Skocz do zawartości

Jednak kamper u peja76 ?


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Voku napisał:

Byłem teraz 2 tyg na mazurach  i nad morzem i dałem radę prądu nigdy nie brakowało. Przecież nie każdego dnia muszę mieć naładowane na 100%  przy używaniu grzania, i światła 200Ah lifepo4  starczy na tydzień bez ładowania.

z tym tygodniem bez ładowania w zimie  to bym nie szalał.

Oczywiście jak ktoś ma "gołego" kampera i tylko światło i ogrzewanie  to może i starczy ale jak masz jeszcze router, alarm, wzmacniacz do anteny TV, czujniki gazów , przetwornice  to przy włączonym ogrzewaniu  robi się 1,5 do 3 amperów stałego poboru przez 24/h na dobę. Do tego kilkadziesiąt minut TV, jakaś suszarka do włosów przez przetwornice czy ekspres do kawy, odkurzacz, ładowanie komórek czy laptopów, prysznic 1x dziennie x 4 os, mycie naczyń.

Oczywiście jakbym się założył to bym wytrzymał w zimie tydzień z 200Ah bez ładowania  ale w normalnym użytkowaniu przy czterosobowej rodzinie nie widzę szans.

bezpiecznie to cztery doby, przecież LiFePo4 też nie chcemy rozładowywać do "0"

13 minut temu, peja76 napisał:

A faktycznie zapomniałem o tym schemacie, dziękuje

Też myślałem o ładowarce Victrona i w weekend zamówię, jaka była by najlepsza?

Co do planowania czy będę nim długo jezdził to Ci powiem że nie wiem, wszystko jak najbardziej Mi pasuje w tym kamperze poza garażem, jak by miał duży garaż dał bym tą 10 za przerobienie, zakup osprzętu i akumulatorów bo na pewno trzymał bym go wtedy 4-5 lat, to nie auto osobowe że można zmieniać co roku, za dużo trzeba pozmieniać pod siebie, szkoda czasu i pieniędzy. Cały czas patrzę czy coś dochodzi z dużym garażem ale :pupa: nawet miałem teraz dwa kliknięte (ty wiesz gdzie) ale :pupa: się nie odezwały. Duży garaż bardzo by mi w pracy pomógł, jeszcze bardziej bym go wykorzystał, a tak to muszę nieraz improwizować jak na poniższych fotkach.

Ktoś może powiedzieć że mogłem od razu takiego kupić, tylko takiego jak mam był problem a co dopiero takiego wymarzonego, no i nie wiedziałem czy nam się spodoba.

O tym drugim akumulatorem też już myślałem, ale wiesz jak jest to zawsze jest pierdzie........ ale jak nie będzie wyjścia i na zapas to zobaczę. Najważniejsze na tą chwilę to ładowarka!!!!!

może masz fabryczne miejsce pod drugi AKU ? u mnie było przygotowane  drugi komplet klem itd.

co do wyboru ładowarki DC-DC to jak dla mnie kluczowe jest z jakim aku ma pracować.

2 minuty temu, peja76 napisał:

Zamówiłem nowy Aku:) piec wczoraj hulał od 16h, po 18h włączyłem TV, grał do 21h moze godzinę było włączone oświetlenie led dwa paski, dziś rano o 7h włączyłem tv pograł 5min i podziękował za współpracę. Wszystko na fotkach z panelu od wieczora jak wyglądał aku, ostatnie zdjęcia to 12,3v przed włączeniem TV rano i ostatnie po włączeniu 

więc może okaże się że do Twoich potrzeb wystarczy sprawny akumulator i nie musisz nic zmieniać ani modernizować po prostu aku  nie miał już swojej pojemności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Oczywiście jakbym się założył to bym wytrzymał w zimie tydzień z 200Ah bez ładowania  ale w normalnym użytkowaniu przy czterosobowej rodzinie nie widzę szans.

U mnie wychodzi ze około 25% z 150Ah zużywam dziennie czyli jakieś 37Ah... Jak przejadę godzinę to dopakuje akumulator 30-32Ah...Więc przy naszym założeniu że mamy wytrzymać w 2osoby w 2 tygodnie przy naszym kamperze i stylu bycia, zimą - jest raczej słuszne...

Jednakże w 4 dobę bez grama ładowania już byłbym mocno zaniepokojony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaprzyjaźnionym forum kiedyś polecali

akumulatory yuasa 95Ah AGM... miałem i byłem zadowolony...gdybyś był bliżej to byś wziął mój...

