Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, maarec napisał:

Jakość i położenie.  Damy radę bez basenów, ale te w Grecji też są..

Baseny też są ale z reguły nieduże z barem obok . Bujne życie towarzyskie jeżeli jest to toczy się przy tawernach na plaży,. Trzydzieści parę lat temu synonimem luksusu były kempingi EOT czyli Greckiej organizacji turystyki. Dzisiaj po latach niedofinansowania popadły w ruinę , pozostały wspaniałe tereny starodrzewów i zaniedbane  tereny sportowe. Niektóre powoli są remontowane i działają . Wysoką jakość kampingu możesz spotkać niezależnie od wielkości . Co do położenia musiałbyś doprecyzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał:

Chętnie zobaczyłbym Waszą listę top 10 campingów w Grecji.

No niestety...ja nie mam takiej listy. Słowo TOP zawsze źle mi się kojarzy. i gdybym miał wybierać to najchętniej przyjrzałbym się tym miejscom, kóra lądują za TOPem:). Ja myślę, że niestety ale porównań do Chorwacji czy Włoch, Hiszpanii gdzie króluje zupełnie inny standard campingów a na TOPie lądują najbardziej luksusowo wyposażone campingi..nie znajdziesz tego w Grecji. Owszem campingi z małym basenem tak, blisko plaży też,  porządna tawerna jak najbardziej...jakieś tam wieczorne kino dla dzieci czy duży plac zabaw się znajdzie i z tego co widzę po naszych wnukach jeźdżacych z nami w tamte rejony od kilku lat nie nudzą się wcale . Ale to zupełnie inne klimaty.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jeszcze wieczorne występy wirtuozów greckiej muzyki np.klariny czyli klarnetu , który zupełnie inaczej brzmi niż ten który znamy . Ponadto miejscowości organizują ciekawe festyny np.dzień sardynki. A w okresie 15 sierpnia można sie spotkać z licznymi festynami na które zapraszają  mieszkańcy . Grecja inaczej "smakuje" niż Włochy ,Chorwacja czy Francja . Trzeba to polubić i zrozumieć aby fajnie spędzić wakacje. 

Może jeszcze być tradycyjny teatr  cieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mnie nie chodzi o top campingi z basenami ani o top 10 miejsc z przewodnika - to znajdę sam, wyciągnę przewodnik o Grecji po 21 latach z szafki i po nitce do kłębka.

Może nazwijmy to tak - najlepsze miejsca, które warto zobaczyć i gdzie da się dojechać kamperem. Może być część na dziko skoro Grecy nie wyganiają, może być jakiś camping czy ciekawa plaża, miasto warte zwiedzenia.

Wiele relacji przez lata czytałem i oglądałem, pamiętam mniej więcej jak przez mgłę wyjazd w 2001r. Niewiele jednak pamiętam.

pomożecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek sprawa jest dość prosta. Nie żeby to były topy jakieś, ale taki uniwersalny przepis na zwiedzanie Grecji dla wjeżdżających od Macedonii:
- odpoczynek po przyjeździe do Grecji po przejechaniu Serbii i Macedonii - tu albo riwiera Olimpijska, albo półwysep Chalcydycki. Kempingów na półwyspie nie obczajałem (na forum sporo osób jednak dzikuje w tamtych regionach). Ze znanych kempingów z dobrą opinią na forum na riwierze Olimpijskiej: Camping Silvia lub Stomio .

-  jak już odpoczęliśmy nad morzem to możemy albo zwiedzić Metoery, albo jechać dalej na północ. No to najbliżej mamy półwysep Pelion. Tu klasykiem chyba jest Camping Hellas

- kolejny krok to albo Ateny, alb półwysep Peloponez. Ateny ze względu na przestępczość, dużo osób zaleca omijać. Na Peloponez wjeżdżasz albo od strony Aten i wtedy warto zatrzymać się w Koryncie. Jeśli Korynt to zazwyczaj wjeżdżamy na camping Blue Delpin , ale jest też jakiś CamperPark . W Koryncie do zwiedzenia Antyczny Korynt, przesmyk, no i Akrokorynt.

-  kolejne miejsca do zwiedzania na peloponezie to Nauplion i Teatr Epidauros. 

