Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym roku 2022 życząc zdrowia. Myślę ,że czas uruchomić temat dla GREKOMANIAKÓW i nie tylko. Proszę o różne informacje dotyczące podróży ,pobytu w Grecji, polecane ciekawe kempingi ,plaże ,miejsca do zwiedzania ,itp. 

Pozdrawiam DC

IMG_20210720_145637.jpg

IMG_20210725_091233.jpg

IMG_20190805_124837.jpg

Edytowane przez Dariusz Czarnecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Dariusz Czarneckiwidzę, że Grecja wciągnęła na całego...:) nie dziwię się. Dużo ciekawych miejsc jest opisanych w takich tematach z poprzednich lat - Grecja 2019, 2020, 2021 więc myślę,  że ktoś kto jedzie pierwszy raz znajdzie tam coś dla siebie...Ale z w Grecji ciekawych miejsc, nie brakuje - więc może ktoś znajdzie coś zupełnie nowego...Jeśli chodzi  o nas, to tak jak wiesz - ciągnie nas zawsze na Peloponez i docelowo jeśli Grecja to tylko tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

@Dariusz Czarneckiwidzę, że Grecja wciągnęła na całego...:) nie dziwię się. Dużo ciekawych miejsc jest opisanych w takich tematach z poprzednich lat - Grecja 2019, 2020, 2021 więc myślę,  że ktoś kto jedzie pierwszy raz znajdzie tam coś dla siebie...Ale z w Grecji ciekawych miejsc, nie brakuje - więc może ktoś znajdzie coś zupełnie nowego...Jeśli chodzi  o nas, to tak jak wiesz - ciągnie nas zawsze na Peloponez i docelowo jeśli Grecja to tylko tam:)

My już powoli myślimy o wakacjach .W zeszłym roku zakotwiczyliśmy na dłużej w Drepano .Jak wcześniej sugerowałeś dobra baza na zwiedzanie Nafplio i okolic, wycieczki do ok. 30 km. Jedna dłuższa była do Aten na zmianę warty na Placu Syntagma i Akropol. Do Meltemi nie dojechaliśmy tym razem ale w tym roku planujemy tam założyć następną bazę i ruszyć solo na plażę Elafonisos. Jak będzie zobaczymy.:banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Do Meltemi nie dojechaliśmy tym razem ale w tym roku planujemy tam założyć następną bazę i ruszyć solo na plażę Elafonisos. Jak będzie zobaczymy.

Elafonissos warto zaliczyć- jak najbardziej. Można tam wjechać z przyczepą oczywiście ale jest to dość kłopotliwe jeśli chodzi nawet o sam prom. Widziałem tylko jedną przyczepę, którą ktoś tam pojechał. 

No szkoda, że nie udało się spotkać w ubiegłym roku ale jadąc z Mani po ewakuacji  z zagrożonego pożarem Meltemi  pojechaliśmy  w okolice Nafplio,  zajechaliśmy do Drepano szukając miejsca, ale było tam ciasno. Zostaliśmy więc na Kastraki tuż obok. A do Waszego campingu chodziliśmy plażą na wieczorne piwko.

BTW. Widzieliśmy Was tylko na autostradzie gdzieś w okolicach Lamii:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dariusz Czarnecki napisał:

na plażę Elafonisos

Koniecznie na dłużej niż jeden dzień. Warto objechać całą wyspę i pospacerować po plaży. Jest sporo fajnych restauracji i aż nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Widziałem kilka przyczep ale niestety nie wiem jak ogarnęli wjazd na prom. Zastanawiałem się, że może poczekamy na prom gdzie bym wjechał pierwszy i po prostu na nim zawrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Benior napisał:

Koniecznie na dłużej niż jeden dzień. Warto objechać całą wyspę i pospacerować po plaży. Jest sporo fajnych restauracji i aż nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Widziałem kilka przyczep ale niestety nie wiem jak ogarnęli wjazd na prom. Zastanawiałem się, że może poczekamy na prom gdzie bym wjechał pierwszy i po prostu na nim zawrócił. 

