Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od tego co wybierzesz, w tej klasie i rocznikach już możesz wykupić pakiet premium u mechaników. A jak i tak będzie upierdliwie i kosztownie to brałbym coś z silnikiem czyli jakieś 3.0 TDI lub jeszcze lepiej GC w benzynie + LPG. W sumie nie wiem dlaczego jakiś w miarę świeży GC nie jest dla Ciebie pierwszym wyborem. Miałeś kiedyś dziada i pisałeś że Ci się podoba więc z nowszym może być tylko lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, dudek_t napisał:

Niezależnie od tego co wybierzesz, w tej klasie i rocznikach już możesz wykupić pakiet premium u mechaników. A jak i tak będzie upierdliwie i kosztownie to brałbym coś z silnikiem czyli jakieś 3.0 TDI lub jeszcze lepiej GC w benzynie + LPG. W sumie nie wiem dlaczego jakiś w miarę świeży GC nie jest dla Ciebie pierwszym wyborem. Miałeś kiedyś dziada i pisałeś że Ci się podoba więc z nowszym może być tylko lepiej?

@dudek_t wiesz jak wygląda większość aut, które przypływają…

 

tak miałem, i nie nadążałem z naprawami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pjetko napisał:

Przecież w Twoim budżecie możesz wybierać w kilkuletnich XC60

Ale XC60 to mały SUV jak CRV czy RAV4 a rozumiem, że dyskusja idzie w kierunku rozmiaru wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka:

poza tym lpg teraz szaleje, szykuje się jakiś problem z homologacjami, na ten moment nie wiadomo co z tym będzie ??
 

a co sądzicie o rav4? W tym budżecie taki 2014r powinien się trafić. Jakieś bolączki tego modelu? Ktoś coś?

Teraz, filipert napisał:

Ale XC60 to mały SUV jak CRV czy RAV4 a rozumiem, że dyskusja idzie w kierunku rozmiaru wyżej.

Musiałbym się przymierzyć, chociaż jak miałbym wybrać mniejszy rav4 czy volvo, a sorento to chyba wolałbym sorento

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przykro mi to powiedzieć, ale za te pieniądze w obecnej sytuacji będzie  całe G.

Trzeba mieć grubą 100 żeby w czymś przebierać.

Dziś problem z instalacją LPG. Nie ma się co bać. I co by nie było to zawsze będzie przez pół.

Jacek poszukaj Mercedesa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Ale XC60 to mały SUV jak CRV czy RAV4 a rozumiem, że dyskusja idzie w kierunku rozmiaru wyżej

Miało być ciężkie,  XC60 waży tyle, co Sorento... na szerokość jest takie same, a długością brakuje mu ok 10 cm... więc nie uważam, że to mały samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Niezależnie od tego co wybierzesz, w tej klasie i rocznikach już możesz wykupić pakiet premium u mechaników.

Dlatego Sorento dla mnie było idealnym kompromisem.

 

Zapomniałem o najciekawszej alternatywie podczas moich poszukiwań - RX400h a z Twoim budżetem RX450h.

Odpuściłem ze względu na uciąg, O1 to było chyba 1650 w 400h

EDIT: hybrydy miały w DR 2000 ale instrukcja podawała wartość niższą właśnie 1600 cośtam

 

Na granicy rozmiaru jest też Outlander

A gdybyś jednak poszedł rozmiar niżej, to liderem była CRV z silnikiem 2,2

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

A to jest kwestia zrobienia ,,raz,, i spokój na następne 10 lat czy ciągle powraca?

 

 

Myślę, że ciągając przyczepę "temat" może powracać wiele szybciej.  Volvo z haldexem kulało już od początku jego produkcji.  Co nie znaczy że w świeższych autach tematu nie ogarnięto...trzeba by poszukać informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacekzoo napisał:

Edytka:

poza tym lpg teraz szaleje, szykuje się jakiś problem z homologacjami, na ten moment nie wiadomo co z tym będzie ??
 

 

https://autokult.pl/42716,lpg-niezagrozone-kierowcy-moga-spac-spokojnie-branza-rowniez

No i dziś LPG staniało o 2 grosze na mojej ulubionej stacji. Hura idzie dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co cały czas kręci się wkoło sorento… 

merc to już wiek się robi… trafić dobrego i żeby jego naturalnym środowiskiem nie był warsztat to ok, ale tego dowiem się dopiero po zakupie. 
 

lexus, jakoś nie mam przekonania do hybrydy ? 

outlander, w ogóle mi się nie podoba

 

crv zaraz oblukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka, przynajmniej po fotkach, te crv, rav itp to faktycznie małe…

2 minuty temu, Commander napisał:

Jest szansa że kupisz Merca od pierwszego właściciela.

Sąsiad kupił na wiosnę ML od pierwszego z przebiegiem 140 tyś. Auto chyba 12 lat i serwis.... 

To są strzały… 

 

choć nie ukrywam, ML podoba mi się od czasów Parku Jurajskiego I ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Commander napisał:

Jest szansa że kupisz Merca od pierwszego właściciela.

Dlatego między innymi u mnie teraz gwiazda :) akurat nie pierwszy właściciel, ale jest w czym wybierać jeśli chodzi o salon PL i dobrą historię serwisową.

@Commander oczywiście myślisz o GL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.