- klasykiem na Peloponezie, którego niestety jeszcze nie doświadczyłem jest Mani. Dobre opinie ma Camping Meltemi

- no i jak już jesteś tu to zaczynasz wracać, najlepiej inną drogą niż przyjechałeś. 

To można uznać za taki szkic, zarys. Pięknych plaż jest sporo. Poza vlogami Darka i Pauliny popatrz na filmy @Pietruch (YT kampigranci). Bardzo fajne dzikie miejscówki pokazują w swoich relacjach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się zalogować do topiku - bo od dłuższego czasu marzy nam się Grecja...ale jednym z największych dla nas problemów jest "niepewność/niewiedza"...

Może Wasze wypowiedzi dodadzą nam otuchy i sprawią, że będzie to łatwiej będzie nam przełamać wewnętrzne opory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomii napisał:

Marek sprawa jest dość prosta. Nie żeby to były topy jakieś, ale taki uniwersalny przepis na zwiedzanie Grecji dla wjeżdżających od Macedonii:
- odpoczynek po przyjeździe do Grecji po przejechaniu Serbii i Macedonii - tu albo riwiera Olimpijska, albo półwysep Chalcydycki. Kempingów na półwyspie nie obczajałem (na forum sporo osób jednak dzikuje w tamtych regionach). Ze znanych kempingów z dobrą opinią na forum na riwierze Olimpijskiej: Camping Silvia lub Stomio .

-  jak już odpoczęliśmy nad morzem to możemy albo zwiedzić Metoery, albo jechać dalej na północ. No to najbliżej mamy półwysep Pelion. Tu klasykiem chyba jest Camping Hellas

- kolejny krok to albo Ateny, alb półwysep Peloponez. Ateny ze względu na przestępczość, dużo osób zaleca omijać. Na Peloponez wjeżdżasz albo od strony Aten i wtedy warto zatrzymać się w Koryncie. Jeśli Korynt to zazwyczaj wjeżdżamy na camping Blue Delpin , ale jest też jakiś CamperPark . W Koryncie do zwiedzenia Antyczny Korynt, przesmyk, no i Akrokorynt.

-  kolejne miejsca do zwiedzania na peloponezie to Nauplion i Teatr Epidauros. 

- klasykiem na Peloponezie, którego niestety jeszcze nie doświadczyłem jest Mani. Dobre opinie ma Camping Meltemi

- no i jak już jesteś tu to zaczynasz wracać, najlepiej inną drogą niż przyjechałeś. 

To można uznać za taki szkic, zarys. Pięknych plaż jest sporo. Poza vlogami Darka i Pauliny popatrz na filmy @Pietruch (YT kampigranci). Bardzo fajne dzikie miejscówki pokazują w swoich relacjach. 

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kamperem da się prawie wszędzie dojechać (oczywiście jak nie stresuje cie mijanie z domami czy samochodami na żyletkę). Na północy dodałbym wąwóz Vikos zaraz obok miasteczko Konitsa (z mostem jak w mostarze), na zachodzie masz lefkade z fajnymi plażami) okolice ingumenisty, parga do zobaczenia jadąc w kierunku peloponezu, most nad zatoką koryncką, Na peloponezie dodałbym kolejka górska z Diakofto, Methoni (twierdza), Voidokilia Beach, całe Mani, Elafonisos, Monemvasia, a potem powoli powrót, nie zapominając o Delfach, ale to tak z miesiąc by trzeba aby na spokojnie zwiedzić. W macedonii można by jeszcze o Ochrid zaczepić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarecW Grecji jest zbyt wiele miejsc, które można by polecać. Jak dla nas jednak po kilkunastu latach wakacji spędzonych w tym kraju najbardziej pociągający jest Peloponez. Ale i na Peloponezie jesli już tam dojedziesz to jak dla nas najmniej atrakcyjne jest zachodnie wybrzeże, Najładniesze dwa wschodnie palce...:) Na zachodnim wybrzeży Grecji ( myslę o stałym lądzie od granicy z Albanią do Patras nie ma też nic specjalnie ciekawego. Ładne są tylko zachody słońca:) Ale może poza Lefkadą, na którą warto zjechać, i którą moim zdaniem warto całą zwiedzić - znajdziesz tam też  kilka fajnych kempingów, ale  bierz pod uwagę, że zjazdy na  te najbardziej spektakularne, i zatłoczone w sezonie  plaże na zachodnim brzegu wyspy są naprawdę karkołomne. Czasem w sezonie autem osobowym ciężko się tam gdzieś wcisnąć. Dlatego na Lefkadzie stawaliśmy na campingu Santa Maura Dessimi Beach i tam mieliśmy świetną bazę wypadową. Na tym campingu jest fajna plaża, dwie fantastyczne tawerny, basen, czyściutkie sanitariaty - tylko wjechać tam ciężko, ale o tym już pisałem wcześniej - trzeba na pomoc wezwać właściciela, który pomoże żebyś na krótkim wąskim przepastnym dojeździe nie spotkał się z kimś jadącym z naprzeciwka. ). No wracając do czegoś wartego odwiedzenia - Mani i jeszcze  raz całe  Mani, potem Monemvasia, Elafonissos,Leonidio,Nafplio...Napisz jaki rejon planujesz to coś tam wymyślimy bo miejsc wartych uwagi są tam tysiące:) Ja zrozumiałem,że chcesz mieć listę TOP campingów w stylu chorwackim czy włoskim bo my takie miejsca od jakiegoś czasu po prostu omijamy gdy się tylko da...A poniżej  z dessimi beach camp na Lefkadzie

