Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na tym wyjeździe dojechałem do 23% ale na ostatnie 2 dni...expres odmówił posłuszeństwa...no i to 11dni...

 

My na nartach nie jeździmy, więc raczej się przemieszczamy...ale odkąd LiFePO4 to np kocyk elektryczny w łóżeczku, na tym wyjeździe padł pomysł zgłębienia tematu  lampy na podczerwień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dogrzewanie elektryczne zbiornika na wode...

5 minut temu, Zulos napisał:

ale póki co ŻADNA kawa z kapsułki - przy różnych okazjach z różnych ekspresów - mi nie podeszła.

I to też prawda...

Myśmy szukali, testując wiele różnych...ale od wielu lat mamy te Lavazze (3 rodzaje)...

dodam, że jak zmieniliśmy expres w domu, to długo szukaliśmy odpowiednich kaw... te co były do tej pory, już nam jie smakowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Voku napisał:

@peja76 Posprzątać tu, czy chcesz dyskutować o kawie? 

Darek jak uważasz mi to nie przeszkadza, nie przeczytałem jeszcze wszystkich postów bo dzisiaj mam urwanie głowy ale wieczorem nadrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 

7 godzin temu, Misio napisał:

No i jeszcze dogrzewanie elektryczne zbiornika na wode...

I to też prawda...

Myśmy szukali, testując wiele różnych...ale od wielu lat mamy te Lavazze (3 rodzaje)...

dodam, że jak zmieniliśmy expres w domu, to długo szukaliśmy odpowiednich kaw... te co były do tej pory, już nam jie smakowały...

dogrzewanie zbiornika czystej ?

bo jeśli chodzi o szarą to polecam podwójny zbiornik który jest ogrzewany powietrzem z ogrzewania.

U mnie się sprawdza, maty grzewczej nie używałem nawet przy mrozach dochodzących do -20 ;)

Niestety do mojego kampera niezbyt da się to zrobić tak prosto podwójnego zbiornika na szarą wodę...stojąc tam gdzie stoję sprawdza się wiaderko...

Myślę czy by się nie udało to zrobić w Crafterze, ale nie wiem i nie wiem czy chce ;) on raczej zimą po zimnym nie będzie jeździł :D

 

A w Osiołku mam grzałki w zbiorniku na czystą wodę - w szoferce (gdy ją podgrzeję do około 20stopni to się fajnie używa zimnej wody do codziennych rzeczy, a i mieszając ją pod prysznic jest też lepiej, jak i to że w szoferce jest również cieplej :D ), a mając taki akumulator, zacząłem je znowu stosować...chociaż "fajniej" to pracowało w kombinacji alternator z akumulatorem AGM, przy LiFePO4 już nie jest tak różowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  
a mając taki akumulator, zacząłem je znowu stosować...chociaż "fajniej" to pracowało w kombinacji alternator z akumulatorem AGM, przy LiFePO4 już nie jest tak różowo...


Możesz rozwinąć ?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy LiFePO4 masz ładowanie tyle ile Ci pozwoli ładowarka...przy AGM miałem ustawione tak by do akumulatora w zabudowie nie płynęło z alternatora więcej niż 15-20A (przy ekstremalnym rozładowaniu przez moment pod 30A), ale mając alternator 150A (analogowy) włączając przetwornicę nadal tyle szło mi do akumulatora a do przetwornicy szło tyle ile było potrzeba (np kolejne 30,50A...), czyli jadąc ładowałem akumulator tak by mu krzywdy nie zrobić, a jak chciałem coś jeszcze z przetwornicy to szło...teraz jak mam 32A i włączę przetwornicę z 27A to do aku płynie tylko 5A

Screenshot_20220930-195454.thumb.jpg.70f5560e23c8c1de16f027cce8f16fff.jpg

Screenshot_20220930-195441.thumb.jpg.9c8a0f1287afab2f5c47a4b39b9b33bf.jpgTutaj mam akurat zdjęcie gdzie włączam i wyłączam grzałki w zbiorniku (dodatkowo na przetwornicy szła grzałka/kocyk na stopy 100W) czyli 27A, dla przetwornicy lub 7A więc dla akumulatora tylko 5A lub 25A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A apropo grzania zbiornika na szarą - troszkę myślałem nad przepuszczeniem co jakiś czas ciepłej wody w rurze miedzianej "wpuszczonej" do środka zbiornika - puszczonej przy dnie, ale sporo roboty, efekt taki sobie, dodatkowe elementy w zbiorniku na szarą to "kolejne zakamarki na zbieraniu się tam brudu"... wiec na razie ważniejszymi problemami się zajmuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Misio napisał:

 

A apropo grzania zbiornika na szarą - troszkę myślałem nad przepuszczeniem co jakiś czas ciepłej wody w rurze miedzianej "wpuszczonej" do środka zbiornika - puszczonej przy dnie, ale sporo roboty, efekt taki sobie, dodatkowe elementy w zbiorniku na szarą to "kolejne zakamarki na zbieraniu się tam brudu"... wiec na razie ważniejszymi problemami się zajmuję :D

Ja myślałem nad Mata Grzewcza, ale jak znam życie to już jest nie założę :D Może za rok. Montaż wydaje się prosty wystarczy podkleić od spodu zbiornika (chyba)  zasilanie na 12V 
 

Ewentualnie zamówić coś takiego LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Misio napisał:

Tyle że skuteczność tego licha a zimą są braki prądowe...

Czemu licha, Miałem kamperka z podgrzewanym zbiornikiem to zlewałem ciepła wodę przy mrozie, ale fakt byłem podłączony do słupka, ale pamiętam że jak zamarzł zawór w trasie to odpaliłem taką matę to po paru kilometrach zawór puścił.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadzenie do zamarznięcia to nic dobrego (dla zbiornika, połączeń, zaworu), grzanie cały czas to ile to ma Watów by przy -10 utrzymało "plus" w zbiorniku i na zaworze

50-80-100W?

A i tak obawiam się że przy silniejszym wietrze i niskiej temperaturze to i tak za mało...

50W przez dobę to w przybliżeniu 4A*24h=96Ah... dla mnie stanowczo za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.