Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Voku napisał:

Jak sobie obejrzysz to kilka kempingów w Grecji odwiedziliśmy od tanich po drogie. Zazwyczaj tam gdzie były jakieś atrakcje. 
https://www.youtube.com/playlist?list=PLPCJrMAouz5S998vPi_oRMIFVI3PjRwtk 

Wszystko już dawno obejrzane ;). Córka po oglądnięciu Waszych vlogów nie chce nigdzie indziej tylko do Grecji. Zapewne ukradnę parę pomysłów na trasę. 

Jeszcze takie pytanie, czy do Grecji warto targać rowery? We Włoszech głównie służyły nam do jazdy po dużych kempingach. W Chorwacji przydały się bardzo do wycieczek wzdłuż wybrzeży. A jak sprawa wygląda w Grecji?  Jeździmy z dziećmi więc raczej poruszanie się po ruchliwych drogach odpada. Bardziej jakieś ścieżki, szlaki, spokojne lokalne drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wg mnie nie ma sensu rowerow do Grecji brać z przyczepą. Za ciepło. A jak jestes na kempingu to sa to kameralne kempingi nie zadne mega. Lepiej jedna hulajnoge elektryczna aby skoczyc do sklepiku bo Ouzo...

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin_G napisał:

Wszystko już dawno obejrzane ;). Córka po oglądnięciu Waszych vlogów nie chce nigdzie indziej tylko do Grecji. Zapewne ukradnę parę pomysłów na trasę. 

Jeszcze takie pytanie, czy do Grecji warto targać rowery? We Włoszech głównie służyły nam do jazdy po dużych kempingach. W Chorwacji przydały się bardzo do wycieczek wzdłuż wybrzeży. A jak sprawa wygląda w Grecji?  Jeździmy z dziećmi więc raczej poruszanie się po ruchliwych drogach odpada. Bardziej jakieś ścieżki, szlaki, spokojne lokalne drogi. 

Tak jak napisał Maciek rowerów brać nie warto, chyba że masz elektryki. Nie ma tam żadnej infrastruktury rowerowej, kempingi są małe a teren górzysty. Do tego jest tam bardzo gorąco i się po prostu nawet nie chce człowiekowi pedałować, chyba że jesteś jakimś zapaleńcem to bierz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dmb5 napisał:

A tak troche inaczej jaki budżet planujecie na 3 trygonie ?

To zależy od kilku czynników:

1. Jaki skład załogi?
2. Jakie kempingi?
3. Jakie jedzenie (swoje czy restauracje)?
4. Jak daleko w Grecję wjedziesz?
5. Jakie atrakcje zaliczasz?

Samo paliwo w tym roku odgrywa kluczowy czynnik. Biorąc pod uwagę całą trasę 5,0 - 5,5 tys. km, przy spalaniu 11-12 l/100 km w moim przypadku to będzie ok 600 l. Prz założeniu ceny średnio 7,50 zł/l to już szarpie po kieszeni.

Takie 3 tyg. to 10 tyś zł może być minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dmb5 napisał:

A tak troche inaczej jaki budżet planujecie na 3 trygonie ?

 

Zależy gdzie chcesz jeździć.
Objeżdżając Grecje robiłem około 6tyś km
Tak mniej więcej.
paliwo to 5tyś,
Autostrady 1300zł
Kempingi średnio za 15 dni 2+2 wyjdą około 3000zł 

Czyli z 10 tyś to co musisz mieć, ile zabierzesz na życie i z czego zrezygnujesz to już twój wybór. 

Ja w tym roku mniej kempingów i mniej autostrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwedki napisał:

Kamper na autostradzie to opłata wyższa niż przyczepa.

Ale gdzie bo jak na razie w PL płace dużo, dużo mniej za kampera niż zestaw?
Z tego co wiem w Grecji płaci się od wysokości a nie od kampera czy przyczepy. Oczywiście są różni operatorzy autostrad (coś jak u nas) i każdy liczy inaczej im bardziej na południe Grecji  tym drożej.
Podałem orientacyjny przelicznik każdy musi sobie sam sprawdzić gdzie chce jechać i co zobaczyć.
Pojechać na Peloponez a Chalkidik to wyjdzie z 1800km różnicy   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Grecji jeździłem lokalnymi bo od plaży do plaży szkoda km i Euro, ostatnie wakacje zadnych platnych w Grecji i polecam landowki. W Grecji na Peloponezie postawiali teraz zakazy na landowkach zakaz ponad 3.5t. I czasem smieszne znaki zakaz wjazdu powyzej 2.8m a wiaduktu brak. Trzeba uwazac. Ale i tak uwielbiam ten kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał:

Zależy gdzie chcesz jeździć.
Objeżdżając Grecje robiłem około 6tyś km
Tak mniej więcej.
paliwo to 5tyś,
Autostrady 1300zł
Kempingi średnio za 15 dni 2+2 wyjdą około 3000zł 

Czyli z 10 tyś to co musisz mieć, ile zabierzesz na życie i z czego zrezygnujesz to już twój wybór. 

Ja w tym roku mniej kempingów i mniej autostrad

Dziękuje za odpowiedz tak jak sądziłem że 10tyś to mało.

Moja ekipa to 2os dorosłe 1 dziecko 11 lat i jeden mały pies a zestaw mieści się w 3,5 tony ,ale to tylko na niektórych autostradach u nas się liczy i parę euro tańsza winieta na Węgry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dmb5 napisał:

Dziękuje za odpowiedz tak jak sądziłem że 10tyś to mało.

Moja ekipa to 2os dorosłe 1 dziecko 11 lat i jeden mały pies a zestaw mieści się w 3,5 tony ,ale to tylko na niektórych autostradach u nas się liczy i parę euro tańsza winieta na Węgry

Dla mnie przesada. Ostatnie 3 tyg peloponez - meltemi (2021) za 2+2 - 8K PLN, teraz pewnie parę PLN więcej. Chalikidiki ok 2 tys mniej. Ale to jak zwykle zależy.... na pewnych rzeczach można oszczędzić na innych się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomiy napisał:

Dla mnie przesada. Ostatnie 3 tyg peloponez - meltemi (2021) za 2+2 - 8K PLN, teraz pewnie parę PLN więcej. Chalikidiki ok 2 tys mniej. Ale to jak zwykle zależy.... na pewnych rzeczach można oszczędzić na innych się nie opłaca

Jaka przesada? Te 2000zł różnicy pewnie zniknie w obecnej cenie paliwa ja liczyłem już po 7zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od kraju, duży wpływ poza paliwem ma wyżywienie, czyli pytanie czy jemy "słoiki" z domu czy biedronki czy każdego dnia  dwa razy jesteśmy w knajpie. 

Nie ma co ukrywać,  przy tych cenach paliwa i walut  opłaca się wyjazd dłuższy na mniejszą odległość niż 10 dni na Peloponez.

Mocno ciągnie nas do Grecji, mimo wielu obaw i niepewności. Decyzja pewnie ok 10 dni przed wyjazdem. Alternatywa to oczywiście Cro lub IT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.