Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Voku napisał:

Jaka przesada? Te 2000zł różnicy pewnie zniknie w obecnej cenie paliwa ja liczyłem już po 7zł. 

Grecja sporo więcej, Pb 9,90 PLN/l, ON trochę tańszy 8,79, Czechy, Słowacja - 8,20/8,65

Więc różnica Peloponez vs Chalikidiki tylko w paliwie przyjmując te 1800 km, to na Pb daje spokojnie te 2000 PLN, na ON nieco mniej. Nie ma co liczyć ze średniej z kilku krajów dla całej eskapady (np. 7,50 jak koledzy) tylko całość po cenie lokalnej, to już będzie trzaba lać na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oszczędności na Węgrzech wyjdą trzeba będzie planować wjazd na rezerwie wyjazd na full cena na dziś

ON i Pb
Maj 2022 5,91 PLN 5,91 PLN
   
Edytowane przez dmb5 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Voku napisał:

Jaka przesada? Te 2000zł różnicy pewnie zniknie w obecnej cenie paliwa ja liczyłem już po 7zł. 

Moja odp tyczyła się 10K to mało. Tym bardziej ze nie ma sprecyzowanego gdzie się wybiera, a Północ od peloponezu to teraz pewnie ze 2.5K-3K w kosztach (głównie paliwa i autostrad). Sam wiesz ze można tanio, drożej i drogo. Można i za 6-7K peloponez mieć, pod warunkiem, że na dziko, wyżywienie ze słoików i nie ma aten, delf itd w programie - oraz nic asie nie popsuje  :)

3 godziny temu, dmb5 napisał:

oszczędności na Węgrzech wyjdą trzeba będzie planować wjazd na rezerwie wyjazd na full cena na dziś

ON i Pb
Maj 2022 5,91 PLN 5,91 PLN
   

Czyli jak z macedonią - wjazd na rezerwie, wyjazd full.

22 godziny temu, czyś napisał:

Grecja sporo więcej, Pb 9,90 PLN/l, ON trochę tańszy 8,79, Czechy, Słowacja - 8,20/8,65

Więc różnica Peloponez vs Chalikidiki tylko w paliwie przyjmując te 1800 km, to na Pb daje spokojnie te 2000 PLN, na ON nieco mniej. Nie ma co liczyć ze średniej z kilku krajów dla całej eskapady (np. 7,50 jak koledzy) tylko całość po cenie lokalnej, to już będzie trzaba lać na miejscu.

Widze ze ok 2.1 PB i ok 2 ON w grecji. Też tak nie może mówić, że 10PLN trzeba kalkulować. Na chwile obecna tankowałbym w PL na full, Węgry na full i macedonia na full. Jeśli tylko chalkidiki to w Grecji nie trzeba tankować, wiec i średnia wyjdzie sporo niższa. Zresztą każdy umie zaplanować sobie i policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się wszystko zmienia , jeszcze nie tak dawno unikaliśmy tankowania u Węgrów bo drogo a tu proszę :hehe: ; też planujemy w tym roku znowu Grecję ale to jeszcze ponad miesiąc do wyjazdu i wiele jeszcze może się zmienić - pożyjemy - zobaczymy :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tamtam napisał:

Ta cena na Węgrzech to "cena w oparciu o urzędowe maksymalne ceny dla kierowców z Węgier".
Jaka jest cena dla kierowców spoza Węgier?
Zna ja ktoś?

Myślisz, że ceny paliwa uzależniają od kraju rejestracji pojazdu? Nie sądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego wyjazdu do Grecji  przy wjeżdzie do Bułgarii okazało się że mieszkańcy tzwn. demoludów nie płacą za drogi cała reszta równowartość 

 16 marek zachodioniemieckich ,podobnie na autostradach jugosłowiańskich  jedna cena dla tubylców i druga dla całej reszty . Oby te czasy nigdy nie powróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Myślisz, że ceny paliwa uzależniają od kraju rejestracji pojazdu? Nie sądze. 

Ja zacytowałem portal zajmujący się paliwami.

Tutaj masz linka jeśli nie wierzysz, drobnym druczkiem na dole poczytaj.

https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tamtam napisał:

Ja zacytowałem portal zajmujący się paliwami.

Tutaj masz linka jeśli nie wierzysz, drobnym druczkiem na dole poczytaj.

https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on

 

Każdą bzdurę można napisać ;) Nikt na Węgrzech nie uzależnia ceny od narodowości kupującego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Każdą bzdurę można napisać ;) Nikt na Węgrzech nie uzależnia ceny od narodowości kupującego. 

Przecież Węgry to wprowadziły, to o jakiej bzdurze piszesz?

https://energetyka24.com/ropa/wegry-wprowadzaja-maksymalne-ceny-paliw

Podobno przedłużyli tylko do 1.07 zamrożenie cen paliw.

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Węgry to wprowadziły, to o jakiej bzdurze piszesz?
https://energetyka24.com/ropa/wegry-wprowadzaja-maksymalne-ceny-paliw
Podobno przedłużyli tylko do 1.07 zamrożenie cen paliw.

Wprowadzili 480 HUF za litr i nic więcej. Ograniczenia ilościowe wiszą czasem na dystrybutorach i obowiązują albo i nie obowiązują


Wysłane z telefonu
Ja zacytowałem portal zajmujący się paliwami.
Tutaj masz linka jeśli nie wierzysz, drobnym druczkiem na dole poczytaj.
https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on
 

Drobnym druczkiem piszą że nie ponoszą odpowiedzialności


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chris_66 napisał:


Wprowadzili 480 HUF za litr i nic więcej. Ograniczenia ilościowe wiszą czasem na dystrybutorach i obowiązują albo i nie obowiązują


Wysłane z telefonu emoji12.png
Drobnym druczkiem piszą że nie ponoszą odpowiedzialności emoji1787.pngemoji1787.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

Czyli tankowałeś w cenie 480 HUF za litr i nie było z tym problemów że miałeś rejestrację zagraniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.