P7310626.JPG

P7300613.JPG

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawel1966 napisał:

@maarecW Grecji jest zbyt wiele miejsc, które można by polecać. Jak dla nas jednak po kilkunastu latach wakacji spędzonych w tym kraju najbardziej pociągający jest Peloponez. Ale i na Peloponezie jesli już tam dojedziesz to jak dla nas najmniej atrakcyjne jest zachodnie wybrzeże, Najładniesze dwa wschodnie palce...:) Na zachodnim wybrzeży Grecji ( myslę o stałym lądzie od granicy z Albanią do Patras nie ma też nic specjalnie ciekawego. Ładne są tylko zachody słońca:) Ale może poza Lefkadą, na którą warto zjechać, i którą moim zdaniem warto całą zwiedzić - znajdziesz tam też  kilka fajnych kempingów, ale  bierz pod uwagę, że zjazdy na  te najbardziej spektakularne, i zatłoczone w sezonie  plaże na zachodnim brzegu wyspy są naprawdę karkołomne. Czasem w sezonie autem osobowym ciężko się tam gdzieś wcisnąć. Dlatego na Lefkadzie stawaliśmy na campingu Santa Maura Dessimi Beach i tam mieliśmy świetną bazę wypadową. Na tym campingu jest fajna plaża, dwie fantastyczne tawerny, basen, czyściutkie sanitariaty - tylko wjechać tam ciężko, ale o tym już pisałem wcześniej - trzeba na pomoc wezwać właściciela, który pomoże żebyś na krótkim wąskim przepastnym dojeździe nie spotkał się z kimś jadącym z naprzeciwka. ). No wracając do czegoś wartego odwiedzenia - Mani i jeszcze  raz całe  Mani, potem Monemvasia, Elafonissos,Leonidio,Nafplio...Napisz jaki rejon planujesz to coś tam wymyślimy bo miejsc wartych uwagi są tam tysiące:) Ja zrozumiałem,że chcesz mieć listę TOP campingów w stylu chorwackim czy włoskim bo my takie miejsca od jakiegoś czasu po prostu omijamy gdy się tylko da...A poniżej  z dessimi beach camp na Lefkadzie

 

 

dzięki za odpowiedź.

Konkretne Państwo i region ustalimy prawdopodobnie pod koniec maja, wiadomo  - wolność karawaningu plus nie wiadomo jak obostrzenia. Do tego w tym roku są problemy zdrowotne w załodze i jest opcja na nowego członka załogi. Może się okazać, że skończymy na północy Grecji, ze względu na kilometry i stan załogi. Ja osobiście dojechałbym i 2 doby odpoczął a dalej ciągnął na Peloponez. Do tego dochodzi kwestia urlopu, nie wiem czy wyszarpię pełne 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek w zeszle wakacje pozamykali fajne dzikie plaze i pobudowali bramownice na wysokosc 180cm zeby busami ani kamperami nie stac na parkingu.. szlabany tez juz widzielismy.. 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.