzie do domu mówię ach zobaczymy prawdziwe kampery:) tych nie kradną bo jak to przeszczepić i zaczynam oglądać

Wpada mi taka sztuka w ręce mówię ach zadzwonię zrobię badanie rynku:D,  cena bardzo mi nie pasuje i włącza mi się lampka Piotrek zachowaj ostrożność, w razie co masz namiot:D

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-boxer-kamper-kamper-peugeot-2019-jak-nowy-ID6E8bhq.html

Dzwonie i odbiera przesympatyczny Pan, pytam czy długo go ma, mówi rok ale cały czas stoi i chcą go sprzedać, mówię co z nim było a on że był uszkodzony, mówię jak, zabudowa czy przód, na co dostaje odpowiedz że to była izoterma i on dał do firmy przerabiającej kampery żeby mu tak zrobili:blink:, kopara mi opadła nie znam się na tych zabudowach ale tu firma się postarała, rzuciłem słuchawkę bo ile można.

Będąc na fali dzwonie do następnego

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-carado-t135-carado-t135-ID6ECk13.html

Tu dostałem informację że Pan sobie sam zrobił tego kampera, miał ramę, zabudowę kupił kiedyś i sobie zrobił, mówię ok i już bardziej z ciekawości pytam dalej  jak z fakturą na zabudowę czy ma jakiś papier na co dostałem odpowiedż że nic nie ma bo on kupuje zabudowy z ubezpieczalni a oni nic mu nie dają:blink:, mówię do niego czy się słyszy co mówi ubezpieczalnie nic nie dają  też:mlot: się rozłączyłem bo ile można

Był jeszcze jeden ale mi uciekło zdjęcie i ogłoszenie, też zlep niby dokładana zabudowa jak poprzednio.

Mówię do żony czy są w Pl legalne kampery, ręce letą.

 Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie jest Policja.

No i wszedł do oferty mój, zaraz popędziłem, może dużo poza tym co zakładałem że dam ale Pl salon i jeden właściciel ale to już w następnej części.

 

 

 

48 minut temu, jacekzoo napisał:

to pozostaje mi jedynie odszczekać i przeprosić za tamten prześmiewczy post :mlot:

czyli jednak są tacy wariaci co tyle dadzą za wcale nie nową budę…. I do tego hobby ? 

no i spoko, że poszła

 

ja jak moją hobbite wybebeszyłem też mi prawie garażu brakło

Jacek ten co kupował moją przyczepę to znał się i wiedział ile dodatkowe wyposażenie kosztuje, tu przemawiało właśnie wyposażenie i układ, widzę po kamperze ile czasu potrzeba żeby coś dołożyć a o kosztach nie wspomnę, dołożenie głupiego Tv to 1530zł telewizor z anteną, ramię plus puszka z wyjściem antenowym na zewnątrz 1000zł a gdzie kable, gniazda i robota, cały dzień dłubania, jak ktoś to przerabiał to wie że tyle musi kosztować.

 

20 minut temu, filipert napisał:

Gratulacje! Bardzo jestem ciekaw wrażeń.

 

Już jakieś małe są, ale jeszcze nie czas, na pewno będę bez skrupułów pisał:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peja76 pewnie trzeba będzie niestety zrobić selekcje rzeczy z przyczepy :D Po przejściu z tak dużej przyczepy kamper będzie dużo mniejszy. Ale pod 2 osoby idealny każdy.

Co do ogłoszeń to tego niebieskiego Weinsberga nawet ja pamiętam z ogłoszeń jak szukałem dla siebie :D 

Kampervany są teraz na topie, ale ja dalej siebie w takim nie widzę dla mnie nawet dla 2 osób jest tam mało miejsca. Tym bardziej po przejściu z dużej przyczepy.  Zresztą po wakacjach wypożyczę takiego i się przekonam osobiście. 

Co do wrażeń, osobiście nie porównywał bym tego do przyczepy, jak dla mnie to są dwa zupełnie inne światy. Jak pisałem już kiedyś, rozważając kampera trzeba przestać myśleć jak osoba jeżdżąca z przyczepą.

Jeszcze napisz co cię jednak pchnęło w kampera a nie w kolejną przyczepę? 

I Pokazuj co tam kupiłeś a nie co chciałeś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cathay napisał:

Gratuluje. Tylko czy Tobie jeżdżącemu wygodnymi samochodami przypasi siedzenie w busie? 

 

A co z Sikorą?

Dziękuje, tego nie wiem, zobaczymy za jakiś czas, na tą chwilę człowiek podniecony nowym sprzętem to wiesz jak jest, dziś :pupa:uratował jak bym wjechał do Sikory zestawem to pewno bym został albo musiał się wypinać żeby nawrócić a tak wsteczny i w nogi, co mam Ci powiedzieć pole wyglądało jak by było opuszczone i właśnie wjechały zestawy zobaczyć czy ktoś tam jest, nie jesteśmy wybredni ale nam nie pasowało, tu gdzie stoję to luksus a tam to trzeci świat, na zdjęciach fajnie wyglądało ale opinie gości gogle jednak się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ode mnie graty i niech przynosi Wam wiele frajdy.

Tylko jedno mnie zastanawia .Powiedz Piotrek jak to będzie z kierownicą  czy można ją jakoś złożyć . Bo takie spanie w szoferce to cienko widzę :lol: ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peja76 napisał:

Dziękuje, tego nie wiem, zobaczymy za jakiś czas, na tą chwilę człowiek podniecony nowym sprzętem to wiesz jak jest, dziś :pupa:uratował jak bym wjechał do Sikory zestawem to pewno bym został albo musiał się wypinać żeby nawrócić a tak wsteczny i w nogi, 

Uważaj bo jeszcze ci się ten kamper spodoba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.