Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ten temat znam, jednak nie konfiguruję nowego. 

Chodzi o wizerunek marki i jak sami pracownicy to sprzedaja. Dla mnie to jest dyskwalifikujace marke, niezaleznie od tego czy konfigurujesz nowe czy nie. Wiem, ze to troche wyolbrzymianie problemu, ale to tak jakbys mial wypadek, wpadl w poslizg, majac wszystkie systemy bezpieczenstwa, ktore w innych autach by bez problemu by wspomogly kierowce, a tu bys uslyszal "Panie to przeciez Kia, tutaj tak to nie dziala jak w innych autach"... tzw "chwyt marketingowy"

A co do psucia sie to generalne stwierdzenie dotyczace aut, chociaz jesli chodzi o Kia slyszalem ze kilkuletnie auta sa ok pod tym wzgledem, ale pamietjamy ze to nie jest "rocket science" jesli chodzi o motoryzacje. Nie wiem jak jest z nowymi modelami, gdzie jest wiecej elektroniki, ale z tego co sie czyta jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Analog82 napisał:

Chodzi o wizerunek marki i jak sami pracownicy to sprzedaja.

Z drugiej strony też bym nie demonizował. Kia ma swój nivomat, vw diselgate inne marki co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, rozumiem że temat będzie aktualny w połowie przyszłego roku. Przypomnij się wtedy. Myślę o sprzedaży swojego samochodu (widziałeś jak byłeś po przyczepę). Polski salon, pierwszy właściciel, znana historia serwisowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Z drugiej strony też bym nie demonizował. Kia ma swój nivomat, vw diselgate inne marki co innego

Zgadza sie, przy kazdej marce do czegos mozna sie przyczepic, ale porownujac tutaj VW to dla mnie niemiarodajne. Kupujac auto nie patrze na emisje spalin, ale jak juz doposazam auto w cos, za co place ekstra albo szukam czegos konkretnego w wyposazeniu to chcialbym by to dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MicP napisał:

Jacek, rozumiem że temat będzie aktualny w połowie przyszłego roku. Przypomnij się wtedy. Myślę o sprzedaży swojego samochodu (widziałeś jak byłeś po przyczepę). Polski salon, pierwszy właściciel, znana historia serwisowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@MicP to byłby szczyt, skompletować zestaw od jednej osoby w parę lat ??? ale spoko, będę pamiętał i w tym momencie wysuwa się na prowadzenie w poszukiwaniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Kijana jest w miarę ok, o mitsu trochę myślę że to taka japońska dacia, ale jeszcze nie miałem do czynienia na żywo, do zweryfikowania. Ale w galaxy mam porównanie do poprzedniego, zjazd w dół masakra

Hehe, raczej z Dacią nie ma porównania, inna jakość. Z Kia/Hyundai jak najbardziej można porównywać, np do Sportage czy Tucson. Jest podobnie. Sorento nie miałem okazji macać, powinno być lepiej. 

Podobne mam wrażenia co do Forda co Ty. Nowsze modele również uznałbym za zjazd jakościowy. Wnętrze stylistycznie też słabe... Z zewnątrz super, środek nie nadąża. 

Ale VW wg mnie też spadł... nowy Tcross, Trock, Tiguan... wolę swoje plastiki w Mitsu, nie mówiąc o poprzednich Fordach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mandrol napisał:

Trzeba było dać prawdziwe Disco ;)

Jak tego Sporta umiejscowić w gabarytach, z czym to porównywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cichy56 napisał:

To może AR Stelvio. Z przyczepą idzie jak burza. To wynik z wrześniowego wyjazdu z przyczepą w Alpy.1633006909975.thumb.jpg.6f59df8443a72ba98e7fe6d7b1a0d26b.jpg

Jakim cudem masz takie spalanie z budką? Szok. U mnie tyle wychodzi solo przy słabszym silniku i spokojnej trasie do 140. Maksymamalna eko jazda do 110 to maks litr mniej niż Twój wynik z przyczepą. Coś zepsuli po lifcie czy o co chodzi?