Nie wiem czy byłaby taka możliwość...promy zwykle są mocno obciążone i chyba tylko wjazd tyłem a potem szybki zjazd wchodzi w grę. Na dwa trzy dni pobytu nie warto się tam pchać z przyczepą. W ubiegłym roku ze względu na Covi i pożary był tam luz, ale kilka lat wcześniej, próbowałem się dowiedzieć czy mają miejsca i czy możńa zarezerwować zacienioną parcelę. Odpowiedź przysłali na maila : nie można rezerwować miejscówki  i  niczego nie gwarantują. jest duża rotacja więc zawsze coś się znajdzie nawet jesli trzeba czekać kilka godzin.

Zwykle wcześnie rano wiele załog opuszcza camping i śmiga na prom. Wtedy najłatwiej o miejscówkę. Ale można też przecież na te dwa trzy dni zostawić przyczepę na Meltemi i wyrwać się na Simos camping np. z małym namiotem. I tak w przyczepie czy kamperze się tam nie siedzi tylko na rajskiej plaży.  Zawsze to jakaś opcja tym bardziej, że sanitariaty są na campingu. Na Elafonissos na pewno warto zostać dłużej bo to raj na ziemi:)

20210801_091018.jpg

20210730_205644.jpg

20210730_103050.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawel1966 napisał:

Elafonissos warto zaliczyć- jak najbardziej. Można tam wjechać z przyczepą oczywiście ale jest to dość kłopotliwe jeśli chodzi nawet o sam prom. Widziałem tylko jedną przyczepę, którą ktoś tam pojechał. 

No szkoda, że nie udało się spotkać w ubiegłym roku ale jadąc z Mani po ewakuacji  z zagrożonego pożarem Meltemi  pojechaliśmy  w okolice Nafplio,  zajechaliśmy do Drepano szukając miejsca, ale było tam ciasno. Zostaliśmy więc na Kastraki tuż obok. A do Waszego campingu chodziliśmy plażą na wieczorne piwko.

BTW. Widzieliśmy Was tylko na autostradzie gdzieś w okolicach Lamii:):)

 

17 minut temu, pawel1966 napisał:

Elafonissos warto zaliczyć- jak najbardziej. Można tam wjechać z przyczepą oczywiście ale jest to dość kłopotliwe jeśli chodzi nawet o sam prom. Widziałem tylko jedną przyczepę, którą ktoś tam pojechał. 

No szkoda, że nie udało się spotkać w ubiegłym roku ale jadąc z Mani po ewakuacji  z zagrożonego pożarem Meltemi  pojechaliśmy  w okolice Nafplio,  zajechaliśmy do Drepano szukając miejsca, ale było tam ciasno. Zostaliśmy więc na Kastraki tuż obok. A do Waszego campingu chodziliśmy plażą na wieczorne piwko.

BTW. Widzieliśmy Was tylko na autostradzie gdzieś w okolicach Lamii:):)

Elafonisos-to tylko solówką  na jeden dzień. Na Kastraki byliśmy przy okazji zakupów w Tolo. Myślę ,że okolice Nafplio warte odwiedzenia pod każdym względem ,plażowanie ,zwiedzanie, no i oczywiście w Drepano sklep u Pani MariiIMG_20210719_171547.thumb.jpg.09e82a67de524fac96c5dba723b7831d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dariusz Czarnecki napisał:

no i oczywiście w Drepano sklep u Pani Marii

No to tego sklepu nie trafiliśmy:) Ale tak jak napisałeś - Argolida czyli region Nafplio jest fantastycznym miejscem na poznawanie tej części Peloponezu, bo jest tam i gdzie poplażować i jest mnóstwo niezwykle ciekawych miejsc do zwiedzania. No i jest tam  o wiele łatwiej dojechać z przyczepą niż na samo południe...

