Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie nissan

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-nissan-pathfinder-2-5-ID6Drik2.html#6bbbb90678

jak tu sprawa wygląda? On też jest ma ramie jak navara która lubi się złamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ewentualnie nissan

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-nissan-pathfinder-2-5-ID6Drik2.html#6bbbb90678

jak tu sprawa wygląda? On też jest ma ramie jak navara która lubi się złamać?

Ma ramę ale ten model nie ma nic wspólnego z Nawarą. Zupełnie inne konstrukcyjnie auta. 

Czy gnije to nie wiem. Każde auto zgnije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maarec napisał:

przemyśl ponownie temat smaxa :). Starsze roczniki czyli w budżecie będą jeszcze dobrej jakości a to bardzo dobry holownik.

tutaj dajesz przykłady - tanio kupić, drogo jeździć.

Kurcze Mareczku może faktycznie ? https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s-max-2-0-diesel-180-km-4x4-7-miejsc-ID6DE0T4.html#f639ec0f3b

z tych jeżdżących zimą pod stok, taki smax poradzi sobie, żeby wtarabanić moją budę? 4x4 ma, zimówki by były, lekki nie jest ? wg mnie chyba powinien

12 minut temu, danielpoz napisał:

Ma ramę ale ten model nie ma nic wspólnego z Nawarą. Zupełnie inne konstrukcyjnie auta. 

Czy gnije to nie wiem. Każde auto zgnije?

A to byłem pewny, że to zabudowana navara ?? 
 

każdy gnije, tylko niektóre turbo szybko, a niektóre trochę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacekzoo napisał:

A kto Cie tam wie,  kto bogatemu zabroni ?

A wracając do tematu, co myślicie o pajero? 
https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-pajero-mitsubishi-pajero-sport-intens-at-krajowy-salon-100-000-km-ID6EahCe.html#6ada85c7f3

 

Też kawał kloca, jakieś typowe poważne usterki?

Odpuść sobie... To samo nie chce jechać a co dopiero z przyczepą...

Sam chciałem kupić i po jeździe testowej autem z 2009 roku odpuściłem. Dzięki koledze @Commander zdecydowałem się na zakup Disco Sport i to był bardzo dobry wybór. Czytałeś pewnie moje posty o Hiszpanii więc wiesz ile zestaw 4660kg spalił na trasie przy prędkościach powyżej setki. Poprzednie Orlando paliło tyle samo przy zestawie o tonę lżejszym. Nie jestem pewien czy Sorento spaliłoby tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandrol napisał:

Czytałeś pewnie moje posty o Hiszpanii więc wiesz ile zestaw 4660kg spalił na trasie przy prędkościach powyżej setki. Poprzednie Orlando paliło tyle samo przy zestawie o tonę lżejszym. Nie jestem pewien czy Sorento spaliłoby tyle samo...

Sorento trochę więcej. Cały czas nie wiem jak duży jest Disco Sport, jak Sorento, czy mniejsze, np. CRV?

3 godziny temu, maarec napisał:

przemyśl ponownie temat smaxa :)

Marek, Ty się najeździłeś wielkim SUVem i teraz na chłodno możesz kalkulować, @jacekzoo szuka trochę emocji ;)

A tak na poważnie, mnie van bardziej leży niż SUV i gdybym 2 lata temu miał lepszy budżet, to pewnie zamiast Sorento kupiłbym Galaxy 4x4 lub Smaxa 4x4.

3 godziny temu, maarec napisał:

tutaj dajesz przykłady - tanio kupić, drogo jeździć.

To też argument, ale kto bogatemu zabroni ?

 

W Sorento robiłem wszystkie hamulce, sprężyny i żadne to nadzwyczajne koszty, trochę kasy trzeba położyć na opony ale ciężki Van też na byle czym nie pojedzie. Tak, że Sorento w kosztach to raczej nie premium a nie ma też tam chyba jakiś komplikacji jak np. potrzeba wyjęcia silnika, żeby jakąś pierdołę wymienić.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Sorento trochę więcej. Cały czas nie wiem jak duży jest Disco Sport, jak Sorento, czy mniejsze, np. CRV?

Marek, Ty się najeździłeś wielkim SUVem i teraz na chłodno możesz kalkulować, @jacekzoo szuka trochę emocji ;)

A tak na poważnie, mnie van bardziej leży niż SUV i gdybym 2 lata temu miał lepszy budżet, to pewnie zamiast Sorento kupiłbym Galaxy 4x4 lub Smaxa 4x4.

To też argument, ale kto bogatemu zabroni ?

 

W Sorento robiłem wszystkie hamulce, sprężyny i żadne to nadzwyczajne koszty, trochę kasy trzeba położyć na opony ale ciężki Van też na byle czym nie pojedzie. Tak, że Sorento w kosztach to raczej nie premium a nie ma też tam chyba jakiś komplikacji jak np. potrzeba wyjęcia silnika, żeby jakąś pierdołę wymienić.

Jacek też jeździł jeepem.  Znam ziomka i wiem,  że to sknera :). Powinien kupić coś generującego średnie koszty.

Nie wiem czy smax da radę zimą z taką budką pod stokiem. Łańcuchy koniecznie trzeba spakować. 

Smax ma bdb zawieszenie z tyłu i jemu nacisk 90kg nie straszny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Jacek też jeździł jeepem.  Znam ziomka i wiem,  że to sknera :). Powinien kupić coś generującego średnie koszty.

Nie wiem czy smax da radę zimą z taką budką pod stokiem. Łańcuchy koniecznie trzeba spakować. 

Smax ma bdb zawieszenie z tyłu i jemu nacisk 90kg nie straszny. 

 

Złoty środek.... Dacia w gazie. Części też tanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, póki co podsumowując te parę stron. Mimo, że pytałem to auta typu Pajero, czy Pathfinder to będą raczej gruzy. A że jak @maarec zauważył trafiło na sknere :) w miarę świeże to będzie sorento lub smax, jednak mojej frau smax w ogóle się nie podoba to na ten moment jak nic innego nie wymyślę to stanie na sorci. Może wtedy rozciągnę trochę budżet na coś takiego jak @filipert podrzucił, trzecia generacja z małym przebiegiem na gwarancji ? 

ale jakby co szukam dalej inspiracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Commander napisał:

Para koni?  

Bądź poważny, owies też poszedł ostatnio mocno do góry. Aktualna cena owsa paszowego - 17.10.2021 (agrofakt.pl) Zamiast radzić, kpiny sobie jeden z drugim robią. W tych trudnych czasach od razu para, na bogato? Też mi rada. Burżuj jeden. I co, w parę koni będzie potem zap.... nie wiadomo ile km/h na godzinę, jak jakiś nowobogacki, co to kupił przyczepę i szpanuje? Jeden koń styknie, przynajmniej owsa będzie mógł podebrać, bo trudne czasy idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.