 

16 godzin temu, jacekzoo napisał:

Ostatnio ,,macałem,, galaxy, kumpel nowego kupił. Istna masakra, jaki paździerz ?? 

W czym S-max jest bardziej paździerzowy od Twojego C4, Sorento i spółki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cichy56 napisał:

To może AR Stelvio. Z przyczepą idzie jak burza. To wynik z wrześniowego wyjazdu z przyczepą w Alpy.1633006909975.thumb.jpg.6f59df8443a72ba98e7fe6d7b1a0d26b.jpg

Super spalanie jak na benzyne która ma prawie 300 koni????

 

Aż się boję zapytać ile pali bez przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dudek_t napisał:

W czym S-max jest bardziej paździerzowy od Twojego C4, Sorento i spółki? 

@dudek_t odniosę się do galaxy bo jego macałem, i w porównaniu do c4. Nie miałem wtedy ,,przy sobie,, innych o których tu gadamy. 
 

pierwsze już na wejściu, zewnętrzna klamka tani plastik fantastik, który już skrzypi i luźno lata, auto parę miesięcy.

w środku, na fotele naciągnięta najtańsza szmata, skojarzyło mi się z golfem 3 w wersji cl, ta najtańsza, już boczek trochę wysiedziany, auto ok 12k km przebiegu. 
 

taki szczegół, ale i dla niego i dla mnie niezwykle ważne, klapa elektryczna ale bez możliwości otworzenia muśnięciem nogi pod zderzakiem ??
 

konsola, okolice przycisków badziewny wylakierowany plastik, na pierwszy rzut oka wrażenie takie, naciśnij to wyskoczy cukierek. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zdziwiony tak niskim zużyciem paliwa. Przez pierwsze 700km było nawet 9,7 l/100km. To zasługa przyczepy która ma ścianę czołową 2x2m. A średnie spalanie  to 12l chociaż teraz jest mniejsze niż na początku. Tak wygląda zestaw.20201202_093301.thumb.jpg.654e9f0fc565b76dc840ed5e2ed00884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandrol napisał:

Jak się nie odzywał to się nie odzywał, a jak już dowalił… ?

 

swoją drogą, nie wiedziałem że one takie tanie są ? ale auto tego typu co ten LR, x5, twarog, xc90, to zdecydowałbym się jedynie od kogoś znajomego z pewną historią, tak jak ta x5 od Michała powyżej.  Może niesłusznie, ale mam przeświadczenie, że jak takie auto zaczyna się sypać, np przez skręcony licznik to koszta wyrywają z butów. Taka kijana wydaje mi się, jest na tyle łatwiejsza w obsłudze, że tańsza. Bądź co bądź wynika to też ze starszej technologii, ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacekzoo napisał:

w środku, na fotele naciągnięta najtańsza szmata, skojarzyło mi się z golfem 3 w wersji cl, ta najtańsza, już boczek trochę wysiedziany, auto ok 12k km przebiegu. 

 

29 minut temu, jacekzoo napisał:

konsola, okolice przycisków badziewny wylakierowany plastik, na pierwszy rzut oka wrażenie takie, naciśnij to wyskoczy cukierek. 

Nie znam S-maxa nowego akurat ale dzisiaj są bardzo duże rozbieżności w wykonaniu poszczególnych wersji wyposażenia, i te najtańsze nie tylko mają często badziewniejsze tapicerki ale też elementy wnętrza, dekory, plastiki itp itd. Kiedyś chyba tego tak nie było, jak była jakość to była w każdej wersji.

 

28 minut temu, jacekzoo napisał:

taki szczegół, ale i dla niego i dla mnie niezwykle ważne, klapa elektryczna ale bez możliwości otworzenia muśnięciem nogi pod zderzakiem ??

Akurat otwieranie noga to w wielu markach jest dodatkowa opcja, więc trudno się tego czepiać, producenci sobie po prostu rozbijali często tą opcję na dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.