Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, tamtam napisał:

Czyli tankowałeś w cenie 480 HUF za litr i nie było z tym problemów że miałeś rejestrację zagraniczną?

Też się tankowałem ostatnio w drodze do i z Chorwacji. Na jednej stacji zabrakło paliwa i trzeba było po prostu jechać na inną a tam ograniczenie 20 litrów.... Już nie trzeba zjeżdżać z autostrady aby taniej zatankować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Benior napisał:

Też się tankowałem ostatnio w drodze do i z Chorwacji. Na jednej stacji zabrakło paliwa i trzeba było po prostu jechać na inną a tam ograniczenie 20 litrów.... Już nie trzeba zjeżdżać z autostrady aby taniej zatankować. 

Przy tej cenie sporo osób nawróci się na trasę do CRO przez Węgry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chris_66 napisał:

Kilkanaście razy bez problemu. Jak było ograniczenie 50 l to zalewałem dwa razy bez ruszania się spod węża

 

 

Wysłane z telefonu emoji12.png

No i to załatwia sprawę.

Pozostaje mieć tylko nadzieję że będzie też tak po 1.07, a nie była to tylko kiełbasa wyborcza przed wyborami na Wegrzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to załatwia sprawę.
Pozostaje mieć tylko nadzieję że będzie też tak po 1.07, a nie była to tylko kiełbasa wyborcza przed wyborami na Wegrzech...

Zobaczymy.
Jak na razie jedyne ograniczenia narodowościowe były w pasie przy Serbii dla aut z serbską rejestracją


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z psami na kempingach i na plażach , bo parę cenników kempingów przejrzałem i żadnego  wpisu o psach nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o psy nikt tam się nie pyta (chyba że masz to w cenniku), tam jest zresztą masa psów które sobie po prostu biegają wolno. Nikt z tym nic nie robi.
Grecja to inny stan umysłu niby UE a masz wrażenie że jesteś gdzieś indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Darek nie ma problemu, do pierwszego użarcia.. wtedy juz są problemy, Policja i etc. A juz jak trafisz na Bulgara to oni strasznie gembują.. nawet jak za czesto i za glosno pies szczeka. Widzialem jak Niemcy opuszczali kemping z powodu za glośnego psa. Osobiscie sam bym się wściekł jak by mi szczekal.. a z drugiej strony pies w Grecji to umęczenie dla niego.. za gorąco. I grecy zwracaja uwage aby z psami wchodzic do wody z dala od plazy.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę że za ciepło ale jeździ wszędzie na każdy wyjazd z nami, co do szczekanie to raczej jest cichy cierpi na psie ADHD ale to foksterier to one tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli trzeba coś planować :).

Droga oczywiście przez Węgry  z tankowaniem. Dalej rozumiem tankować w Macedoni? 

Przed wyjazdem z Węgier wyłączyć dane mobilne? Odpalić dopiero w Grecji?

Jak radzicie sobie z navi bez internetu? 

Są tam jakieś radary w Serbii i Macedonii?

Od Węgier wszędzie płatność na bramkach?

Na co uważać, zwrócić uwagę na trasie? 

Chętnie wszystkie rady przyjmuje.

Ostatnie pytanie - paszport psa - okazujecie obligatoryjne czy na wezwanie celnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli trzeba coś planować :).

Droga oczywiście przez Węgry  z tankowaniem. Dalej rozumiem tankować w Macedoni? - Tak

Przed wyjazdem z Węgier wyłączyć dane mobilne? Odpalić dopiero w Grecji? - Tak

Jak radzicie sobie z navi bez Internetu? Można ściągnąć na google mapach trasę offline ,ewentualnie jakieś mapy offline, jedziesz w sumie samą autostradą, chyba że planujesz inaczej 

Są tam jakieś radary w Serbii i Macedonii? - Czasem policja wystawia trójnoga na autostradzie, potem wszyscy przejeżdżają przez parking i wyłapują delikwentów  

Od Węgier wszędzie płatność na bramkach? - Tak

Na co uważać, zwrócić uwagę na trasie? - Na naciągaczy, i próbę zatrzymania na koło, czasem są czasem ich nie ma zależy jak się trafi. Od Węgier Do Niszu w Serbii jeździ dużo Turków w sezonie ciężko miejscem na parkingu. Od Niszu do granicy Macedońskiej jest chyba jedna stacja którą można przeoczyć a to 150km najlepiej zatankować gdzieś przed chyba że zrobisz Serbie na jednym baku

Ostatnie pytanie - paszport psa - okazujecie obligatoryjne czy na wezwanie celnika? Na pewno zapytają się o psa tylko nie pamiętam czy Serbowie czy Macedończycy.

Nie zapomnieć o zielonej karcie ! Dla mnie też :D Bo nie mogę znaleźć.

Można rozłożyć sobie drogę tak żeby granicę z Serbią atakować rano i pod wieczór jesteś w Grecji, jak by było widać duży korek na mapach można próbować jechać na przejście w Tompa ale chyba odprawiają tylko do 16:00 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maarec napisał:

Jak radzicie sobie z navi bez internetu?

Pytasz o przejazd przez Serbię i Macedonię? Tu sprawa prosta - jedziesz jedyną drogą A1 :) Możesz wspomagać się drogowskazami na Belgrad, Nisz, Saloniki/Ateny. Dodatkowo możesz ściągnąć na tel mapy offline. Ale i tak najlepiej mieć atlas samochodowy lub mapę papierową, bo jak ciebie jakiś objazd zaskoczy to będzie łatwiej.

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, maarec napisał:

Jak radzicie sobie z navi bez internetu? 

Ja używam Sygic Truck w wersji Europe Caravan. Daje radę, chociaż zdarzyło jej się wysłać mnie w ślepy zaułek tuż na dojeździe do Zatonu. Już wiem, że warto jednak bardziej ufać znakom. Ale to był jednorazowy incydent. Natomiast fajna jest bo możesz zdefiniować pojazd jako kamper, podać wymiary, masy itd. Apka płatna, ale nie jakieś koszmarne pieniądze. Na dzisiaj 70€ za dożywotnią licencję z 3 letnim prawem do aktualizacji. Dokupiłem jeszcze roczną subskrypcję Live Traffic.

Odnośnie planowania Grecji, to mam dodatkowe pytanie. Jakieś kempingi po drodze w Serbii? Ktoś może coś polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.