Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-outlander-ID6EaqHJ.html#38d78ca6e5

po fotkach i opisie widać, że nie handlarz :) całkiem z tyłka, i jedno i drugie ??

Szukaj ewentualnie auta po lifcie  (też w 2015) ewentualnie. Sporo istotnych zmian i udoskonaleń wprowadzono (Mitsu twierdzi, że ponad 100 i można je wyłapać w komforcie i rozwiązaniach).

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Diesel 2.2 ma fabryczną wadę z napędem wałków. Jest głośny i trudno nazwać go ekonomicznym-generalnie kibel. Z plusów - Bardzo dobra skrzynia biegów i DOSKONAŁA skrzynia rozdzielcza. 

Zdarza się, ale czy to nagminne? Na ile czytam opinie to raczej użytkownicy są zadowoleni i silnik jest polecany. Na forach Outlandera sporadycznie narzekają i raczej w autach ze stażem km. Na minus - serwis tani nie jest z uwagi na brak zamienników. Pewne auta nie czekają za długo na nowych nabywców osiągając chore ceny. "Kibel" raczej by tak nie schodził.

Spalanie 10 miasto/autostrada i ok 8 trasa takie wysokie jak na suva? Wg mnie da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

- 4x4- konieczne

- automat- konieczne

- duże i ciężkie- konieczne

Moze nie za duże i ciezkie, ale takie średnie z hydrokinetycznym automatem -  Mazda CX-5 pierwszej generacji:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-5-mazda-cx5-polift-2-2-175-km-4x4-awd-bezwypadkowy-ID6Ea4Gk.html#7829de0ab6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filipert napisał:

najlepiej "wycięciem" wałków

Tak ale silnik pracuje z mniejszą kulturą. Ciekawostką jest to że w ASO można za około 2tyś zł wykonać taki zabieg. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szary11 napisał:

Szukaj ewentualnie auta po lifcie  (też w 2015) ewentualnie. Sporo istotnych zmian i udoskonaleń wprowadzono (Mitsu twierdzi, że ponad 100 i można je wyłapać w komforcie i rozwiązaniach).

Zdarza się, ale czy to nagminne? Na ile czytam opinie to raczej użytkownicy są zadowoleni i silnik jest polecany. Na forach Outlandera sporadycznie narzekają i raczej w autach ze stażem km. Na minus - serwis tani nie jest z uwagi na brak zamienników. Pewne auta nie czekają za długo na nowych nabywców osiągając chore ceny. "Kibel" raczej by tak nie schodził.

Spalanie 10 miasto/autostrada i ok 8 trasa takie wysokie jak na suva? Wg mnie da się przeżyć.

Większość użytowników nawet nie wie że ich to dopadło a ASO milczy jeśli auto na gwarancji. Problem pojawia sie między 60 a 100tyś przebiegu. Po wymianie całego zestawu(koszmarna cena, nawet naście tyś zł w ASO) problem i tak na pewno powróci. Tak twierdził szef serwisu....

Co do spalanie to udawało się zejść ciut poniżej 10 w trasie przy bardzo spokojnej jezdzie. Misto- nie było problem mieć 12 albo i lepiej? Audi A6 allroad z 3.0dieslem i mocą ponad 250PS pali podobnie a osiągi rewelacyjne. 

 

Silnik to prawdziwy kibel bo osiągi, ekonomia i kultura pracy jak w jednostkach 2 dekady w tył plus wada konstrukcyjna o której wspomniałem. 

Miłośnicy i fanatycy marki zawsze przymykają oczy na buble?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

to auto znam ,,organoleptycznie,, 

 

stanowczo za małe. prędzej cx7 ale trochę stare...

No to generalnie będzie ciężko coś innego znaleźć w takim budżecie,  żeby były spełnione założenia, duże, mocne, automat i 4x4 i w miarę nie stare, więc jakieś kompromisy muszą być.

Wydaje mi się że trojaczki Tiguan Allspace/Kodiaq/Terraco by Ci pasowały, ale budżet to minimum 100-110 potrzebny, choć najstarszego Kodiaqa z początku produkcji z okolic 2017 może trochę taniej dałoby radę znaleźć, choć teraz takie używki najbardziej drożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, golob napisał:

Wydaje mi się że trojaczki Tiguan Allspace/Kodiaq/Terraco by Ci pasowały, ale budżet to minimum 100-110 potrzebny, choć najstarszego Kodiaqa z początku produkcji z okolic 2017 może trochę taniej dałoby radę znaleźć, choć teraz takie używki najbardziej drożeją.

To już wolałbym sorento 3 w miarę nowe. Oczywiście pod warunkiem dostępności. 
 

a co sądzicie o Jeep GC w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

To już wolałbym sorento 3 w miarę nowe. Oczywiście pod warunkiem dostępności. 

No to jest podobna półka cenowa 100-110. Dlatego w przedziale 70-80 nie będzie łatwo bo będzie albo ciaśniej albo starsze roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, golob napisał:

No to jest podobna półka cenowa 100-110. Dlatego w przedziale 70-80 nie będzie łatwo bo będzie albo ciaśniej albo starsze roczniki.

No jest trochę niefortunny budżet ?

26 minut temu, danielpoz napisał:

Większość użytowników nawet nie wie że ich to dopadło a ASO milczy jeśli auto na gwarancji. Problem pojawia sie między 60 a 100tyś przebiegu. Po wymianie całego zestawu(koszmarna cena, nawet naście tyś zł w ASO) problem i tak na pewno powróci. Tak twierdził szef serwisu....

Co do spalanie to udawało się zejść ciut poniżej 10 w trasie przy bardzo spokojnej jezdzie. Misto- nie było problem mieć 12 albo i lepiej? Audi A6 allroad z 3.0dieslem i mocą ponad 250PS pali podobnie a osiągi rewelacyjne. 

 

Silnik to prawdziwy kibel bo osiągi, ekonomia i kultura pracy jak w jednostkach 2 dekady w tył plus wada konstrukcyjna o której wspomniałem. 

Miłośnicy i fanatycy marki zawsze przymykają oczy na buble?

no to wszystko już wiem. Aż takim maniakiem mitsu nie jestem… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.