Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratulacje Peja76 nabytku kampera?. Teraz na pewno ilość wyjazdów się zwiększy?. Jeśli nie spasuje to na powrót będzie przyczepa. Jeszcze raz gratuluję. Fajny fragment Jacka Ealkiewicza ktoś umieścił w tym wątku. Ja znalazłem trochę dłuższy wykład i od około 10 minuty spodobało mi się jak zacząć mówić o spełnianiu marzeń i jak kupił sobie kampera?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek dziękuję.

Kurczę chyba mam coś nie tak z aku, o 22h stanelismy do 24h garł TV troszkę dwa ledy poświeciły i piec przez noc, rano o 7h tv nie chce się włączyć I aku pokazuje 11.9h? 39% jak włączymy pompkę to spada do 11,5v o 24h było 82% Nie wiem czy szlak trafił aku czy coś zjada prąd, nigdy tak nie było. Jutro muszę sprawdzić przyrządem aku.

20221106_075039.jpg

20221106_075045.jpg

Teraz tylko trochę słońca 50%

20221106_081052.jpg

20221106_081057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misio napisał:

Pompki potrafią mocno obciążyć...chwilowo.

Piec też sporo doi...

Trzeba to wszystko sprawdzić...A pamiętaj że % są pokazywane szacunkowo...

Wiem wiem, ale nigdy po nocy nie było tak że TV odmówiło współpracy i tak był wydojony aku. Jutro sprawdzę go przyrządem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Misio napisał:

Teraz większość pieców ma tylko funkcje z nadmuchem...A to jednak wpierdziela trochę prądu...

Ale inne wyjazdy było zawszę ok, rano minimum było 75% my naprawdę z prądem jesteśmy oszczędni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misio napisał:

Pod względem zimy...czy to 100 czy 400W to prawie wszystko jedno...

Wówczas wżny alternator i ładowarka dc-dc

 

Ja miałem 95Ah AGM i tyle lat daliśmy radę, a ja raczej jestem "wymagającym klientem"... czytaj marudzącym ?

 nie nie do końca tak.

jak masz 100w solar to w dzień przy pełnym zachmurzeniu da kilkaset mA a 400W da już z 1,5A więc przynajmniej pokryje to zużycie Trumy w trakcie dnia a nawet czasem coś doładuje.

Też miałem wcześniej 95Ah i dawałem radę , ale to było ciągłe  oszczędzanie i kontrola .

Przy 150Ah W LiFePo4 mam spokój psychiczny a żona nie musi się pytać czy może włączyć suszarkę bo wie że może  :-]

ja dziś patrząc z perspektywy czasu jak bym robił od nowa instalację to bym robił dziś LiFePo4 200 Ah i 400 W w solarach.

budując  swoją instalację nie miałem hulajnogi elektrycznej a w planach mam jeszcze dwa el rowery  ;)

 

2 godziny temu, peja76 napisał:

Janek dziękuję.

Kurczę chyba mam coś nie tak z aku, o 22h stanelismy do 24h garł TV troszkę dwa ledy poświeciły i piec przez noc, rano o 7h tv nie chce się włączyć I aku pokazuje 11.9h? 39% jak włączymy pompkę to spada do 11,5v o 24h było 82% Nie wiem czy szlak trafił aku czy coś zjada prąd, nigdy tak nie było. Jutro muszę sprawdzić przyżądem aku.

 

 

Teraz tylko trochę słońca 50%

 

 

A mierzyłeś ten TV ? on nie jest jakiś prądożerny ? powinien chodzić bez problemu nawet przy 11,5V .

sprawdź miernikiem pobór tego TV ile A pobiera ?  może to on jest głównym problemem.

Mój TV Philips 24" 12v pobiera ok 1,1A.

Aku raczej szlag nie trafił, ten Twój wskaźnik procentowy nie jest dokładny jak coulometr , on pokazuje te % na podstawie wskazania napięcia  więc jak solar ładuje to wzrasta niepięcie i pokazuje więcej % , jak włączasz chwilowy pobór (jak np. pompka) to napięcie spada i pokazuje mniej %  więc to normalna sprawa .

 

 

10 minut temu, BuryKocur napisał:

O jakim piecu piszesz ?

Bo gazowy raczej nie potrzebuje prądu do działania.

Pzdr

Włodek

w praktycznie każdym kamperze w  fabrycznym ogrzewaniu gazowym piec ma nadmuch i rozprowadzenie ciepłego powietrza więc potrzebuje prądu do działania i to czasem całkiem sporo (nawet kilka A ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

i piec przez noc

to ten główny pożeracz ;). Ale że aż tyle?

Przy minusach w nocy, gdzie wiatrak chodzi na wysokich obrotach to potrafi faktycznie wysysać prąd z akumulatora... ale przy obecnych temperaturkach raczej powinien być spokojny....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Prusiak napisał:

to ten główny pożeracz ;). Ale że aż tyle?

Przy minusach w nocy, gdzie wiatrak chodzi na wysokich obrotach to potrafi faktycznie wysysać prąd z akumulatora... ale przy obecnych temperaturkach raczej powinien być spokojny....  

raczej to  nie wina Trumy .

11,5V to miewałem przy AKU AGM 95Ah w zimie na nartach w niedzielę przy postoju od piątku gdzie truma chodziła nonstop + dwa wieczory oświetlenia , ładowanie komórek itd.

czyli dwie nocki i półtora dnia.

Przy sprawnym aku AGM 105Ah zakładając że był w pełni naładowanym truma przez jedno popołudnie i noc nie powinna rozładować aku do 11,5V.

gdzieś robiłem dokładne pomiary ile A pobierała Truma Combi 6E w każdym z trybów (ECO, NORMAL, BOOST) ale nie mogę teraz znaleść ale z tego co pamiętam  to początkowo kilka A a potem przy normalnej pracy w trybie NORMAL poniżej  2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

sprawdź miernikiem pobór tego TV ile A pobiera ?  może to on jest głównym problemem.

Mój TV Philips 24" 12v pobiera ok 1,1A.

Aku raczej szlag nie trafił

 

Juto sprawdzę ile pobiera TV, ale zastanawia mnie to że on grał tylko 2h, przez noc piec i takie cuda, rozumiem żeby tak było od początku ale nigdy takiego czegoś nie mieliśmy, jak pisałem wcześniej może nie był doładowany przejechałem mało km kamper stał nie podłączony a tydzień był pochmurny. W poprzedni weekend staliśmy w Kołobrzegu TV grał tak samo od 22h do 24h wstaliśmy później bo o 9h i wszystko działało jak się należy, nawet słońca nie było tak jak dziś w voltach  nie pamiętam ile miał ale napewno rano było 82%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.