Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28 minut temu, filipert napisał:

A tam jest pełen zapas, czy dojazdówka?

Niestety po lifcie tylko zestaw naprawczy. Dojazdówka nie pasuje, bo zwiększono tarcze i zaciski. 

23 minuty temu, jacekzoo napisał:

A jak ten silnik bangla na gazie? Problematyczny czy dobrze wspôłpracuje?

Pośredni wtrysk sprzyja, można śmiało gazować przy pilnowaniu zaworów co 60tys. Użytkownicy zadowoleni, instalacje kosztują nieco ponad 3tys. Ciężko już o takie silniki w młodym aucie. Sam co raz rozważam montaż, ale z drugiej strony spalanie mam akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szary11 napisał:
37 minut temu, filipert napisał:

A tam jest pełen zapas, czy dojazdówka?

Niestety po lifcie tylko zestaw naprawczy. Dojazdówka nie pasuje, bo zwiększono tarcze i zaciski. 

To gdzie to miejsce na butlę gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Outlanderze trzeba mieć jedno na uwadze. Koledzy podrzucają Mercedesy, Jeepa, Volvo... Mitsu nie jest ani trochę premium. Wykonanie wnętrza oceniam na klasę kompakt i to tak sprzed dekady. Dobre spasowanie, ale plastiki niżej oceniam niż choćby w Fordzie. Są delikatniejsze. Na plus łatwy do sprzątania. Wyposażenie zwykle wystarczające, ale też bez fajerwerków. 

7 minut temu, filipert napisał:

To gdzie to miejsce na butlę gazu?

Pod podłogą bagażnika. Butle bez problemu wchodzą, jednak zapasu producent tam nie montował. Wlew pod klapką wchodzi ładnie.

Screenshot_2021-10-20-15-04-24-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

Uważam, że troszkę przekoloryzowałeś ? Rozumiem, że Ci nie podszedł motor, ale wg mojej wiedzy i doświadczeń nie przekreślał bym go szukając diesla. Ani osiągi rażąco nie odbiegają od konkurencji, ani spalanie (można zerknąć choćby w motostat). Kultura może i nie najwyższa, tu niech Ci będzie ? Z jedną wadą można już sobie poradzić, reszta podzespołów jest solidna i trwała.

??

 ???

 2.2l i 150PS to fajny motor o ile to jest koniec lat 90. W 2015r raczej słabiutko i blado to wypada i nie tylko o mocy tu mówię. 

 

Jak sobie poradzono z tą wadą silnika? 

Godzinę temu, szary11 napisał:

? ?

Miłośnicy przymykają, przeciwnicy dofantazjują i wyolbrzymią ??

 ???

:

A teoretycy co robią? 

Godzinę temu, szary11 napisał:

Jest ogień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

 2.2l i 150PS to fajny motor o ile to jest koniec lat 90. W 2015r raczej słabiutko i blado to wypada i nie tylko o mocy tu mówię. 

 

Jak sobie poradzono z tą wadą silnika? 

Jest naprawialna od ręki, nie twierdzę, że ją wyeliminowano. Początkowo sporo trwało oczekiwanie na części, co użytkowników irytowało. 

A jak też wspominałem tanio nie jest w ASO, w niezależnych ponoć 1/3 da się zbić (sporo poniżej 10tys.) Inni usuwają, zaślepiają i zapominają. 

Dużo aut jeździ bezproblemowo przez długi czas i usterka nie występuje. 

Wg mnie silnik nie powinien być skreślany z wyboru. Są oczywiście lepsze jednostki, ja jednak  osobiście bym się go nie bał. I tak lepiej wypada serwisowo niż diesle w Maździe czy Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a smax 4x4? Nie wiem czy znajdzie się w budżecie, ale przynajmniej dobry na holownik. Skrzynia automat i jazda.

Np

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s-max-dealer-vat-marza-vignale-4wd-automat-7osobowy-salon-pl-ID6E8GUc.html#d1eb3d1f62

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cichy56 napisał:

To może AR Stelvio. Z przyczepą idzie jak burza. To wynik z wrześniowego wyjazdu z przyczepą w Alpy.1633006909975.thumb.jpg.6f59df8443a72ba98e7fe6d7b1a0d26b.jpg

Tylko budżet razy 2?

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ostatnio ,,macałem,, galaxy, kumpel nowego kupił. Istna masakra, jaki paździerz ?? 

Panie, to zapomnij o wspomnianych wyżej markach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

Tylko budżet razy 2?

Panie, to zapomnij o wspomnianych wyżej markach:)

Kijana jest w miarę ok, o mitsu trochę myślę że to taka japońska dacia, ale jeszcze nie miałem do czynienia na żywo, do zweryfikowania. Ale w galaxy mam porównanie do poprzedniego, zjazd w dół masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Kijana jest w miarę ok

Nie wiem jak sie czuja uzytkownicy aut marki Kia, jak np kupuja Kia Sorento z NIVOMATEM, i okazuje sie, ze to w ogole nie dziala. Jada do serwisu i slysza od mechanikow "Panie przeciez to nie BMW i tutaj to tak nie dziala". Mimo ze w katalogach chwalili sie, ze jest to system poziomowania auta... Polecam lekture lub tez fiilmiki na YT. Pal szesc to ze auta sie psuja, ale jesli doposazasz sobie auta w jakies systemy to fajnie jakby to dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Analog82 napisał:

Kia Sorento z NIVOMATEM

Ten temat znam, jednak nie konfiguruję nowego. 
 

40 minut temu, Analog82 napisał:

Pal szesc to ze auta sie psuja

Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.