 

przy cenie 1500zł to ja już bym na pewno szedł w LiFePO4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misio napisał:

Na zaprzyjaźnionym forum kiedyś polecali

akumulatory yuasa 95Ah AGM... miałem i byłem zadowolony...gdybyś był bliżej to byś wziął mój...

 

przy cenie 1500zł to ja już bym na pewno szedł w LiFePO4...

Ach..... obdzwoniłem za LiFePO4 już dołoży bym ten 1000 zł -1500zł ale rozmawiając z fachowcami ze sklepu to wszyscy że ładowarka/regulator do wymiany, nie dam rady na weekend ogarnąć, nic lecę po tego z linku, zobaczymy jak będzie sobie radził, najwyżej jak padnie to wtedy na spokojnie ogarnę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Misio napisał:

U mnie wychodzi ze około 25% z 150Ah zużywam dziennie czyli jakieś 37Ah... Jak przejadę godzinę to dopakuje akumulator 30-32Ah...Więc przy naszym założeniu że mamy wytrzymać w 2osoby w 2 tygodnie przy naszym kamperze i stylu bycia, zimą - jest raczej słuszne...

Jednakże w 4 dobę bez grama ładowania już byłbym mocno zaniepokojony...

przy przemieszczaniu się czy doładowywaniu z solara to wiadomo. Pisałem o tygodniu stania bez ładowania  ;)

Przy Waszym dobowym zużyciu 37Ah przy dwóch osobach mając aku 200Ah zakładając że dla bezpieczeństwa nie rozładujemy go więcej niż 85% prądu wystarczy na ok 4,5 doby.

po  piątej dobie aku zostanie rozładowany do "0"

tylko chciałem uświadomić że to nie jest tak że kupisz aku LiFePo4 i zapominasz o problemie ładowania.

7 minut temu, peja76 napisał:

Ach..... obdzwoniłem za LiFePO4 już dołoży bym ten 1000 zł -1500zł ale rozmawiając z fachowcami ze sklepu to wszyscy że ładowarka/regulator do wymiany, nie dam rady na weekend ogarnąć, nic lecę po tego z linku, zobaczymy jak będzie sobie radził, najwyżej jak padnie to wtedy na spokojnie ogarnę temat.

Ale po co Ci płacić 1500 za AGM :rolleyes:

bierz tą Vartę za 700 :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Prusiak napisał:

Będziesz Pan zadowolony.. szczególnie że w bardzo dobrej cenie.

 Super ?

Teraz Panowie jeszcze jedno pytanie,  przyszedł bocznik i jestem w trakcie montażu, to wiem żeby go podłączyć odrazu do nowego aku, ale czy najpierw go trochę wzbudzić podładować? Akumulator 

20221109_105056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, peja76 napisał:

 Super ?

Teraz Panowie jeszcze jedno pytanie,  przyszedł bocznik i jestem w trakcie montażu, to wiem żeby go podłączyć odrazu do nowego aku, ale czy najpierw go trochę wzbudzić podładować? Akumulator 

20221109_105056.jpg

szybko przyszło, szczególnie, że  pisało - na zamówienie 4 dni. Tyle czasu zwlekam, że chyba zamówię :)

@peja76 - gdzie kupiłeś, bo w linkowanym przez Ciebie sklepie wspominali, że dzwoniłeś i nie ma :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maarec napisał:

szybko przyszło, szczególnie, że  pisało - na zamówienie 4 dni. Tyle czasu zwlekam, że chyba zamówię :)

@peja76 - gdzie kupiłeś, bo w linkowanym przez Ciebie sklepie wspominali, że dzwoniłeś i nie ma :)

Tak tam nie było, nie mam już linku do tego sklepu :( ale mam numer telefonu :winner: 572001154, z tego co mi mówili to 6 sztuk tylko na stanie, sympatyczny człowiek mówił że jak uruchomię to mam zadzwonić pomoże mi skalibrować.

Powiedziałem że aku choć nowy mam podładować.

20221109_115656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Tak tam nie było, nie mam już linku do tego sklepu :( ale mam numer telefonu :winner: 572001154, z tego co mi mówili to 6 sztuk tylko na stanie, sympatyczny człowiek mówił że jak uruchomię to mam zadzwonić pomoże mi skalibrować.

Powiedziałem że aku choć nowy mam podładować.

20221109_115656.jpg

też już sprzedał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.