 

20210807_203335.jpg

20210807_115142.jpg

P8040889.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało tych chętnych na Grecję :], a to dobrze. Sami jeszcze nie wiemy co z wakacjami, ale ja Grecję chętnie bym powtórzył. 

To ja też coś wrzucę z naszej wyprawy do Grecji w 2021 roku. @Dariusz Czarnecki miło było się spotkać :yes:

IMG_20210716_100016.jpg

IMG_20210714_114535.jpg

IMG_20210715_192859.jpg

IMG_20210716_205708.jpg

IMG_20210717_070241.jpg

IMG_20210717_092505.jpg

IMG_20210717_160440.jpg

IMG_20210717_144850.jpg

IMG_20210718_093936.jpg

IMG_20210720_081045.jpg

IMG_20210720_174201.jpg

IMG_20210720_174622.jpg

IMG_20210721_110315.jpg

IMG_20210723_153506.jpg

IMG_20210723_165010.jpg

IMG_20210723_173317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 20:40, Tomii napisał:

Coś mało tych chętnych na Grecję :], a to dobrze.

W Grecji łatwo się " ukryć" w jakimś zakątku wybrzeża...i to chyba stwarza takie pozory, że jest pustawo,  no bo w pewnym sensie jest i tak jak @Tomiinapisałeś może to i dobrze...???:) Z drugiej strony w ciągu tych kilkunastu już lat  wędrowania po Grecji najczęściej spotykaliśmy oczywiście Niemców ( z niektórymi nawet mamy kontakt na bieżąco), ale zaraz po nich...są Polacy. Więc chętnych może tu oficjalnie nie ma ale wielu naszych turystów wybiera Grecję. Na zachodnim wybrzeżu Peloponezu, na Lefkadzie - czyli tam gdzie łatwo można dotrzeć z Włoch promem ( Igoumenitsa) - tam jest więcej Włochów są też Francuzi...Nie mówię o Krecie czy innych wyspach Na Cykladach gdzie jest nas stosunkowo najmniej - ale i dotrzeć tam niełatwo i ceny zdecydowanie wyższe niż na kontynencie.

 

W dniu 17.01.2022 o 21:02, AdamH napisał:

Moja Panienka też optuje za Grecją 

i bardzo słusznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dopiero zakupilem przyczepę i zastanawiam się gdzie jechać na wakacje. Ostatnie dwadziescia kilka lat jeździliśmy na kwatery polska, balkany, raz Grecja a ostatnie siedem lat Albania. Bardzo dobrze wspominam Grecję i w ten kierunek bym chciał pojechać ale 11 letni syn pooglądał kempingi we Włoszech i tam ciągnie bo dużo atrakcji dla dzieci. Ja nie przepadam za dużymi piaszczystymi plażami bardziej podobają mi się plaże ze skałkami zatoczkami.  Może ktoś podpowie jaki rejon Grecji z fajnymi kempingami żeby były jakies atrakcje dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fijasek napisał:

... ale 11 letni syn pooglądał kempingi we Włoszech i tam ciągnie bo dużo atrakcji dla dzieci...

Grecja to odpoczynek nie animacje.. zwlaszcza ze jezeli w niezatloczonych zatoczkach animacje i atrakcje to jedno wyklucza drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 10:48, ufolz napisał:

Grecja to odpoczynek nie animacje.. zwlaszcza ze jezeli w niezatloczonych zatoczkach animacje i atrakcje to jedno wyklucza drugie. 

I właśnie dlatego mam dylemat bo ja bym chciał Grecję i spokój a dziecko atrakcje. Pożyjemy zobaczymy czekam do maja i będę podejmował decyzję. Może kogoś do wyjazdu znajdziemy i pojedziemy na dwie rodziny. Póki co to obserwuję wątek bo może coś ciekawego  tu zobaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.